Windows Siyah Ekran

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hayırlı akşamlar arkadaşlar, şöyle bir sorunum var. Bilgisayara format attım, programları yüklüyorum, ekran kartı güncellemesi yapıldıktan sonra siyah ekrana dönüyor. Aç-kapa yapıyorum windows logosundan sonrada siyah ekranda takılı kalıyor. Servise sordum harddisk kaynaklı dediler, ssd almak sorun değilde sorununun kaynağı harddisk olsa işletim sistemini kurmaz, belli bir süre işlem yapmama izin vermez herhalde. Ekran kartı kaynaklı olsa format sonrası görüntü gelmez. Sizce ne olabilir. Şimdiden teşekkürler

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, şöyle bir sorunum var. Bilgisayara format attım, programları yüklüyorum, ekran kartı güncellemesi yapıldıktan sonra siyah ekrana dönüyor. Aç-kapa yapıyorum windows logosundan sonrada siyah ekranda takılı kalıyor. Servise sordum harddisk kaynaklı dediler, ssd almak sorun değilde sorununun kaynağı harddisk olsa işletim sistemini kurmaz, belli bir süre işlem yapmama izin vermez herhalde. Ekran kartı kaynaklı olsa format sonrası görüntü gelmez. Sizce ne olabilir. Şimdiden teşekkürler
Çift ekran kartı olan laptoplarda bu sorun olabiliyor. Ya bilgisayarın üreticisinin sitesinden sürücüyü indirin yada ekran kartının eski sürüm olan sürücüsünü indirip yükleyin.
Güvenli modda başlatarak eski sürücüyü kaldırabilirsiniz..

Sorun ekran kartından görünüyor hocam. Güvenli mod'da açıp ekran kartı sürücüsünü(hem dahili hem harici) kaldırırsanız siyah ekran sorununun giderildiğini göreceksiniz. Uyumsuz bir driver kurmaktan kaynaklanıyor. Örneğin kurduğunuz işletim sistemi Windows 10 ise build 1809 haricindeki tüm eski sürümlerde bazı ekran kartları arıza çıkartabiliyor. Windows 10 için build 1809 kurmaya çalışın. Windows 10 kurmuyorsanız da https://drp.su/tr sitesinden bilgisayarınızı taratıp ekran kartı driver'ınızı otomatik bulun. Ama https://drp.su/tr sitesi her zaman en doğru sürücüsü göstermez. Driver cd'si ya da bilgisayarınızın modeline bakarak resmi satış sitesinin yardım/destek kısmından tüm driverları indirip kurun.

Benzer sorunu casper laptopda windows 8 desteklemediği için yaşamıştık. Güncel bios güncellemesi yapınca sorunsuz kurulum yaptık.

Geri