Windows Server İşletim sistemleri üzerine yaptığım site

Kodla Büyü
teşekkür edeim hocam. okulun son haftaları şu an. tatiller de kardan dolayı baya bir uzadı. yıl sonu işlemleri yoğun olduğundan bu aralar video paylaşmayacağım. kısmetse 10-15 gün sonra yola devam

merhabalar engin hocam
sanal makina içinde sanal makina kurmak yerine, dediğiniz gibi server içine tek sanal makina ile win7 kurdum. dcpromo yükledim ipadreslerini verdim güvenlik duvarını kaldırdım ancak ping attığımda karşı tarafa ulaşamıyorum.
daha önce sanal makina içine sanal makinadan gönderdiğimde sorun çıkmamış paylaştığınız videoların çoğunu uygulamıştım.
acaba nerede hata yapıyorum..

hocam hallettim sorunu.
ben labaratuara server kurup diğer bilgisayarların internete server üzerinden bağlanmasını istiyorum engin hocam. hazırladığınız videolarda dhcp server videosuna kadar geldim ayrıca kullanıcıların server kaynakları üzerinden çalışmalarını istiyorum. çok eski bilgisayarlar var bunları thin client mantığı ile çalıştırmak istiyorum. umarım bu konuda paylaşımlarınız da olur..

mesela server ip adresi 192.168.10.1 oldu ancak internete bağlanamıyor. bağlanamadığı için de clientlarda bağlanamıyor.

Yaklaşık 1 Ay'dır hiç paylaşım yapamadım. Tekrar başladım. İnşallah faydalı olur. Arkadaşlar ihtiyaç duydukları konularda yazarlarsa memnun olurum

takipteyim engin hocam..
bilgisayara ssd taktırdım aynı anda 6 sanal makine kasılmadan çalıştırıyorum. size de öneririm..
bir de bu remote desktop olayında lisans olayını nasıl yapıyorsunuz hocam..

bidene' Alıntı:
takipteyim engin hocam..
bilgisayara ssd taktırdım aynı anda 6 sanal makine kasılmadan çalıştırıyorum. size de öneririm..

Hocam bu durumu aşmak için çeşitli çözümler sunulmuş internette ancak hiç denemedim, malum illegal. Normal şartlarda lisans ürünle birlikte zaten satın alınıyor ve lisans sunucusu rolü eklenerek işlemlere devam ediliyor. Windows Server 2008 R2 Standard costs $1,029 (with 5 CALs), and $1,209 (with 10 CALs), while Windows Server 2008 R2 Enterprise is $3,919 (with 25 CALs) and Windows Server 2008 R2 Datacenter $2,999 (with NO CALs). Customers that want to run Windows Server 2008 R2 for Itanium-Based Systems will have to pay $2,999. CAL 'ler lisansları temsil ediyor.

bidene' Alıntı:
takipteyim engin hocam..

SSD olarak ne aldın fiyat marka kapasite nedir?

Sayın hocam
vaktiniz olursa
bir tane Free frewall (PfSense , Endian) kurulumu ve kullanımı videosu çekebilirmisiniz.
iyi çalışmalar

Sık kullanılanlara aldım ben de siteyi. Takipteyim. Teşekkürler...

Siteyi mobil uyumlu hale getirmeye çalışıyorum. Yakında linux da dahil olmak üzere çeşitli videolar ekleyeceğim

Geri