windows açılmıyor

Kodla Büyü

belgin27

Üye
bilgisayarı açmak istediğimde windows açılıyor; ama sanki resetlemişim gibi tekrar en başa dönüyor ve tekrar windows ekranı geliyor. yani masaüstünü göstermiyor bir türlü. öğrenciler bios ayarlayıyla oynamış, hangi ayarı değiştirdiklerini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim...

bios ayarlarından olduğunu düşünüyorsanız biosa girdikten sonra load optimized defaults seçeneğini enterlayın. Ama bence kendini resetliyorsa büyük ihtimal ram de sorun vardır.

dosya sistemi uçmuş olabilir hocam format atıp yeniden yükle yada dosyasistemini onaran programlar varr hiren cd de bulabilirsin..

Hocam windows çökmüş olabilir yeniden yüklemeniz gerekecek. Eğer cdden çalışan işletim sistemi (pardus) varsa elinizdeonunla birdeneyin eğrçalışırsa donanımsal bir sorun yok demektir.

format da atamıyorum ki bendeki xp kurulum cdlerini açmıyor, vestel in kurulum cd si var onu tanıyor ama kurulumun yarısında hata verip çıkıyor..

Aynı sey dün benimde basıma geldi

ben biosa filan giremiyordum biostan cd yi gosteremedim bir türlü..

sonra format at hocam dedler baska bi pcye taktım hard diski ...

orada format attım

o pc de sorunsuz acılıyordu

yine kendi kasasına taktım aynı sekilde durmadan reset atıyor

ramlerini cıkarıp taktım ekran kartını da kontrol ettim ama bi türlü sorunu halledemedim bilmiyorum neden..

hocam işlemci çok ısınıyordur işlemci sıcaklığına bakın
ramleri değiştirin

bios pilini çıkartın
ide kablolarını çıkartın
...
başka ne diyeyim....

hocam güvenlik kartı varmı aynı sorunu bende o yapmıştı. sökünce düzeldi

Çözüm Önerilerim;
1.Güvenlik kartını çıkartıp, deneyin
2.Güvenli modda sistem geri yüklemeyi deneyin
3.Kasadaki fanları kontrol edin.
4.Xp repair yapmayı deneyin.

güvenlik kartı yok bilgisayarda, bilgisayar kasası kilitli, formatör değilim, açmaya yetkim yok yani. bios pilinden dolayı açılmadığını sanmıyorum.

1-işlemciniz tam oturmamış olabilir
2-Ram slottlara tam oturmamış olabilir
3- Şunu da deneyin:

Bilgisayarım==> sağ tıklayın==>Özellikler==>Gelişmiş==>Başlangış ve kurtarma(ayarlar) ==>düzenle tıklayın. Ne görünüyor sizde, buraya yazarsanız belki yardımcı olabiliriz. O da olmadı son çare, format görünüyor ufukta :( ...

selamlarımla.

ScReAm_' Alıntı:
Aynı sey dün benimde basıma geldi

ben biosa filan giremiyordum biostan cd yi gosteremedim bir türlü..

sonra format at hocam dedler baska bi pcye taktım hard diski ...

orada format attım

o pc de sorunsuz acılıyordu

yine kendi kasasına taktım aynı sekilde durmadan reset atıyor

ramlerini cıkarıp taktım ekran kartını da kontrol ettim ama bi türlü sorunu halledemedim bilmiyorum neden..

Öğretmenim, HDD'yi başka PC'ye takıp formatlasanız da, biçimlendirseniz de kendi kasanızda yani sizin anakartınızı gördüğü an aynı sorun devam edecektir maalesef.

Önemli olan, sizin onu kendi kasanızda yani kendi anakartınızla entegre iken formatlamanız ya sorunu gidermeniz...Yoksa yine arkadaşınızın PC'sinde düzgün çalışacak ama sizde aynı sorun devam edecektir...

selamlarımla.

Geri