Windows 11_tpm fixed_removed_Defender_10 in1 iso ( Güncellendi )

Kodla Büyü

gglemas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Windows 11_tpm fixed_removed_Defender_10 in1 iso

Konu içeriğinde paylaşmış olduğum imajda sıkıntılı bir durum vardı windows defender ile ilgili ,bu sorun çözüldü ve şuan defender hizmetlerden durduruldu ve pasif bırakıldı. Bu yüzden sistemde ram kullanımı yoktur. Ayrıca işletim sistemi 10 versiyon olacak şekilde eklendi . Tpm ve işlemci kısıtlaması kaldırıldı . Kurulu sıradında local kullanıcı ile oturum açmak isterseniz e-mail adresi kısmına a@a.com , parola kısmına rastgele birşey yazarak online hesap kurulumunu atlayabilirsiniz. İmaj güncellendiği için tekrar upload yapmam gerekti.. Anlayışınız için teşekkür ederim

ezgif-4-c6ba256c1c.gif

Windows 10 x64-2023-02-27-02-57-49.png

Windows 10 x64-2023-02-27-03-17-44.png

boşta ram kullanımı yaklaşık 700 mb dır. ( 2gb ram sahip bilgisayar için )

Standart duvarkağıdı değiştirilmiştir.

windows defender pasif edilerek kaldırıldı.

gereksiz uygulamalar kaldırıldı.
optimizasyon yapıldı

Tek link indir:

https://drive.google.com/file/d/1pxY1BUnZHgBMX86fLMnPlynZrq19ojcq/view

Son düzenleme:
Değerli hocam öncelikle emeğinize sağlık, yaptığınız çalışmadan dolayı size teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı Windows defender kaldırıldı demişsiniz Windows update ile defenderin yeniden kurulma ihtimali var mı?

@gglemas hocam, imajı indirip kurulum yaptım ancak windows defender tehditler buldu deyip dosyaları siliyor. Defenderi kapatmak istediğimde ise bu uygulama bağlantısını açmak için windows defender edinin diyor. Acaba nerde hata yapıyorum veya ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Defender.jpg
    Defender.jpg
    154.5 KB · Görüntüleme: 60
@gglemas hocam, imajı indirip kurulum yaptım ancak windows defender tehditler buldu deyip dosyaları siliyor. Defenderi kapatmak istediğimde ise bu uygulama bağlantısını açmak için windows defender edinin diyor. Acaba nerde hata yapıyorum veya ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
753B9276-0ADF-4629-91B0-1B455BCAA237.png
Eğer kapanıp açıırsa resimdeki yöntemi deneyin

Alternatif bunu deneyin
29EA67EA-6CA7-4FBF-94F0-ACA11A35274E.png

Son düzenleme:
Defender kaldırılmış gibi görünse de arka planda çalışmaya devam ediyor ve dosyaları siliyor. Sizin göndermiş olduğunuz ilk dosyada Start.exe çalıştırdığımda dosya ya virüslü ya da güvenilmeyen şeklinde bir uyarı verip çalıştırmaya da müsade etmiyor. İkinci gönderi de işe yaramadı malesef. Bu imajın Defenderi kendimizin kapatabileceği bir versiyonu yok mu hocam?

Defender kaldırılmış gibi görünse de arka planda çalışmaya devam ediyor ve dosyaları siliyor. Sizin göndermiş olduğunuz ilk dosyada Start.exe çalıştırdığımda dosya ya virüslü ya da güvenilmeyen şeklinde bir uyarı verip çalıştırmaya da müsade etmiyor. İkinci gönderi de işe yaramadı malesef. Bu imajın Defenderi kendimizin kapatabileceği bir versiyonu yok mu hocam?
İmajı tekrar gözden geçiriyorum. Düzenliyorum. Tekrar paylaşacağım

Defender control diye bir programcık var aratın indirin. Kurmanıza gerek yok. Silmemesi için defenderı normal kapatıp bu programı çift tıklayın. Ve defenderı istediğiniz zaman kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz veya isterseniz tekrar bu program ile devreye alabilirsiniz.

Defender control programını biliyorum lakin zipten dosya çıktığı anda arka plandaki defender programı hemen siliyor o yüzden bu programı kullanamıyorum. Defenderi kendim kapatmak istediğimde ise Defenderi kurun diyor. Kurmak istediğimde böyle bir program yok diyor.

Defender control programını biliyorum lakin zipten dosya çıktığı anda arka plandaki defender programı hemen siliyor o yüzden bu programı kullanamıyorum. Defenderi kendim kapatmak istediğimde ise Defenderi kurun diyor. Kurmak istediğimde böyle bir program yok diyor.

Buradaki reg dosyalarını kullanarak pasif yapabilirsin

Defender control diye bir programcık var aratın indirin. Kurmanıza gerek yok. Silmemesi için defenderı normal kapatıp bu programı çift tıklayın. Ve defenderı istediğiniz zaman kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz veya isterseniz tekrar bu program ile devreye alabilirsiniz.
Hocam bu bahsettiğiniz uygulama sisteme virüs sokuyor

Değerli @gglemas hocamın oluşturmuş olduğu imajı şu an için kullanıyorum. Gayet akıcı ve stabil çalışmakta. Gereksiz bir çok uygulamadan arındırılmış olması hızlı işlem yapmanıza da olanak sağlıyor. Emeği için kendisine teşekkür ediyorum. Sizlerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Hocam bunu windows 10 üzerine güncelleme ile kurabiliyor muyuz? Kuramıyorsak windows 10 lisansını bunda etkinleştirebiliyor muyuz yoksa windows 11 için yeni lisans mı almamız lazım?

Hocam bunu windows 10 üzerine güncelleme ile kurabiliyor muyuz? Kuramıyorsak windows 10 lisansını bunda etkinleştirebiliyor muyuz yoksa windows 11 için yeni lisans mı almamız lazım?
Windows 10 lisansın varsa otomatik etkinleşir. Varsayalım lisansın yok , bu kez entegre ettiğim aktivasyon aracı devreye girer ve digital lisans alır bilgisayar. Ömür boyu aktivasyon yapmadan kullanabilirsin. Çünkü cihaz donanımına aktivasyon birkez işlenmiştir. Güncelleme yapabilirsiniz ayrıca . Ama tavsiyem sıfırdan kurulum yapmanız

700 mb ram kullanır hocam, tabi ekran kartınızıda bağlı bu durum. Ortalama 700 mb- 1.1 gb ram diyebiliriz

Geri