windows 10 yüklü olan bilgisayarı klonlama

Kodla Büyü

AKom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.Şimdi sınıfıma yeni bilgisayarlar geldi ve w10 yüklü. Laboratuvarda bir öğrenci bilgisayarına herşeyi kurar diğer bilgisayarlara acronis ile kopyalardım. Daha önceden acronisi flasha boot ederdim. flasha kopyalayıp denedim olmadı. Acronis sürüm mü eski yoksa w10 bu işleme kapalı ondan hata aldım çözemedim. W10'da aynı işlemi yapabilir miyiz veya nasıl bir yol izleyebilirim.

İyi günler arkadaşlar.Şimdi sınıfıma yeni bilgisayarlar geldi ve w10 yüklü. Laboratuvarda bir öğrenci bilgisayarına herşeyi kurar diğer bilgisayarlara acronis ile kopyalardım. Daha önceden acronisi flasha boot ederdim. flasha kopyalayıp denedim olmadı. Acronis sürüm mü eski yoksa w10 bu işleme kapalı ondan hata aldım çözemedim. W10'da aynı işlemi yapabilir miyiz veya nasıl bir yol izleyebilirim.

Clone Zilla.... sorunsuz çözüm sağlar.

clone zilla ile sıkıntı yaşamassın hocam
Önce yedeğini alacaksın sonra yedeği tekrar clonezilla ile iso haline dönüştürerek isteğin flash ile boot edebilirsin.

Acronıs 2014 ile Windows 10 yüklediğim bir laptop un imajını alıp aynı model ikinci laptopa yükledim. ama masaüstü bilgisayarda üç denemede imaj dosyasını oluşturamadım. dördüncü denemede mybackup.tib oluştu ama dosya boyutu 50 gb tı geçti. bilgisayarların hepsi eski model bu arada. orijinal Vista yüklü pc ve laptop.

Sorun hakkında bilgi vermiyorsunuz ki? İmaj alamamak ne demek? bir hata ile mi karşılaştınız? mesela işlemi sürdürdünüz bitti ama neticede elde bir imaj dosyası olmadı mı?

sorun nedir?

https://www.hafizoglu.net/clonezilla-ile-sistem-imaji-yedegi-alma/

Bu bağlantıdan işlem basamaklarına bakabilirsiniz, akabinde herhangi bir basamakta karşınıza çıkan sorun ile ilgili yardım arasanız sorunu çözmeniz mümkün olabilir.

Kolaylıklar.

Geri