Windows 10 Lite

Kodla Büyü

yenersonmez

Seçkin Üye
Seçkin Üye
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...imdaki-bilgisayarlar-windows-xp-yuklu.175421/
yukarıdaki konuda hocalarım bazı windows 10 lite versiyonları paylaşmışlar.Laboratuarlardan 1 tanesi core 2 duo ve 2gb ram var.xp yüklü bende windows 7 veya windows 10 lite yüklemyi düşünüyordum.2 tane window 10 lite indirdim yukarıdaki konu linklerinden.Deneyimleri paylaşırım hocam.
Evet hocam benim sınıfta da core2 duo ve RAM 2 GB, win 10 lite kurdum. Şu anlık bir sorun yok hocam.

Güvenlik kısmı düşündürüyor. Sonuçta modifiye edilmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Lite sistem kurmak yerine hizmetlerden bazılarını kapatsak diyorum ama hangi hizmetin ne işe yaradığını bilmek gerekiyor. Böylece hangi hizmetleri kapatmamız gerektiğini bilebiliriz.
nlite vb programlarla bende deneyeceğim servisleri kapatmayı.
önce bir hazırlara bakayım neler yapmışlar.

sizin de deneyimiz varsa yazar mısınız?

Bu linktekini indirip kurdum hocam "64 bit versiyonu"

https://programindir.cafe/windows-10-pro-lite-indir-turkce-guncel-2020-hizli.html

1. Başlat menüsü yok. "Startisback" kurarak bu sorunu hallediyorsunuz.
2. Ram kullanımı kurulum sonrası 900 mb civarı. Canlı ders için gerekli kurulumlar sonra 1.3 gb'a çıkıyor. Tarayıcı açılınca açık sayfa sayısına göre 1.7-1.9 arası gidip geliyor.
3. Kaspersky Total Security deneme sürümü kurulu ve tam tarama sonrası temiz çıktı. Grafik kartı sürücüsü ve Kaspersky ram'a dahil.
4. Bazı pc'ler kendiliğinde etkinleşti. Etkinleşmeyenlere (5-6 pc) 10 liradan oem key aldım etkinleştirdim.

Bu benim pc. Sırf cevap yazayım diye kurdum ama bt sınıfındakilerde de durum aynı. Hemen hemen hepsinde de 2gb ram ve core2duo serisi işlemci var. Fikir vermesi açısından screen atıyorum. Çok rahat canlı ders yapılıyor ve internete giriliyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    265 KB · Görüntüleme: 483
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 428
Kurup denemedim ama gördüğüm kadarıyla minimum 2 GB ram lazım bu işletim sistemi için. Google chrome ile eba anasayfayı açınca bile 300 Megabyte tan fazla ram kullanılıyor, 1 GB ram olan bilgisayarda verim alınacağını zannetmiyorum.

Windows 7 de acilmiyomu arkadaşlar eba canlı ders? Ne gibi bir sorun teşkil ediyor ben denemedim hiç

Windows 7 de acilmiyomu arkadaşlar eba canlı ders? Ne gibi bir sorun teşkil ediyor ben denemedim hiç
Açılıyor Hocam 7 de de. Fakat bazı bilgisayarlarda bütün çözümleri denediğimiz halde açılmadığı oluyor. Biz de hem daha fazla uğraşmamak hem de canlı derste sorun çıkarmayacak bir işletim sistemi olsun diye 10 yüklüyoruz

Vestel Promega(1GB Ram, Celeron 3.33) için konuşuyorum: Canlı derslere bağlandım. Fan sesi dışında sesli iletişimde, paylaşılan ekranı izlemede sorun yaşamadım. Windows 7'den aldığım verimi Windows 10'dan alamadım ne yazık ki. İkisi de Lite sürümdü.

Vestel Promega(1GB Ram, Celeron 3.33) için konuşuyorum: Canlı derslere bağlandım. Fan sesi dışında sesli iletişimde, paylaşılan ekranı izlemede sorun yaşamadım. Windows 7'den aldığım verimi Windows 10'dan alamadım ne yazık ki. İkisi de Lite sürümdü.
windows 10dan bende verim alamadım.Windows 7 lite yükleyip deneyecem.

Bu linktekini indirip kurdum hocam "64 bit versiyonu"

https://programindir.cafe/windows-10-pro-lite-indir-turkce-guncel-2020-hizli.html

1. Başlat menüsü yok. "Startisback" kurarak bu sorunu hallediyorsunuz.
2. Ram kullanımı kurulum sonrası 900 mb civarı. Canlı ders için gerekli kurulumlar sonra 1.3 gb'a çıkıyor. Tarayıcı açılınca açık sayfa sayısına göre 1.7-1.9 arası gidip geliyor.
3. Kaspersky Total Security deneme sürümü kurulu ve tam tarama sonrası temiz çıktı. Grafik kartı sürücüsü ve Kaspersky ram'a dahil.
4. Bazı pc'ler kendiliğinde etkinleşti. Etkinleşmeyenlere (5-6 pc) 10 liradan oem key aldım etkinleştirdim.

Bu benim pc. Sırf cevap yazayım diye kurdum ama bt sınıfındakilerde de durum aynı. Hemen hemen hepsinde de 2gb ram ve core2duo serisi işlemci var. Fikir vermesi açısından screen atıyorum. Çok rahat canlı ders yapılıyor ve internete giriliyor.
Hocam bilgisayarların bi gıdım canı var diye zaten lite sürüm kuruyorsunuz, üstüne kaspersky niye kuruyorsunuz? Tezat oluşturmuyor mu?

Geri