windows 10 kurulu bilgisayara windows 7 kurmak

Kodla Büyü

ybilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşım win 10 yüklü labtop aldı ve alışamadığı için win7 kurmak istiyoruz. öncelikle kurulum yapılıyor mu?
deneyen varsa yazabilir mi. Teşekkürler.

Ben denedim hocam kurulmuyor. Yani yükleniyor ama usbler çalışmıyor. Driver kuramıyosunuz .

nasıl yüklediniz hocam yüklerken hata veriyor mavi ekran çıkıyor rufüs ile atiyorum flasha mbr.....gpt ayarını seçiyorum ama siz nasıl kurdunuz

hocam ben win 10 bilgisayara win 7 ultimate kurdum nette iyi araştırın marka ve modele göre bioslar değiştiği için şimdi size ayrıntılı tarif yapamıcam driver sorununu da ven dor kimliklerinden halledersiniz hiç bir sorun olmaz win10 bence vista gibi cortlayacak çünkü her sistem kaldırmıyor faz 1 tahtalara win7 ye dönüşler başladı çoktan

hocam ben win 10 bilgisayara win 7 ultimate kurdum nette iyi araştırın marka ve modele göre bioslar değiştiği için şimdi size ayrıntılı tarif yapamıcam driver sorununu da ven dor kimliklerinden halledersiniz hiç bir sorun olmaz win10 bence vista gibi cortlayacak çünkü her sistem kaldırmıyor faz 1 tahtalara win7 ye dönüşler başladı çoktan
hocam asus x541u laptop a kurmak istiyorum internetten bios ayarlarına bakıp yaptım kurulum başlıyor daha sonra mavi ekran çıkıyor siz nasıl yaptınız rufüstan mı yaptınız 64 bit mi kurdunuz uefi özelliği varmı acıklayabilir misiniz?

uefi destegi olan win7 dvd si ile atmıştım galiba ama kapatırken farklı bir şekilde kapatmak gerekiyor yoksa açılırken bios kendini yeni OS kurulumuna kapatıyor saçma bir özellik falan ama öyle yapmışlar lenovo bir bilgisayarda da yan tarafında bir tuş basarak power tuşuna basmazsanız bios Os kurulumuna kendini kapatıyordu

ben de acer uefi yazılımı olan bilgisayara 2 gün önce win 7 64 yükledim. Bios ayarlarını internetten araştırdım. flash bellek çalışmıyordu. Bios ayarlarından usb bellek karşısında enable yazıyordu onu auto çevirince flash bellği çalıştırabildim kısaca 2-3 saat uğraştırdı beni

Bende de HP yeni bir Laptop var Win 10 Yüklü. Windows 10 yüklü. Win 7 ye çevirsem driver sorunu yaşarmıyım acaba yada çevirebilirmiyim diye düşünmüyor değilim.

1- Aomei Partition Assistant indirin ve crck yapın. Linki https://www.fullprogramlarindir.com/aomei-partition-assistant-server-edition-full.html
2- Convert gpt to mbr'ı seçin.
3- WinPE ekranı çıktığında hayır deyin. PreOS açıkken %100 olana kadar hiçbir tuşa basmayın.
4- İnternetten WiFi ve USB sürücüsünü indirip kurun.
5- WiFi ve usb sürücülerinde windows 7 64 bit olduğunu anlamak için Win764 W764 Wind764 Win7 x64 gibi terimleri arayın.
6- Legacy boot açık olması için elinden geleni yap.
7- Özel Gelişmiş'e tıklayıp WiFi ve USB sürücülerini sürücü ekle butonundan ekleyin. (Bazen WiFi sürücüsü ile usb sürücüsü birlikte gelir.)
8- Windows 7 kurulduktan sonra Driver Booster DriverPack gibi programlar indirip eksik sürücüleri yükleyin.
9- Windows Lisansını Windows Loader indirerek yapın.
10- Bu Kadar.

Geri