Windows 10 geç açılma sıkıntısı nasıl çözülür

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arajadaşlar merhabalar ben Windows 10 da geç açılma sorunu yaşıyorum format attığım halde hala aynı sıkıntı çekiyorum format atmadan nasıl çözebilirim çözüm yolunu baya nette araştırdım hepsini denedim gene olmadı

Ben de bugün format attım. Bakalım sonuç aynı olacak mı?

Hocam nasıl çözülebilir PEki kökten resmî bilgisayara sürekli format atmak sıkıntılı idari işlerle ilgili bilgiler mevcut Ne yapamalıyızz

Açılışta çalışan gereksiz programları devre dışı bırakıp, masaüstünü boş bırakmak bir nebze işe yarayabilir.

Windows 7 32 bit kurabilirsiniz.daha az kasar.ya da elinizdekini değil de başka bir windows 10 u kurup deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
hocam bunu daha öncede sormuşlardı cevap forumda var ama tekrar yazalım güncelleme yaptıysanız win 10 güncellemelerini kaldırın güncellemeyi kapatın office güncellemeleri yavaşlatıyor sistemi denetim masasından yüklü güncellemelere bakıp gereksiz olabilecek güncellemeleri silin yani kaldırın öncekine nazaran daha hızlı çalışır veya sitem geri yükleme yapıp hızlı çalışan tarihe alınız iyi çalışmalar

Biri bana açıklasın;
3 yıl önce Öğleci öğretmendim.
Her cuma akşamı acilen törene yetişmek için win 8.1 yüklü kasayı fişlerini çekerek kapatır.
Her pazartesi açtığımda ise en fazla 10sn sonra, masaüstündeki her pencere kapandığı gibi aynen hazır gelirdi.

Kasa (Harddisk SSD vs değil) intel işlemcili 8 yıl önce satın alınmış ve o zaman bile en ucuz anakart +işlemci tercih edilmişti.

Evet, Win XP ve Win7'ye göre Win10 geç açılıyor. Evde Linux kullanıyorum ve Windows'un dertlerinden uzağım ama resmi işler için gereken özel yazılımlar nedeni ile işyerinde Windows belasına bağımlıyız.
SSD almak biraz masraflıdır. İmkan yoksa Win10 yüklü bilgisayarı kapatmak yerine uykuya alın. Sadece Cuma günleri tamamen kapatın. Ya da Win7 yükleyin derim.

Geri