Windows 10 format

Kodla Büyü
dvd yada iso içerisindeki dosyaları ntfs formatlı taşınabilir belleğe atın.

bellek içerisindeki boot klasörü içerisindeki bootsect.exe dosyasını c:'ye kopyalayın.

komut istemine çıkın. cd\ yazıp enterlayın.

c:\>bootsect.exe /nt60 e: yazıp enterlayın. (e: flash bellek sürücü ismi. sizinki ne ise onu yazın.)

sonra boot edip kurulumu gerçekleştirin.

bomax01' Alıntı:
dvd yada iso içerisindeki dosyaları ntfs formatlı taşınabilir belleğe atın.

bellek içerisindeki boot klasörü içerisindeki bootsect.exe dosyasını c:'ye kopyalayın.

komut istemine çıkın. cd\ yazıp enterlayın.

c:\>bootsect.exe /nt60 e: yazıp enterlayın. (e: flash bellek sürücü ismi. sizinki ne ise onu yazın.)

sonra boot edip kurulumu gerçekleştirin.
format nasıl atılır sorusuna ağır gelmiş bence hocam bu cevap.

Flash Bellekten Windows 7 Kurulumu
DVD sürücüsü bozuk dizüstü, masa üstü bilgisayarlara ve netbooklara windows 7 kurmak veya format atmak için en az 4 GB kapasiteli bir flash bellek gerekmektedir. Flash bellekten windows 7 kurmak için yapılması gereken adımlar:
1 – Flash Belleği Bootable Yapmak
Uyarı: Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızda Windows Vista ya da Windows 7 yüklü olmalıdır. Çünkü Windows XP ve daha önceki windows sürümlerinde “diskpart.exe” adlı program flash bellekleri disk olarak görmemektedir.
Adım 1: Başlat > Çalıştır > cmd yazıp Enter’a basıp komut penceresini açıyoruz. Adım 2: Komut penceresinde diskpart yazıp enter’a basıyoruz. Adım 3: list disk komutunu girip enter’a basıyoruz. Adım 4: select disk 1 komutuyla hangi disk’i biçimlendirmek istiyorsak onu seçiyoruz. (list disk komutundan sonra diskler listelenecektir, size ait flash belleği seçmeyi unutmayın) Adım 5: clean komutuyla flash belleğimizi temizliyoruz. Adım 6: create partition primary komutuyla birincil bölüm oluşturuyoruz flash belleğimizde. Adım 7: active komutuyla flash belleğimizi üzerinde işlem yapmaya hazır hale getiriyoruz. Adım 8: format fs=ntfs quick komutuyla flash belleğimizi formatlıyoruz.
Uyarı: ntfs türünde formatlıyoruz çünkü windows 7 dosyaları içerisinde 2.5+ GB büyüklüğünde install.wim isminde bir dosya vardır,fat32 dosya sistemi ise en büyük 2GB dosya oluşturulmasına izin verir.
Adım 9: assign komutuyla birlikte flash belleğimize bir harf atanmasını (örneğin G: gibi) sağlıyoruz. Adım 10: exit komutuyla çıkış yapın
flashı bootnyaptıktan sonra win7 8 10 tüm dosyaları flasha atın glashtan başlatın(ALINTIDIR)

hocam ben bununla win7 win8.1 win10 iso dosyasını usb ye gösterip yapıyorum.

Ekli dosyalar

• Windows7-USB-DVD-tool.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 60
evet solitary hocamın eklediği program benim yazdıklarımı arka planda kendisi yapıyor. daha kolay.

hangisini seçerseniz ikiside işinizi görür.

Geri