Windows 10 - 1 Haziran'da geliyor

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
29630741.jpg

Microsoft'a yakın kaynaklara göre Windows 10'un final sürümü 1 Haziran'da kullanıcılara sunulacak. Böylece Windows 8 yüklü bilgisayar otomatik olarak Windows 10'a isteğe bağlı olarak güncellenebilecek.

Bugüne kadar yeni işletim sisteminin tam olarak hangi gün çıkacağını öğrenme şansımız olmadı, çünkü Microsoft, çıkış tarihi için "yaz aylarında" demekle yetiniyordu.

Yeni sızıntının kaynağı olan Dr. Windows'a göre aynı tarihte birkaç detay daha ortaya çıkabilir: Windows XP ve Vista kullanıcılarının Windows 10'a ne kadar ücretle geçebilecekleri gibi. Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 kullanıcılarının Windows 10'a Windows Update üzerinden ücretsiz güncelleyebilecekleri, daha önce açıklanmıştı.

Sürümler arasındaki geçiş ise şöyle olacak: Windows'un Profesyonel sürümünü kullanan kullanıcılar, Windows 10'un Pro sürümüne geçiş yapacaklar. Home Premium kullanıcılarının ise Home Edition'a geçecekleri söyleniyor. Windows 10'un toplam 7 sürümü olacak ve 190 ülke için 111 farklı dilde yayınlanacak.

Sızıntıları bir kenara bırakırsak, önceki bilgilerimiz Windows 10'un Temmuz ayında tamamlanıp yayınlanacağını söylüyor; ancak şirkete yakın kaynaklar 1 Haziran'da da Windows 10'un kullanıcılara sunulacağını öngörüyor. Windows 10 ilk yayınlandığında sunulmayan bazı işlevler, örneğin Edge'in eklenti desteği, daha sonra güncellemeler yoluyla sunulacak. Windows 10'un ilk önemli güncellemesi ise 2015 sonbaharında gelecek.

İŞTE KARŞINIZDA WINDOWS 10
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/27304474.asp

Bugunlerde format atip windows 8.1' e geçmeyi düşünüyordum, artık windows 10'a geçerim...

Bu haber nereden nasıl yayılmış anlamadım. Yabancı kaynaklarda göremedim böyle bir tarih. Hala betaları test ediliyor. Ve benim test ettiği kadarıyla henüz hazır değil gibi.

nerden nereye .. daha dün windows 95 kurduğumda kalbim duracaktı.. şimdi nerelere geldik.i

Win 7 kullanıyorum, sağ alt köşeye win 8 sembolu gelmiş tıkladım ve ücretsiz win 10 tam sürüm için rezervasyonunuzu yaptırın ibaresini gördüm. Mail istedi sadece...

DaMieN' Alıntı:
Win 7 kullanıyorum, sağ alt köşeye win 8 sembolu gelmiş tıkladım ve ücretsiz win 10 tam sürüm için rezervasyonunuzu yaptırın ibaresini gördüm. Mail istedi sadece...

Aynen hocam an itibariyle aynı uyarı bana da geldi rezerve edin diye :) :) win 8.1 kullanıyorum şu an.

10130 yapısını kurdum fena değil birde ofis 2016 Türkçe kurdum sanırım tam sürüm çıkınca beğenilecek diye düşünüyorum

Arkadaşlar rezervasyon için mail adresimi verdim lakin mail gelmedi henüz ?

Geri