Win8 için Windows Koruma Programı olarak ne kullanıyorsunuz ?

Kodla Büyü

yusufpb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Laboratuvardaki bilgisayarlara win8.1 yükledim ama windows koruma programı olarak ne kullanıyorsunuz?
Benim yaptıklarım,
1.Win7 de kullandığım eski Drive Vaccine programı yüklenmedi
2. Yeni Drive Vaccine-->Reboot Restore Rx programı yükledim açılışı çok yavaşladı, geç açılırken çok bekleyince öğrenci bilgisayarı yeniden başlatmaya çalışıyor.
3. Shadow Defender > programı sık sık mavi ekran hatası veriyor ayrıca, deneme amaçlı masaüstüne eklediğim yeni klasörü ,yeniden başlatta veya kapatıp açtığımda bazen silmediği görüyorum..
Başka hangi program olabilir ?

Deep freeze enterprise 8 olabilir. Uefi kurulum yapma imkanınız varsa daha hızlı açılırlar, hatta light bir windows ile açılış daha da hızlanır.

neredeyse tüm koruma programlarını kullandım ve artık pes ettim. bilgisayarı yavaşlatıp neredeyse çalışmaz hale getiriyorlar. onun yerine yönetici hesabı olmayan ikinci bir hesap açma, masaüstü değiştirmeyi engelleme vb... önlemleri alarak yeni bir imaj hazırlamayı düşünüyorum. çok sorun olursa imaj yükler geçerim.

Deep freeze enterprise 8 olabilir. Uefi kurulum yapma imkanınız varsa daha hızlı açılırlar, hatta light bir windows ile açılış daha da hızlanır.
O kadar hızlı açılıyorki 3gb ram ve e8400 işlemcide, ama programlar çok yavaşlatıyor ama deep freeze denemek lazım..
neredeyse tüm koruma programlarını kullandım ve artık pes ettim. bilgisayarı yavaşlatıp neredeyse çalışmaz hale getiriyorlar. onun yerine yönetici hesabı olmayan ikinci bir hesap açma, masaüstü değiştirmeyi engelleme vb... önlemleri alarak yeni bir imaj hazırlamayı düşünüyorum. çok sorun olursa imaj yükler geçerim.
Aslında masaüstü resim değiştirmeyi engelledim, sadece chrome geçmişini kaydetmesin ve masaüstüne birşey engellemesin yeter..
Acaba bununla ilgili regedit ayarları veya kullanacağınız dosyalar var mı ?
Aslında bu koruma programları ne yaparki o regedit ayarlarını biz yapamayız mı acaba ?

Mustafa Aygün hocanın win10 daki gibi,

• System geri yükleme devre dışı.
  • Kullanıcılar mevcut başlat menüsü içeriğini silemez
  • Kullanıcılar masaüstü kısayollarını silemez.
  • Masaüstü simge yerleşimi sabit
ayarları diğer windowslara uygulayabilsek windows korumasını sağlayabiliriz..

O kadar hızlı açılıyorki 3gb ram ve e8400 işlemcide, ama programlar çok yavaşlatıyor ama deep freeze denemek lazım..

Aslında masaüstü resim değiştirmeyi engelledim, sadece chrome geçmişini kaydetmesin ve masaüstüne birşey engellemesin yeter..
Acaba bununla ilgili regedit ayarları veya kullanacağınız dosyalar var mı ?
Aslında bu koruma programları ne yaparki o regedit ayarlarını biz yapamayız mı acaba ?
hocam çok bilgi sahibi değilim. yazın oturup kafa yoracam.

Geri