Win Xp kurarken hata veriyor

Kodla Büyü

casper

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda bilgisayara format hatarken hatA VERİYOR.Bilgisayarda önceden lisanssız XP kuruluymuş,Bilgisayar normalde windowsu tam açamıyor.Task maneger açılıyor ama ekranda hiç birşey yok .
Bilgisayarı Cd desteği ile başlatıyorum,Kur başlıyor fakat sonra sistem dosyaları eksik veya bozulmuş diyor,Cd lisanslı ve bir problem yok.Önerileriniz nelerdir?Yardımlarınızı bekliyorum. :?

Hocam belki harddiskte problem vardır... Bad sector olunca da aynı hatayı veriyo. belli bir yere kadar gelip sonra hata veriyo.. :oops:

hocam harddiskinde problem olabilir bunun dışında önemli not microsoftun lisanslı bir cok cd si hatalı olabiliyor arkadaşımın başına geldi bt sınıfına bilgisayarlar gelmişti orjinalleriyle.. dağıtan firmadan sorna geri topladır.. cdleri üretim hatası olmuş bencede bi yeniden deneyeblirsin optik okuyucundada problem olabilir

Hocam ramler bozuk olabilir, harddiskte bad sector olabilir, kullandığın cd'de veya cd romunda sorun olabilir.

Bunları değiştirmeyi, kontrol etmeyi bir dene.

ilk önce
Cdyi bir değiştir, cdromu bir değiştir

sonra ramden şüphelen, en son harddiskten.

Arkadaşlar cd de problem olsa hiç okumumaz ama bu kura giriyor sonra şu dosya bozuk diyor,şimdş yine denedim kur başarısız oldu diyor :x

casper arkadaşım cd'nin bir yeri çizilmiştir, sadece bir kaç dosyayı okuyamıyordur, çizik de olması şart değil,

başımıza geldi ki söylüyoruz

Hem sorup hem de bilmişlik yapıyorsun

veya cdromun iyi durumda değildir, cd üzerinde zayıf bir yeri okuyamıyordur

ya cd ya cdrom

sonra ramler

en son hardisk

bunlarda sorun %95

%5 başka yerde

nasıl ama

sitlerde hocama katılıyorum cd deki kücücük bir alandaki basit bir cizik ordaki verinin okunmasını engelleyebilir baştan bozuk olan yere kadar okur orda takılır kalır hatta cdnin sağlam olduğunu denemek için başka bir bilgisayara kopyalamayı dene cd yi

cd rom aygıtın bozuk olabilir cok önemli bu...

donanımsal bir arıza olduğu kesin. benim de başıma geldi ben sabit disk sorun çıktı.....

sitelerde' Alıntı:
casper arkadaşım cd'nin bir yeri çizilmiştir, sadece bir kaç dosyayı okuyamıyordur, çizik de olması şart değil,

başımıza geldi ki söylüyoruz

Hem sorup hem de bilmişlik yapıyorsun

....a

Arkadaşım neden bilmişlik yapayım bligileriniz için sağolun,dediklerininze bakcam

aynı sorunu yaşadım ve çözmeden uyku tutmuyordu. :)

şu şekilde hallettim. kurulum yaptığım cd windows xp sp2 liydi. servis pack 2 olmayan başka bir cd ile kurdum (sp1 li yada yamasız) sorun çözüldü... illa sp 2 li kuracağım diyorsan önce sp1 li kurup, sonrada anakart üretici firmanın sitesine girip kolayca bios güncellemesi yapabilirsin. bios güncellemesinden sonraxp sp2 rahatlıkla kuluyor ve hiç sorun çıkarmıyor. bence anakartın MSI yada daha tanınmamış bi marka ise bu yorumu es geçme :idea:

Geri