win 7 ve projeksiyon sorunu

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaslar
bugun elime 2 laptop geldi ikisi de farklı markalar... projeksiyona baglnamıyorlar.
Fn+F5 yaptım yemiyo...
ekran çözünürlüğü bölümüne baktım Projeksiyona bağla seçeneği yok.

3.bi laptop getirdim. onda yaptıgım gibi hemen algılıyor.
ekran cozunurlugu bolumune baktım projeksiyona bağla seçeneği var...

boyle bi problemi ilk kez gordum. birine evde guncelle oyle getir dedim
diğer yeni format cektirmis. dedim bilgisayarcı guzel cekmemis gotur yeniden ceksinler...
bugunluk kurtuldum da problem neden kaynaklanıyor acaba...

Hocam ekran kartının özelliklerinden ayarlamanız gerekiyor.
Bazı laptoplarda olabiliyor bu tarz problemler.

Windows Mobility Center'da (Win+X tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz) Sunu Ayarları görünüyor mu?

Ekli dosyalar

• mobility.jpg
    mobility.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 3,059
hocam orjinal ekran kartı driverini kurmanız gerekir. benimde başıma gelmişti.
bilgisayar kapalı iken projeksiyonu takınca açılışta sadece projeksiyon çalişiyordu. ekran çözünürlügü bölümünden projeksiyona bagla secenegi yoktu. bende kendi sitesinden orjinal ekran kartı driverini kurunca düzeldi.

mutlu112' Alıntı:
hocam orjinal ekran kartı driverini kurmanız gerekir. benimde başıma gelmişti.
bilgisayar kapalı iken projeksiyonu takınca açılışta sadece projeksiyon çalişiyordu. ekran çözünürlügü bölümünden projeksiyona bagla secenegi yoktu. bende kendi sitesinden orjinal ekran kartı driverini kurunca düzeldi.
teşekkur ederim hocam birazdan problemli laptoplar bi gelsin hele bakayım

Bir soruda ben sorayım: Bir projeksiyona netbook bağladım, başka bilgisayarda denenedim(2-3) görüntü yok. Sadece zil için kullandığımız eski bir bilg. var ona bağlayınca görüntü var, yansıtıyor??????

Hocam sonuc ne oldu. Bizde de winXP kurulu notebook projeksiyona baglanirken, win7 kurulu notebooklar bağlanmıyor.

Win+p yaptim.
Bahsi edilen ekran aciliyor. Sunu yapiyorum bolumunu tikliyorum ancak ayni ekranda harici ekran bagla bolumune bagladigimda bisey yok. Ve daha once dedigim gibi projeksiyona bagla secenegi hala aktif degil.
Diger laptop teknik serviste halledilmis sanirim format cekmisler.
Kalan bilgisayar da buyuk ihtimal ekran karti driver problemi var.

Geri