win 7 64 bit OPTİKOS setup sorunu

Kodla Büyü

bayghost

Aktif Üye
Mrb arkadaşlar
Optikos programı kullanılıyormuş xp makinede şimdi programı benim kullanmam gerekti. Laptobumda win 7 x64 yüklü yetkiliyi aradığımda kendiside win 7 x64 kullanıyorum dedi. Uzaktan bağlanıp kurmaya çalıştı fakat setup tıkladığımızda 32 64 bit uyarısı veriyor. Yetkili kendi makinesinin AMD olduğunu benimkinin intel olduğu için olduğunu söyledi. intelde yama tarzı bir program var vs. dedi. Bende saf ayağına yatıp bilg. anlamadığımı söyledim siz bulup çalıştırır mısınız dedim ? 10 dk sonra aradığımda programı bulamadığını söyledi. Zaten bu optik okuma işini bıraktıklarını ve sözleşmesi devam eden kurumlarla çalıştıklarını söyledi. İşin aslı bizim kurum dandik bi yerden almış bu programı optikos premium diye modife edilmiş bi setup zaten. Orjinal optikos gibi değil yani. Neyse adam beni biraz yedi gibi geldi böle bir yama var mı intel işlemci için 64-32 bit uyarısının gelmemesi için bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim ?

Hocam, bende benzer bir sıkıntı yaşadım ancak :) en azından böylesine sallama cevap verilmedi. 32 bit dışında çalışmaz dedi firma yetkilisi... Teknik olarak x64 işletim sistemleri WoW denen sistem ile geriye dönük 32 bit uyumluluk sağlar. Problem bu uygulamanın buna izin verilen bir derleme sistemiyle derlenmemiş olması gibi... Çözüm derseniz, 32 bit işletim sistemi gibi ama şunu da belirtmeden edemeyeceğim! x64 üzerinde çalışan OptikOS sürümleride mevcut! Mesela v7 ve üzeri...

Geri