win 7 64 bit, ie8 mebbis raporlama problemi.

Kodla Büyü

trimegistes

Aktif Üye
Arkadaşlar cyrstal report, uyumluluk modu, java sun gibi yapılabilecek birçok şeyi yaptığımı düşünüyorum ama neden açılmıyor, rapolama sayfası hala anlamış değilim, çözen, bilen karşılaşan var mı içinizde.

internet explorer ayarlarını sfırlamayı denediniz mi? (bazı durumlarda işe yarıyor) ayrıca java sun gibi derken, java security ayarlarında enabled exception site list bölümüne *.meb.gov.tr eklemek gibi mi?

win 32 bitte de aynı sorunu yaşıyordum, meğer güncel java kurduğum içinmiş, javayı kaldırınız mebbisden raporlama sayfasını açınız java yüklü olmadığı için yüklemek isteyecektir izin veriniz. Yada gezginler.com'dan javanın eski sürümüne ulaşınız. (java 6.45)

Sanırım 64 bitte 64 bitlik eski sürümü yüklemek de işe yaramıyordu, belki 64 bite 32 biti yüklemeyi deneyin. Yada javayı kaldırın onun tavsiye ettiği sürümü mebbisden yüklemesine izin verin.

Yani sorun sizde yada PC'de değil, güncel versiyonlarla sayfası çalışmayan mebbis'de yada eski sürümünde çalıştırdığı sistemi yeni sistemiyle çalıştıramayan java'da.
:(

horozerk' Alıntı:
win 32 bitte de aynı sorunu yaşıyordum, meğer güncel java kurduğum içinmiş, javayı kaldırınız mebbisden raporlama sayfasını açınız java yüklü olmadığı için yüklemek isteyecektir izin veriniz. Yada gezginler.com'dan javanın eski sürümüne ulaşınız. (java 6.45)

Sanırım 64 bitte 64 bitlik eski sürümü yüklemek de işe yaramıyordu, belki 64 bite 32 biti yüklemeyi deneyin. Yada javayı kaldırın onun tavsiye ettiği sürümü mebbisden yüklemesine izin verin.

Yani sorun sizde yada PC'de değil, güncel versiyonlarla sayfası çalışmayan mebbis'de yada eski sürümünde çalıştırdığı sistemi yeni sistemiyle çalıştıramayan java'da.

7. versiyon çıktığında böyle birşey olmuştu. Şu anda bende 6.45 (x86&x64) ve 7.51 (x86&x64) kurulu ondan mı açılıyor 8)

lucius-132' Alıntı:
horozerk' Alıntı:

7. versiyon çıktığında böyle birşey olmuştu. Şu anda bende 6.45 (x86&x64) ve 7.51 (x86&x64) kurulu ondan mı açılıyor 8)

Dediğim gibi "Program Ekle Kaldır'dan java'yı kaldırınız, mebbis'den raporlama almak isteyince java yüklü olmadığı için yüklemek isteyecektir izin veriniz." x86'da sorun kalmıyor ama x64 için elle eski versiyonun 64 bitini kurduğumda yine olmadı diye hatırlıyorum. x64'e x86 yüklemeyi deneyebilir yada yine mebbis üzerinden kurulum yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Geri