Win 11 Pro - Ryzen 9 CPU- HyperV etkinleştirme problemi

Kodla Büyü

BlackFrost

Aktif Üye
Merhaba hocalarım. Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 11 Pro'da Windows bileşenlerinden Hyper V özelliğini ya da Sanal Makina Platformu özelliklerini etkin hale getirince, yeniden başlatma esnasında "Özellikler tamamlanamadı, değişiklikler geri alınıyor" yazıyor ve eski haline geliyor.

Bir türlü aktif edemedim. SVM (BIOS'da Sanallaştırma özelliği açık).

Anakart, Asus'un B650E Chipset kullanan bir modeli, İşlemci Ryzen 9 serisi, işletim sistemi uupdump'dan indirdiğim en güncel,el değmemiş Win 11 Pro.

Hocam Android studioda emülatörü performanslı bir şekilde kullanmak için Sanal Makina Platformu özelliğini aktif etmek istiyorum. Yazılımsal olarak çok ağır çalışıyor. Çekirdek sayısı,ram miktarı vb sanallaştırmalardan faydalanmak amacındayım. Yine de öneriniz için teşekkürler. Yeni bir şey öğrenmiş oldum.
Bu açmaya çalıştığım özellik bir işe yaramıyor olsa bile hata verme sebebi merak uyandırıyor. Sıfır bilgisayar, yeni kurulum işletim sistemi neden hata verir ki?

Windows 10 kullanmak çözüm olabilir. Windows 11 de bazı sıkıntılar yaşanabiliyor.
Bir de işlemcinizle ilgili olabilir.

Android studio sisteme aşırı yük bindiriyor. Bu normal. Bunun için sanallaştırmaya neden gerek duydunuz merak ettim.

Hocam donanım kaynaklarını paylaştırabiliyoruz bu şekilde. Gerçek cihazdan daha performanslı çalışabiliyor. Sanallaştırma ile uğraşmadan yazılımsal yapınca çok bekletiyor.

Geri