win 10 windows old silinmiyor.

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
format attıktan sonra disk temizleme aracı ve unlocker kullanmama rağmen silinmiyor nasıl silebilirim bnunu

c üzerinde sağ tıkla özellikler >genel>diski temizle taramadan sonra>sistem dosyalarını temizle gene taramadan sonra eski işletim sistemi kalıntılarını temizle.

format attıktan sonra hangi işletim sistemi kuruyorsunuz? Kurduğunuz işlerim sonrası hiçbirşey yapmadan mı bu klasör oluşuyor?

Tabiki değil. Kullandığınız windows 10 kopyası yeni bir kopya değil. dolayısıyla windows 10 kendini sıfırdan yenilemeye çalışıyor. Bu arada internetide sömürmeyi unutmuyor. Zaten internet üzerinden yeni sürüm dosyalarını indirip eski windows klasörünüz windows.old olarak değiştirip yeni dosyaları windows klasörüne kopyalaıyor.

Gelelim neden bu klasörü silemiyoruz. Kullandığınız windows üzerinden bu klasörü silmeniz neredeyse imkansız. Sabit diskinizi başka bir işletim siteminde sadece depolama elemanı olarak gösterirseniz silinir AMA bu sabit disk üzerinden kurulu olan windows 10'unuz çalışmayacaktır.

Çözüm : Yeni bir kopya edinip sıfırdan tekrar kurmak.

ersan3333' Alıntı:
format attıktan sonra disk temizleme aracı ve unlocker kullanmama rağmen silinmiyor nasıl silebilirim bnunu
hocam benimde başıma gelmişti bu şimdi hocam klasör üstüne sağ tıklayın özellikler diyin.Güvenlik sekmesinden gelişmişe tıklayın.Sahibinin kim olduğunu yazar onun yanında değiştir butonuna tıklayın.Son olarak altta Tüm bağımlı nesne izin girdilerini bu nesneden devralınabilen izin girdileriyle değiştir e tik atın ardından tamam diyin.inşallah olur.Örnek Resim:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    105.5 KB · Görüntüleme: 281
Geri