Wikipedia...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

Diyavol

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilindiği üzere, wikipedia sitesine ülkemizde hala giriş yapılamamaktadır. Fakat dün wikipedia' ya alternatif site ararken "www.wikizeroo.net" diye bir siteye denk geldim. farklı isimle wikipedia olduğu oldukça belli. fakat bu sitede herhangi bir engel yok. Şimdi sorum şu. hali hazırda herhangi engeli olmayan bu site bağlantısı okul web sitesinde eğitsel ansiklopedi başlığı altında paylaşsam risk almış olur muyum?

çok ilginç bildiğimiz wikipedia bu :) risk almaya gerek yok hocam bence . sonuçta çok elzem hayati önemle lazım bir paylaşım değil

çok ilginç bildiğimiz wikipedia bu :) risk almaya gerek yok hocam bence . sonuçta çok elzem hayati önemle lazım bir paylaşım değil
Hocam aslında talep öğretmen arkadaşlardan geldi. Özellikle öğrencilerin internette arama yaparken sağlıklı bilgilere ulaşabileceği kaynaklara ihtiyaçları var. Bundan dolayı aklıma böyle bir yol geldi. Ama dediğinizde doğru. Risk almaya değmeyecek gibi.

Bu kadar çağ dışı bir karar hatırlamıyorum. Komple İnternet'i kapatsalardı.

Bu kadar çağ dışı bir karar hatırlamıyorum. Komple İnternet'i kapatsalardı.
çağdışı mı? Atatürk e hakaretten ülkeyi terör destekçisi göstermeye varana kadar her türlü yalanı koskoca bir devleti görmezden gelerek yayınlayacaksan, alınan tedbirede katlanırsın. asıl sen kimin tarafındasın?

kapatıldığında bi eksikliğini hissetmedim, açıldığında da bi artısı olmayacak :eek:
gogole anlaşmalı sitelerden biri..

Bir işin mantığa uyması lazım sizce engellemenin artısı mı oldu eksisi mi URL bazında engellenirdi olurdu biterdi. Aramalarda en güvenilir bilgi orada, tıklayıp bakıyorsunuz engelli. Bana göre engellenmesi hiç doğru bir karar değildi. Herkesi ilgilendiren bir kararın biraz daha ince elenip sık dokunması gerekirdi.

Kaç defa uyarıldı, asılsız,yalan ve dezenformasyon dolu yalan içeriklerini kaldırmadı, burdada hala yasaklanması yanlıştı diyen var. yanlışı yapan kim?bu ülkenin düşmana çok ihtiyacı yok bazı yazılanları görünce bu ortaya çıkıyor.

Fikrinize saygı duymakla birlikte hemen herkesi düşman ilan etmenizi doğru bulmuyorum zira ülke sevgisi birinin veya birilerinin tekelinde değildir. Kimsenin ülke sevgisini ölçmeye kalkmayın hata edersiniz. Şimdi size yanlış gelen şey sonra doğrunuz olabilir. Ülkesini ve milletini çok seven biri olarak söylüyorum karşıt fikirlere karşı saygılı olun.

Karşıt fikre saygılı olma konusunda zayıf olduğum söylenemez. ama bu karşıtlık yanlışa tepki koymadan yapılan yanlışa değilde yanlışa verilen tepkinin yanında ise saf olmadığımı söylemeliyim.art niyetli olmadığını biliyorum yanlış anlama

Son düzenleme:
şunuda unutmayın biz gibi her tarafı düşman, vatan haini kaynayan ülkelerde özgürlük,barış gibi kavramları en çok kullanıp istismar edenler terör örgütleri vs iken kimse bu ülkenin evlatlarını bu boş sözlerle aldatacağını sanmasın. bu ülkede terör örgütünün siyasi kolu en çok barıştan bahseden bir parti iken bana değil barışı, özgürlüğü, karşı fikirli olmayı hainliğine kılıf yapanlara tepki koyun yoksa tarafınızı açık açık belli etmiş olursunuz.

Ne anlatıyon abi sen. Yani en çok barış diyenler teröristse, en çok vatan diyenler de vatan haini mi oluyo şimdi. Vatan haini misin yoksa hocam sen? Vatan diye diye kendini kamufle mi ediyon yoksa? En çok ifade özgürlüğü diyenler aslında en baskıcı insanlar mı oluyor şimdi? Gerçi hepsi Amerika'nın oyunu. Onların arkasında da yahudiler var. Yahudilerin arkasında da illumünati ve reptillian denen kertenkeleler var. Çok şükür büyük resmi gördük. Ver mehteri, dolar düşsün.

Azıcık a haber izlemekten kafanızı kaldırın da beyninize oksijen gitsin hocam. Bizden değilsen onlardansın kafasındaki false dilemma mantık hatasını görürsün belki. Ayrıca wikipedia'da yanlış bir şey yazılmışsa, gider yazar olur doğrusunu yazarsın. Bu Türkçe ile biraz zor yazarsın ama olsun, nasıl olsa herkesi vatan haini ilan edince en birinci vatansever sen oluyorsun. Vatan, bayrak, ezan, şehit gibi kavramları sömüre sömüre içini boşalttınız. Nerede bir maganda, nerede işini yapmayan bir kamu çalışanı, nerede torpilli bir eşşek varsa bunların arkasına sığınıyor.

Neyse. Boş tartışmalar. Tartışarak değişen kimseyi görmedim. Böyle gelmiş böyle gider. Allah sonumuzu hayretsin.

Not: Wikipedia'nın açılmasına sevindim. Pire için yorgan yakılmaz. %99.9 doğru ve güvenilir bilgi içeren bir siteyi, ortaokul çocukları tanımıyor. Olabilir mi böyle bir şey? Zaten dışa kapalı bir toplumuz, kapıları kapatarak elimize hiçbir şey geçmez. Olumlu bir gelişme.

Siyaset ilminin özünde dini duyguların, kültürlerin, gelmişin ve geçmişin, hayata bakış açısının ve ülkemize gelecek olursak say say bitmeyecek olmadık unsurların "oy" için tahrik edilmesi vardır.

Bunu bilmemize rağmen kimi zaman düşeriz tuzağına.

Bugün de wikipedia vesilesi ile düşmeyelim aynı tuzağa... Konu kapatılmıştır. hiç bir üyemiz üzerine alınmasın:)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri