web sitesini nasıl güncellerim acil yardım !!!!!

Kodla Büyü

eylul1349

Site Gezgini
Arkadaşlar çalıştığım okuldaki web sitesine bazı etkinliklerin eklenmesi, ders programlarının değiştirilmesi ve yeni gelen öğretmenlerin bilgilerinin ve fotoğraflarının yüklenmesi lazım.ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.web sitesi nasıl güncellenir?çok acele yardım lazım..

arkadaşım ftp.adres girip kullanıcı adı ve şifrenle dosaylarının tutulduğu yere gideceksin. Değiştirmek istediğin dosyayı oradan alıp bilgisayarına kopyalayacaksın. Değişiklikleri yapıp tekrar ftp adresinin bulunduğu yere atacaksın.

ftp://ftp.meb.k12.tr
adresini aç ve okulun kullanıcı adı ve ftp şifresini gir web sitenizin bütün dosyaları açılır
ordan istediginiz dosyayı kopyalarsınız birlikta aç diyip hangi programda yapıldıysa o programda değişiklikleri yapıp kaydedersiniz ve daha sonra ftp sayfanıza atrsınız bu kadar ama hocam ftp şifrenizi öğrenin

Hocam ftp den kullanıcı adını ve şifrenizi girerek alanınıza ulaşın sonra ordaki dosyaların bilgisayarınıza alın ve herhangi bir editörle güncelleyebilirsiniz dreamweaver biliyorsanız onla halledebilirsiniz

okulun verdiği kullanıcı adı şifreyi girdim ama belirtilen kullanıcı adı ve parola ile oturum açılamadı diyor.ne yapmam gerekir

hocam ilsis kulllanıcı adı ve şifresi değil. Ftp kullanıcı adı ve şifresi ona dikkat edin.

Sayın hocam sorumu cevaplarsanız yardım etmeye çalışacağım web site alanınız bakanlığın verdiği sunucudamı yoksa farklı satın aldığınız bir sunucudamı .Sitenizin uzantısı nedir meb.k12.tr mi?

tamam hocam yaptım.teşekkür ederim.bizim okulun uzantısı com olduğu için meb.k12.tr isimli sitede işlem yapamadım.ama şimdi nasıl olduğunu öğrendim saolun

Geri