Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Web sitesi kontrol paneli...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ersin_sisman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ersin_sisman

ersin_sisman Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar ben sitelerimi hep sayfalarla ugraşarak yapmaktan bıktım ve bütün siteyi kontrol edebilecek bir kontrol paneli tasarlamayı düşünüyorum bunun için ne yapmalıyım nasıl başlamalıyım ve bana hangi programlar yardımcı olacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

2. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

Örnekleri inceleyin derim ben

Asp veya php ile yapabilirsiniz. Tabi bunların yanında php için biraz mysql de bilmek gerekiyor. Bir de visual studio express var aspx (asp.net) sayfaları tasarlamak için. Tabi bunların hepsi sunucu tabanlı web dilleri. Yani sizin istediklerinizi yapmanız için hepsi uygun. Kullanım konusunda bence hepsini inceleyin (hazır kod sitelerinden bu dillerde hazırlanmış web otomasyonlarını indirip kodlarını inceleyin) , size en kolay geleni veya en kullanışlı geleni tercih edersiniz. Benim şahsi tercihim asp'dir örneğin. Access veritabanı kullanarak kendi duyuru, haber panellerimi geliştirebiliyorum.

3. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

ücretli sunucuların çoğunda kontrol paneli var zaten ordan istediğin herşeyi yapabiliyorsun.

4. ergecan

ergecan Üye

sanırım cevabı başlangıç için ASP olacaktır. ASP+Mysql veya Access veritabanı derim tabi PHP'ye ayıracak vaktin varsa...

5. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

kendinin tasarlamakta üşenmeyeceksen hem bişeyler öğrenmiş olursun iyi olur ama zaten CMS sistemleri sürekli güncelleniyor onların arayüzleride iyi neden onları kullanmıyorsun PHP nuke ve 2006-2007 nin en iyi içerik yönetim sistemi Joomla gibi yada onlar için bir cok modül ve eklenti bulmamda mümkün

6. nedenben

nedenben Aktif Üye

bence de joomla şimdiye kadar bulduğum en iyisi bu konuda kullanımı basit sürekli güncelleniyor kullanışlı modüller üretiyorlar bence fazlasıyla işini görür hocam

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal