Web sitemiz Hacklendi YARDIM!..

Kodla Büyü

teion

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Joomla 2.5 la yaptığım kasabamız belediyesinin web sitesi 2. defa hacklendi. Joomla ya JFirewall kurdum ama o da fayda etmedi. Joomla 2.5'de güvenlik açıklarını nasıl kapatabilirim. Bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilir mi??
www.bozkir68.bel.tr site adresimiz.

şu an hostinginiz
dsredirection.com
isterseniz adrese bir girin her yeri virüs. böyle bir yerden host satın alırsanız sitenizi hacklenmesi başınıza gelebilecek en iyi şey
acilen hostunuzu değiştirin

ekonomikhost.net ten aldım hostingi. Adamlar çok yardımcı oldular sağolsunlar. Hostingle değil de joomla açıklarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Joomla açık kaynak kodlu olduğu için hacklanmesi daha kolay. bence kendiniz kodlayın...

teion' Alıntı:
ekonomikhost.net ten aldım hostingi. Adamlar çok yardımcı oldular sağolsunlar. Hostingle değil de joomla açıklarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.
30 tane joomla sitem var ve hiçbiri hacklenmedi. joomlanın kodlanmasında dünyanın en büyük proje takımı görev alıyor. 1000 lerce kişiden oluşan ekipler kodluyor.
güvenlik açıkları anında kapatılıyor.
joomla siteleri hackleyenler her zaman hosting açıklarından yararlanırlar. Bu nedenle joomla siteniz varsa güvenlik önlemlerinin alındığı host firmalarıyla çalışın. Genelde sunucuya shell virüsü gönderirler bu virüs sunucuda bulunan tüm cms lerin admin şifrelerini verir. turhost natro, gibi firmaların sunucularında bu tür virüslere karşı ek güvenlik önlemleri vardır
turhost, natro, daha, alastyr gibi güvenlik alt yapısı sağlam bir firmaya geçin görün bakalım hacklenecek mi

her zaman yedekle hocam benim başımada geldi. hacklendikten sonra dosyalar silinmedi ise dosyalarını bilgisayarına indir virüs taraması yap. sonra tekrar yükle. panel şifreni değiştir. panelden veritabanına bağlan users tablosuna bir gözat admin dışında bir kullanıcı oluşturulmuş mu ? varsa sil.
kullanıcı olarak admin kullanma basit şifreler kullanma şifrelerinde harfler rakamlar ve karakterler olsun.

osiris' Alıntı:
Joomla açık kaynak kodlu olduğu için hacklanmesi daha kolay. bence kendiniz kodlayın...

Bu çok yanlış bir ifade. Neden açık kaynak sorusunun cevabı zaten güvenliktir ! Eğer konu ile alakalı yeterli değilseniz böyle yorumlar yapmayınız. Windows altında kullandığınız kapalı kaynak kodlu uygulamaların kaçının nereye veri gönderdiğini kaçının aslında ne yaptığını neden bu kadar çok sistem gereksinimi tükettiğini biliyor musunuz.

Kendi yazdığınız bir uygulamanın %90 oranında güvenli olacağının garantisini verebilir misiniz ki günde ortalama 4-10 arasında güncelleme alan bir projeye böyle bir itam da bulunuyorsunuz.

Kullanmış olduğunuz tarayıcı bile açık kaynak kodlu iken...

Dünya nereye gidiyor bizim düşüncelerimiz nereye...

sezgin meriç' Alıntı:
her zaman yedekle hocam benim başımada geldi. hacklendikten sonra dosyalar silinmedi ise dosyalarını bilgisayarına indir virüs taraması yap. sonra tekrar yükle. panel şifreni değiştir. panelden veritabanına bağlan users tablosuna bir gözat admin dışında bir kullanıcı oluşturulmuş mu ? varsa sil.
kullanıcı olarak admin kullanma basit şifreler kullanma şifrelerinde harfler rakamlar ve karakterler olsun.
:+1:

brkhn' Alıntı:
osiris' Alıntı:

Bu çok yanlış bir ifade. Neden açık kaynak sorusunun cevabı zaten güvenliktir ! Eğer konu ile alakalı yeterli değilseniz böyle yorumlar yapmayınız. Windows altında kullandığınız kapalı kaynak kodlu uygulamaların kaçının nereye veri gönderdiğini kaçının aslında ne yaptığını neden bu kadar çok sistem gereksinimi tükettiğini biliyor musunuz.

Kendi yazdığınız bir uygulamanın %90 oranında güvenli olacağının garantisini verebilir misiniz ki günde ortalama 4-10 arasında güncelleme alan bir projeye böyle bir itam da bulunuyorsunuz.

Kullanmış olduğunuz tarayıcı bile açık kaynak kodlu iken...

Dünya nereye gidiyor bizim düşüncelerimiz nereye...
:+1: :alkis:

joomla ile yapılan sistemler o kadar kolay hacklenecek olsa bu kadar tutulmazdı bence de,

hosting değiştirin derim bende öncelikle.

osiris' Alıntı:

hocam ciddi misiniz. Tüm dünya sizin aksinizi düşünüyor.. Herkes kodları gördüğü için daha güvenli geliştiriliyor ve hiç bir zaman polemikleri barındırmıyor.

Ayrıca sitenin hacklenmesi muhtemelen kurulan eklentilerden dolayı olabilir. Son zamanlarda meşhur anket eklentisinde açık nedeniyle hack olayları yaşandı. Bir kaç tane güvenlik eklentisi ile sisteminizi daha güvenli yapabilirsiniz

teion' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Joomla 2.5 la yaptığım kasabamız belediyesinin web sitesi 2. defa hacklendi. Joomla ya JFirewall kurdum ama o da fayda etmedi. Joomla 2.5'de güvenlik açıklarını nasıl kapatabilirim. Bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilir mi??
http://www.bozkir68.bel.tr site adresimiz.

hocam eklentilerini kontrol et. Bir kaç tane güvenlik eklentisi var onları kur. Hatta site çok önemli ise 5-10 dolarlık paralı eklentiler var güvenlik olayı çok daha etkin olan onları kur denerim

Geri