Web Sitelerinin Reklam Gelirleri

Kodla Büyü

Teknomen

Site Gezgini
Arkadaşlar sitelerin reklam gelirleriyle ilgili sizden bilgi almak istiyorum.

1. Örneğin bb.net sitemizde ekranı kaplayan reklamlar gösterim başımı yoksa tıklanınca mı gelir elde ediliyor?

2. Bazı sitelerde de download sayfasına giderken bir reklam sayfası geliyor ve reklamı geç dediğimizde indirme sitesine gidiyor. Bu şekildeki reklamlardan da gelir elde edilebiliyor mu?

hocam site ziyaretinize göre gelir değişmektedir. örnek olması açından görüntülemeye ücret ödeyen admatic şirketinin benim site için verilerini sizinle paylaşayım.

Ekli dosyalar

• admatic.jpg
    admatic.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 1,531
1. peki web sitemize reklamları nasıl ekliyoruz?
2. Reklamları ekledikten sonra ücret tarafımıza nasıl ulaşıyor?
3. Tahsilatı nasıl yapıyorsunuz?

Google'ın kendi reklam hizmeti olan Adsense dışındaki tüm reklamların gelirleri inanılmaz düşük. Adsense yerine göre 1 tıka 10 TL bile verebiliyor. Aylık 200 TL'ye ulaşan reklam gelirleriniz Her ayın 22'sinde "Google İrlanda" tarafından hesabınıza eklediğiniz IBAN'ınıza gönderilir. Elbette en zor kısım Adsense tarafından kabul edilmenizdir. Bir kere (aktif/pini girilmiş) Adsense hesap sahibi olduktan sonra sırtınız yere gelmez.

Son düzenleme:
Google'ın kendi reklam hizmeti olan Adsense dışındaki tüm reklamların gelirleri inanılmaz düşük. Adsense yerine göre 1 tıka 10 TL bile verebiliyor. Aylık 200 TL'ye ulaşan reklam gelirleriniz Her ayın 22'sinde "Google İrlanda" tarafından hesabınıza eklediğiniz IBAN'ınıza gönderilir. Elbette en zor kısım Adsense tarafından kabul edilmenizdir. Bir kere (aktif/pini girilmiş) Adsense hesap sahibi olduktan sonra sırtınız yere gelmez.
Benim vardı adsens hesabım ama google hesabınız kapatıldı dedi. gerekçe ne diye sordum birçok nedeni olabilir diye cevap verdiler. Nedenini kendileri de açıklamıyor maalesef. Sözü geçen bir site olursa sıkıntı çıkartmıyorlar ama kişisel bazda olunca vay şu vay bu bahanelerle iptal ediyorlar. Sonra da ben salladım aman dedim. Reklam geliri olmasa da olur. Bende çoğu kişi gibi adbloker kullanıyorum mesela.

Sanırım bazı arkadaşlarımız bbnete "malı götürüyor" diyerek iyi niyetli de olsa kastını aşıyor.

Tekrar bilgilendirmekte yarar var, bugüne kadar admin olarak görev yapmış hiç bir arkadaşın ekmek teknesi bbnet olmadı. tüm yöneticilerin asıl meslekleri veya uğraştıkları işler oldu. bbnet ten gelecek reklam parasına kalsak herhalde ortada bbnet diye bişey kalmazdı.

Kazancımıza gelince, Yüklü miktarda sunucu kirası ödüyoruz. kurumsal bir kimliğe sahip olduğumuz için kazandığımız reklam gelirleri üzerinden tüm kurumsal yapılar gibi

%18 kdv, %15 stopaj vergisi ve reklam gelirinin sunucu kirasını geçtiği aylarda yine ekstra vergi ödüyoruz.

Merak etmeyin elimize kalan para malı götürmeye yetmiyor:) Eğer o kadar çok para kazanırsak onunla yapacağımız ilk iş gene bbnete yeni servisler açıp daha fazla yararlı olmaya çalışmak olur.

Site admini neden bilgi vermiyor. Mali goturen o
ya arkadaşlar her konu da neden böyle sallayan insan çıkıyor. arkadaş elinden alan mı var sende yap, sende kanal aç, sende site kur, sende üret ... bi bitmediniz haa, Site admini cvp yazmak zorunda mı ki hesap soruyorsun, yada hesap sorma hakkını nerden buluyorsun..

1.google için adsense sistemine kayıt yaptırmalısınız. Siteniz incelemeden geçer. Reklam yayınlanmasına uygun bulunursa onaylanır. Adsense panelinden istediğiniz özelliklerde reklam kodlarını alıp sitenize eklersiniz. Reklamlar otomatik gözükmeye başlar.
2. ve 3. google sisteminde paranız 200 tl'ye ulaşınca ödeme almaya hak kazanırsınız. Miktar artmış olabilir emin değilim. Ödeme almaya hak kazandığınızda verdiğiniz iban numarasına otomatik eft yapılıyor.

Arkadaşlar sitelerin reklam gelirleriyle ilgili sizden bilgi almak istiyorum.

2. Bazı sitelerde de download sayfasına giderken bir reklam sayfası geliyor ve reklamı geç dediğimizde indirme sitesine gidiyor. Bu şekildeki reklamlardan da gelir elde edilebiliyor mu?
peki bu sorumun cevabı ?

bazı reklam şirketlerinin reklam sahipleri ile anlaşmasına göre reklamın sadece gösteriminden veya reklama tıklanıp ilgili sayfayı ziyaret etmeniz durumunda gelir sağlarsınız.

çoğu zaman reklamın gösterimi reklam ücreti hak etmek için yeterlidir. her reklamın yayınlanma şekline ve kapladığı alan büyüklüğüne göre eCPM değeri değişir.

eCPM: yayıncılarımızın toplamda elde ettiği kazancı, ister tık başı, ister aksiyon, ister lead başı olsun- 1000 gösterime indirgeyerek karşılaştırmasını ve bu sayede gerçek verimliliğini ölçülmesi) "

google adsense : çoğu reklamı gösterim karşılığı ücretlendirir
admatic: çoğu reklamı gösterim karşılğı ücretlendirir
reklamstore: çoğu zaman reklamın tıklanması ve hedef sitenin ziyaret edilmesi ile ücretlendirir.

kurumsal olmamız ve kurumsal ciddiyette çözüm ortaklığı kurulabilmesi adına bbnet olarak admatic medya şirketiyle çalışıyoruz. admatic medyanın bazı reklamları google adsense ortaklığından gelmekte, dolayısı ile google adsense bizi bağlamıyor. böylelikle dilediğimiz reklama müdahele edebiliyor, dilediğimiz reklamın yayından kaldırılmasını sağlayabiliyoruz. (bbnet ailesinde ahlak dışı hiç bir kaideye izin yok)

• Beğen
Tepkiler: aak
Geri