Web sayfasına ekleyeceğim fotoğrafların boyutlarını hani program sayesinde küçültebilirim

Kodla Büyü

karaagac

Üye
Arkadaşlar Web sayfasına ekleyeceğim fotoğrafların boyutlarını hani program sayesinde küçültebilirim. Boyutları çok fazla da bir kaç program denedim. çok fazla küçültmüyor.
Şimdiden yardımcı Olan arkadaşlara teşekkürler

arkadasım resmi kırpmaktan bahsetmiyorsun degil mi?oldugu gıbi boyutlarını küçültmekten bahsediyorsun?

aslında en mükemmeli adobe photoshop bilmeseniz bile bi resmi onunla açıp, image menüsünden "image size" seçeneği ile küçültmeniz ve file menüsünden "save for web" diyerek kaydetmeniz. bi program nekadar iyi olursa olsun phtoshoptan iyisini yapamaz...

yok hayır büyüklüğünde mesala 1 resmin boyutu 1,01 mb böyle resimlerin büyüklüklerini küçültmek için gerekli.

yok hayır büyüklüğünde mesala 1 resmin boyutu 1,01 mb böyle resimlerin büyüklüklerini küçültmek için gerekli.

hocam fotografların mb cınsınden boyutlarını kucultmek ıstıyorsan ras dıye bır program var onun sayesınde yapabılırsın veya photoshop ıle ama en kolayı ras programı zaten program exe halınde

Arkadaşım resme sağ tıkla özelliklere gir ordan resmin boyutuna bir bak önce mesela 2.10 Mb değilmi, daha sonra resme tekrar sağ tıkla düzenle diyorsun. Resmin paint programında açılacak Dosya menüsünden Kaydet diyorsun çıkıyorsun 2.10 Mb lık resmin 200 Kb a düşer. Bu da size bir püf nokta. Özellikle dijital fotog. mak. çektiğiniz resimler için çok yararlı oluyor.. :)

yahu bu işlemi photoshoptan topluca yapabiliyormuyuz... ben hep ms picture manager ile toptan hallettim ama aklıma takıldı şimdi...?

office araçlarından Microsoft Office Picture Manager da web sayfaları için sıkıştır deyip küçültüp direk siteye koydum ben başka prog.a gerek yk

emily_deu' Alıntı:
yahu bu işlemi photoshoptan topluca yapabiliyormuyuz... ben hep ms picture manager ile toptan hallettim ama aklıma takıldı şimdi...?

yine bu konuda ilk sayfada link gönderdiğim pixresizer programında kaynak ve hedef klasörü gösteriyor ve boyutu ayarlıyorsunuz okadar...

Macromedia Fireworks kullanabilirsin. Ayrıca ACD See Pro ilede toplu olarak küçültebilirsin.

Geri