WEB SİTESİNDEN RESİM ALINMASINI ENGELLEME ? ? ?

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
SİTEDE SAĞ TIKLAMA YASAK AMA YİNEDE ÖĞRENCİLER RESİMLERİ TUTARAK MASAÜSTÜNE KOPYALAYABİLİYORLAR FLASH OLAN RESİMLERDE İSE PRİNTSCREEN İLE EKRANI KOPYALAYIP PAİNTLE DÜZENLEYİP ÖĞRETMENE AİT RESMİ ALABİLİYORLAR SORUM ŞU HERNEOLURSA OLSUN O RESİMLERİ ALAMAMANIN BİR YOLU VARMI ???
www.acc.meb.k12.tr

öğrenci bilgisayarlarından painti kaldır hocam.
windows bileşeni ekle kaldıra girip
donatılar ve programlar »» donatılar ve paint in işareti kaldırabilirsiniz.

eskisehir' Alıntı:
http://huseyinavnicollu.k12.tr/default.asp?tip=5

bunun gibiyse vereyim kodu.
ama bu da çözüm değil.

HOCAM BUDA OLMUYOR YANİ BUDA BENİM Kİ GİBİ BUNDANDA SÜRÜKLEYİP RESMİ MASA ÜSTÜNE BIRAKABİLİYORSUN Bİ YOLU OLMALI

resimleri background resmi olarak ayarlarsanız sürükleyip bırakamaz ama kodla da yolu vardır illa ki

paint'i kaldırın bence de:)

sonra baktık çocuklar resimleri word'e yapıştırıyorlar o zaman word'ü de kaldıralım. sonra haliyle excel'i powerpoint'i de kaldırıcaz tabi. e zaten bakanlığın bağlantısından internete girmenin alemi yok. internet explorer'ı da kaldıralım. ya da bu kadar uğraşmaya ne gerek var toptan bilgisayarları depoya indirelim kurtulalım. sonra evde de kaydetmesinler resimleri diye yemin ettirelim çocuklara.

bilgisayar öğretmenleri forumundaydık di mi ya. unutmuşum bi an :)

----------------

her ne olursa olsun resimleri almamanın bi yolu yok hocam. istediğiniz kadar engelleyin print screen tuşuyla gene alınır. print screen tuşunu kitleyen kod eklersiniz siteye bu sefer ekranın fotoğrafını çekerler gene alırlar.

Resimlerin alınmasını engellemenin yegane yolu o resimleri hiç koymamaktır.

Engellemek mümkün değil. Kaynak koda bakar yine resmi alır:) Az zorlasan cep telefonu ile çeker. Çoğu sitede engel amaçlı resim üzerine filigran getiriliyor. Acemi kullanıcıları engellersin ama print scren önüne yine geçilemiyor. Zaten nete koyarak paylaşılmasında sorun olmadığını beyan etmiş oluyorsunuz.

evet internete konulan resimler sag tiklayamasak bile bir cok yolla kaydedilebilir, diger uyelerin dedigi gibi.

ocelote' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
"www.zoque.net contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site." diyor, acmadim ben de.

tehlike yok. ama aynen aktarıyorum.

Taci TIRSAK' Alıntı:
belki genel anlamda bilinen bir konudur ama ben az önce gördüm, http://www.ceramicexport-pt.com/ing/catalogo.php adresine girdiğinizde ve bu sayfa explorer da açık olduğu sürece printscreen tuşunuz dahil olmak üzere pc nin clipboard ı kullanılamıyor, bir text dosyası içinden dahi crtl+C yapamıyorsunuz !?
bu konu ile alakalı bilgisi olan var mı ?

hayalet' Alıntı:
sır çözüldü
adım 1: arkadaşlar sayfayı print edelim istemiyorlar.. bakacaksanız webden bakın!!
css ile BODY'yi göstermiyorlar print için.
ayrıca print edilmeden hemen önce tüm elementleri hidden yapıyorlar. print işlemi bittikten sonra geri alıyorlar
Kod:
 function hp_dp1()
{
  for(i=0;i<document.all.length;i++)
  {
    if(document.all[i].style.visibility!="hidden")
    {
      document.all[i].style.visibility="hidden";document.all[i].id="hp_id"
    }
  }
};
function hp_dp2()
{
  for(i=0;i<document.all.length;i++)
  {
    if(document.all[i].id=="hp_id")document.all[i].style.visibility=""
  }
};
window.onbeforeprint=hp_dp1;
window.onafterprint=hp_dp2;
document.write('<style type="text/css" media="print"><!--body{display:none}--></style>');

adım2: hiçbir şeyi kopyalamayın.. bakacaksanız webden bakın!!
300 milisaniyede bir ekranda görünmeyen bir textarea'nın içeriği kopyalanıyor. bilin bakalım bu görünmeyen textarea'nın içinde ne var? hiçbirşey.. bu nedenle birşey kopyalayamıyoruz, print screen yapamıyoruz.. sonsuz döngü yani..

Kod:
function hp_dc()
{
  hp_ta.createTextRange().execCommand("Copy");
  setTimeout("hp_dc()",300)
}
if(navigator.appName.indexOf('Internet Explorer')==-1||(navigator.userAgent.indexOf('MSIE')!=-1&&document.all.length!=0))
{
  if(document.all&&navigator.userAgent.indexOf('Opera')==-1)
  {
    document.write('<div style="position:absolute;left:-1000px;top:-1000px"><input type="textarea" name="hp_ta" value=" " style="visibility:hidden"></div>');
    hp_dc()
  }
}

adım 3: hiçbir şeyi seçmeyin. bakacaksanız webden bakın!!
seçim başladığında false dönüyor. sonuç?? seçim yok..
Kod:
function hp_ndd()
{
  return false
}
document.ondragstart=hp_ndd;

bu arada şimdi farkettim, textarea değilmiş, text miş. orada textarea yazıldığını görünce atladım hemen textarea diye.. yalnız <input type="textarea" ... kullanımı hoş olmuş

koyu yazılan yer çok ilginç.

napıyor öğrenciler öğretmen resimlerini ..satıyorlarmı...konu zaten çok saçma adam cep telefonunu çıkartır foto çeker gene kullanır.

napıyor öğrenciler öğretmen resimlerini ..satıyorlarmı...konu zaten çok saçma adam cep telefonunu çıkartır foto çeker gene kullanır.
konu saçma değil hocam. okulda bununla ilgili bir sorun yaşamıştım namus davasına dönüşecekti

fercanx' Alıntı:

saçma olan senin şuanki düşüncen biraz düşünürsen resimlerle neler yapılabilecegini anlarsın . . .

hocam printscreen varken, lightshot vb. programlar varken mümkün değil bir şekilde o resim alınır, resim olayı kodla çözülmez.

Geri