Web Hosting Tavsiyesi

Kodla Büyü

sinansoycan

Aktif Üye
Merhaba,

Ben okulum adına bir hosting ve .k12.tr uzantılı bir domain almak istiyorum. Şöyle de bir düşüncem var aldığım hostingde subdomainlerle bilişim alanı öğrencilerinin websitelerini yayınlamak istiyorum (ogrenciadi.siteadi.k12.tr şeklinde). Bu amaçla alacağım hostingin PHP ve ASP desteği (en azından PHP), en az 2-3 GB kapasitesi, sınırsız subdomain, sınırsız MySql Veritabanı (bunlar asgari 50) özelliklerine sahip olması lazım. Tabi en önemlisi 100-200 TL aralığını da geçmemesi lazım ki idareyle papaz olmayayım :)

Sizden sunucuları hızlı çalışan, 7/24 müşteri desteği sağlayan, sürekli sunucularımız hacklendi hizmet veremiyoruz diye bahaneler uydurmayan sağlam bir firma tavsiyesi istiyorum, teşekkür ederim.

reklam uygun olmaz ama 4/5 firmayla çalıştım. en az sorun markum ile.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

markum.net e baktım istediğim şartları karşılayan bir paketleri yok. Reseller paketleri var onlar da zaten beni aşar.

kebirhost a da kendim araştırırken bakmıştım. Hatta sitede verilen iletişim numaralarından bikaçını aradım kimse cevap vermedi ben de güvenirlikleri konusunda şüpheye düştüm. Siz kullandınız mı kebirhost, nasıl bir firmadır son zamanlarda.

Benim de natrodan aldığım hosting ve domainlerim var ve evet sorunsuz çalışıyorlar ama hem pahalılar hem de subdomain ve mysql konusunda çok cimriler.

sinansoycan' Alıntı:
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

markum.net e baktım istediğim şartları karşılayan bir paketleri yok. Reseller paketleri var onlar da zaten beni aşar.

kebirhost a da kendim araştırırken bakmıştım. Hatta sitede verilen iletişim numaralarından bikaçını aradım kimse cevap vermedi ben de güvenirlikleri konusunda şüpheye düştüm. Siz kullandınız mı kebirhost, nasıl bir firmadır son zamanlarda.

Sayın hocam, ben önceden bilindik ve büyük firma diye isitescil.net ile çalıştım.
Sitem değişik nedenlerle (işlemciyi yorma, aşırı trafik vb) sürekli kapanıyor, hatalar veriyordu. 1-2 ticari çalışmada müşteriye madur oldum.
Forum sitelerimde üyelerime.
Sonra Kebirhost'la tanıştım. (ASP desteği olmadığını belirtmeliyim) Hem ticari, hem kişisel hem forum sitelerim için bu firmadan çalışıyorum. Çok ama çok memnunum.
Yakında okul hostingini de kebirhost'a aktaracam. Önceden cpanel çok kötüydü 1 haftadır mükemmel tr desteği var. Şimdi soyismini hatırlayamıycam Melih diye bir arkadaş var,
destek panel üzerinden sorduğum sorulara 10-15 dk içinde cevap veriyor.(Sadece bir kere 1.5 saat sonra vermişti.) Memnun olmasam bu kadar uzun bir yazı yazmazdım.
Takdir sizindir. (ASP desteği olmadığını bir kez daha hatırlatayım.)

sistemhost eşe dosta ayptığım tüm okul sitelerinde vs burayı kullandım, hiç bir sorun yaşamadım...

Okulda markum.net ile ile çalışıyoruz, kendime ait 2 domain + hosting Webadam'da...

yorumların hepsi için çok teşekkür ediyorum söylediğiniz siteleri inceleyip en uygununda karar kılmaya çalışacağım.

Hocam reklam yapmak istemiyorum ama ben vit.com.tr yi kullanıyorum ve memnunum.

sinansoycan' Alıntı:
Merhaba,

Ben okulum adına bir hosting ve .k12.tr uzantılı bir domain almak istiyorum. Şöyle de bir düşüncem var aldığım hostingde subdomainlerle bilişim alanı öğrencilerinin websitelerini yayınlamak istiyorum (ogrenciadi.siteadi.k12.tr şeklinde). Bu amaçla alacağım hostingin PHP ve ASP desteği (en azından PHP), en az 2-3 GB kapasitesi, sınırsız subdomain, sınırsız MySql Veritabanı (bunlar asgari 50) özelliklerine sahip olması lazım. Tabi en önemlisi 100-200 TL aralığını da geçmemesi lazım ki idareyle papaz olmayayım :)

Sizden sunucuları hızlı çalışan, 7/24 müşteri desteği sağlayan, sürekli sunucularımız hacklendi hizmet veremiyoruz diye bahaneler uydurmayan sağlam bir firma tavsiyesi istiyorum, teşekkür ederim.

http://www.gramax.net/NelerYapariz.aspx

ben de bunlardan aldım 3 yıldır kullanıyorum sıkıntı çıkarmadılar...Sınıflara ait siteler mail adresleri vb tüm hizmetleri alıyoruz...

Dediğim gibi aktif olarak kullanıyorum Webadam'ı...İmzamdaki kişisel blogum için...Sorun yaşamadım çok şükür...

1 GB ALAN
10 GB TRAFİK AYLIK
sınırsız subdomain
50 e-posta
10 MYSQL veritabanı
Linux
DataCenter Bursa'da
Kesinlikle gayet stabil çalışıyor sistem... hosting sektöründe 10 yıllık tecrübe

150 TL

iletişime geçerseniz ayrıntıları veririm hocam.

serdaroruc' Alıntı:
1 GB ALAN
10 GB TRAFİK AYLIK
sınırsız subdomain
50 e-posta
10 MYSQL veritabanı
Linux
DataCenter Bursa'da
Kesinlikle gayet stabil çalışıyor sistem... hosting sektöründe 10 yıllık tecrübe

150 TL

iletişime geçerseniz ayrıntıları veririm hocam.

150 TL mi ? Soygun resmen...

15 TL Yıllık
Başlangıç Paketi
1.000 MB Disk Alanı
10.000 MB Trafik
Limitsiz E-mail
Limitsiz Veritabanı
Limitsiz FTP Hesabı
Limitsiz Alt Domain
Cpanel
Html,PHP ve MySQL

http://www.webadam.com/index.php

ben http://www.websahibi.com/ ile çaşılıyorum. Sorun anında hemen destek veriyorlar. 5 GB hosting paketleri, alan bakımından gayet iyi. Ancak subdıomain konusunda sizin isteğinizi karşılamayabilir.

Merhaba,

Ben okulum adına bir hosting ve .k12.tr uzantılı bir domain almak istiyorum. Şöyle de bir düşüncem var aldığım hostingde subdomainlerle bilişim alanı öğrencilerinin websitelerini yayınlamak istiyorum (ogrenciadi.siteadi.k12.tr şeklinde). Bunu daha önce hiç yapmadım domaini aldıktan sonra her bir öğrenci için subdomainleri nasıl oluşturacağım? yardımcı olursanız sevinirim..

genctoprak' Alıntı:
https://www.natro.com/WebHosting/

5 yıldır bunlarla çalışıyorum, henüz arıza çıkarmadılar, 7/24 destekleri var, ama subdomain destekleri yok denecek kadar az.

Kesinlikle iyi bir firma. Ben de 3 yıldır çalışıyorum. Çok memnunum. Müşteri hizmetleri de çok iyi ve kesinlikle benim müşteri temsilcim çok bilgili :)

Geri