vw caddy hakkında fikir

Kodla Büyü

çepp

Site Gezgini
Arkadaşlar 2013 te sıfır aldığım polo 1.2 benzinli arabam var. Çocuk olduktan sonra geniş bir araç almak şart oldu. Poloyu satıp aynı para ile Caddy almak istiyorum sizce mantıklı mı?

Hocam iyi bir tercih. küçük araba aileye gelmiyor ben binek otomobilimi satıp biraz kredi ile ford corier aldım. rahat

sahbender' Alıntı:
Hocam iyi bir tercih. küçük araba aileye gelmiyor ben binek otomobilimi satıp biraz kredi ile ford corier aldım. rahat

Hayırlı olsun hocam. Caddy tipi arabaların artısı eksisi nedir? Vergi, bakım, sigorta, muayene vb.

Poloyu sıfır aldığım için sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Caddy ikinci el olacağı için masraf çıkarmasından çekiniyorum birazda.

Hocam hayırlı olsun. Ancak Caddy kamyonet olarak geçer ve her yıl muayenesi olmakla birlikte sigorta ve kaskoda sedan araca göre yüksek meblağ çıkar. Aslında güzel ve kullanımı rahat bir araç ama Türkiye şartlarında masrafı yüksek. Yinede tercih sizin tabi..

erkalay' Alıntı:
Hocam hayırlı olsun. Ancak Caddy kamyonet olarak geçer ve her yıl muayenesi olmakla birlikte sigorta ve kaskoda sedan araca göre yüksek meblağ çıkar. Aslında güzel ve kullanımı rahat bir araç ama Türkiye şartlarında masrafı yüksek. Yinede tercih sizin tabi..

Teşekkür ederim hocam. Ben ilk başta Jetta düşünmüştüm ama Caddy daha geniş olduğu için istemiştim. Biraz düşüneyim bakalım...

Hocam caddy suruşu güvenliği , rahatlığıyla ve yakitiyla kendi sınıfında 10 numara araba ancakk.bizde 2005 modeli vardi çok arıza çıkardı ve epeey bi masrafliydi.şimdi yeni kasa larda durum nedir bilmiyorum bi arastiri n derim.jettaya gelince su anda babamda jetta var şu ana kadar çok şükür sıkıntısı yok çok rahat geniş konforlu bir araba tavsiye ederim

çepp' Alıntı:
sahbender' Alıntı:

Hayırlı olsun hocam. Caddy tipi arabaların artısı eksisi nedir? Vergi, bakım, sigorta, muayene vb.

Poloyu sıfır aldığım için sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Caddy ikinci el olacağı için masraf çıkarmasından çekiniyorum birazda.
Hocam vergi motor cinsine göre olduğu için 1,6 motor vergisi verirsin yani 1.6 binekle farkı yok
sigorta ve kasgo araç değeri , hasarsızlık gibi faktörler olduğu için oda aynı
bakım en az 3 yıl garanti bozulmasın diye serviste yapılacak oda otomobille aşağı yukarı aynı
sadece her yıl muayene yaptırman lazım.
birde bu araçlar N1 olarak geçer hız limiti 100+10 yani bölünmüş yollarda 110 sonrası ceza yersin

sahbender' Alıntı:
çepp' Alıntı:
sahbender' Alıntı:

Hocam vergi motor cinsine göre olduğu için 1,6 motor vergisi verirsin yani 1.6 binekle farkı yok
bakım en az 3 yıl garanti bozulmasın diye serviste yapılacak oda otomobille aşağı yukarı aynı
birde bu araçlar N1 olarak geçer hız limiti 100+10 yani bölünmüş yollarda 110 sonrası ceza yersin
birde bütçen ne bilmiyorum ama biraz daha küçük olanları var onların sıfırını zorla derim hocam.

sahbender' Alıntı:
sahbender' Alıntı:
çepp' Alıntı:
sahbender' Alıntı:

birde bütçen ne bilmiyorum ama biraz daha küçük olanları var onların sıfırını zorla derim hocam.

Hocam polonun borcu bitmedi. Poloyu satıp o parayla caddy alacam en fazla 40000 lira. Sıfır imkansız. Sahibinden baktım 2011-2012 modeller 40000 civarında.

Hocam otomatik zorunluluğu yoksa caddy alacağına bence E sınıfı geniş aile otomobili olarak geçen Ford-CMAX, Toyota-Verso, Citroen-C4 Picasso tarzı araçlar daha mantıklı olur. Hem her yıl muayene ile uğraşmamış hem de geniş araca binmiş olursunuz.

aak' Alıntı:
Hocam otomatik zorunluluğu yoksa caddy alacağına bence E sınıfı geniş aile otomobili olarak geçen Ford-CMAX, Toyota-Verso, Citroen-C4 Picasso tarzı araçlar daha mantıklı olur. Hem her yıl muayene ile uğraşmamış hem de geniş araca binmiş olursunuz.

Hocam dediğiniz arabalarada baktım güzel geniş araçlar. Arabayı eşimde kullandığı için otomatik olsa daha iyi olacak. Aradaki fark muayene ve hız limiti. Muayene parası 190 lira fazla bişey değil ama kararsız kaldım...

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

hocam bende fiorino var. her yıl vizesine razıyım. ama vergisi çok fazla. 1.3 motor 5 yaşındaki araca yıllık 997 TL vergi ödüyorum. (0-1900 motor aynı vergiyi ödüyor). vergi indirim dilimleri kısıtlı. sırf vergisinden dolayı bu tür arac aldığıma çok pişmanım. bu araçlar ruhsatta kamyonet, vergide panelvan olarak geçiyor. bence hafif ticariye bulaşma.

Geri