Visual Studio Webkit Browser

Kodla Büyü

murcoban

Aktif Üye
C# da web browser kullanınca İnternet Explorar alt yapısını kullanıyor o da çoğu sitede hata almamıza neden oluyor webkit kullandım resimdeki hatayı alıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    94.9 KB · Görüntüleme: 55
merhabalar hocam. bende bir projede vs web browser kullanmak zorunda kalmıştım. bir çok sayfa düzgün görüntülenemiyordu. uzun araştırmalar sonunca kayıt defterindeki aşağıdaki değişiklikleri yapınca çözümüştüm. umarım sizinde işinize yarar :

Başlata gelin ve regedit yazarak enter tuşuna basın. 32 bit ve 64 bit için iki ayrı işlem yapmak gerekiyor

32 bit için
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION

64 bit için
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION

yollarını regedit içinde bulun. Sağ bölmede sağ tuş ile tıklayın yeni > DWORD 32 bit değerini seçin.
Değer Adı "uygulamanizinadi.exe" yani "WindowsFormsApplication1.exe" gibi bir değer (bunu uygulamanızın içerisindeki Bin klasorunun içerinde bulabilirsiniz) Değer verisi yerine aşağıdaki HEX değerlerden hangisini istiyorsanız onu seçin.
Örneğin Internet Explorer 10 için Taban ondalık seçtikten sonra Değer verisi 10000 girin tamam'ı tıklayın.

Değer Açıklama
10000 --> Internet Explorer 10.

ayarlardan sonra uygulamanızı visual studio dan değilde uygulamanızın exe'sini çalıştırınız.

kaynak : https://uzmanim.net/soru/visual-stu...net-explorer-versiyonu-nasil-degistirilir/352

Son düzenleme:
Geri