vista kurulu laptopa xp kurma

Kodla Büyü

safran

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar benim şuanda elimde asus f3se laptop var vistra kurulu xp kurmak istiyorum ama harddiski görmüyo araştırdım biostan satayı enable edin diyolar ama biostaki ayarlarda bulamöadım böyle bir kısmı bi yardımcı olabilir misiniz

vİsta kurulu pc ile hiç uğraşmadım ama önceden xp kuruluysa win 98 kurmayın derrledi ya acaba bunun gibi birşey mi ki.Aklıma bu geldi hemen.Yazayım dedim.Uzmanlardan haberleri bekliyoruz.

bende bu günlerde dell marka bir bilgisayara pro kuracaktım visata çok hantal bir işletim sistemi ya bütün bilgisayarı sömrüyo ve yavaş çalışıyo ama böle olcakasa hiç denemeyim

bende bu günlerde dell marka bir bilgisayara pro kuracaktım visata çok hantal bir işletim sistemi ya bütün bilgisayarı sömrüyo ve yavaş çalışıyo ama böle olcakasa hiç denemeyim
bencede

bende de asus f3jc laptop var.vista gercekten yavaşlatıyo bilgisayarı.laptop yanında kurtarma cd'si verdiler.biostan açılış için cd sürücüyü ayarladım ve istediğim gibi xp yada vista kuruyorum hiç sorun olmuyor. arkadaşlar birde vistaya alışsanız iyi olur ilerde vista anlatmıcakmıyız yada biri vista ile ilgili bir soru sorduğunda bilmiyorum hiç kullanmadım demek hoş olmaz sanırım

technology16' Alıntı:
bende de asus f3jc laptop var.vista gercekten yavaşlatıyo bilgisayarı.laptop yanında kurtarma cd'si verdiler.biostan açılış için cd sürücüyü ayarladım ve istediğim gibi xp yada vista kuruyorum hiç sorun olmuyor. arkadaşlar birde vistaya alışsanız iyi olur ilerde vista anlatmıcakmıyız yada biri vista ile ilgili bir soru sorduğunda bilmiyorum hiç kullanmadım demek hoş olmaz sanırım

hocama tamamen katılıyorum yavaş yavaş vista kullanma zamanı geldi ben kullanıyorum şimdilik memnunum bilgisayarın kasılmaması için bence ram 2 GB olmalı ozaman fazla sorun olmuyo

bence microsoft henüz daha 98'in üstüne işletim sistemi yapamadı ve yapamıyacakta inş...yaşasın Pardu ve Linux.....ve Tabi google..Güzel MEB'imde umarım en kosa zamanda Microsoft dan ve İntelden kurtulur: :idea:

bencede vista zamanı geliyor pek istemesekte.Xp ile vistada ayar yerlerinin bir kısmı değişmiş aradıgımı bulmakta zorladın arkadaşın laptopta.Bizim branşın en önemli şartı yeniliklerden uzak kalmamak.İstesekte istemesekte yavaş yavaş gececez.

hocam xp kurmadan önce sürücülerini bul derim. bende de asus f3jp var. almadan önce yorumlarda bazı laptopların xp sürücülerinin bulunamadığını okumuştum. ben sürücüleri asus un kendi sayfasından indirdim. bir hayli zaman alıyor. bol vakit ayırman lazım. yalnız bazı driver ları bir takım utility leri indirmeden yükleyemiyorsunuz. bu beni bir hayli araştırma yapıp ilgili forumları okumak zorunda bıraktı. bence senin sorduğun da asus un sayfasındaki utility lerden biryle halledilebilir birşeydir.
kolay gelsin hocam...

bu arada arkadaşlara katılıyorum. yeni aldıysan makina kassa da biraz kullan derim. en azından makinanın nasıl kasıldığına kendin şahit olmuş olursun. malum bu bizim branşımız deneyim şart...

ya arkadaşlar gerçekten vista yavaş,ama na'palım biz bilgisayar öğretmenleri muhakkak kullanmak zorundayız yabancı kalmamak için.

Teşekkürler arkadaşlar yardımları nız için ben aşağıdaki siteden yardım alarak yüklemeyi başardım. Nlite programı ile sata driverlı Xp cd si oluşturdum. Bu şekilde harddiski görebildim. Ayrıntılı şekilde anlatmışlar. Bazı arkadaşlar ben xp cd sini taktım oluyo demişler büyük ihtimalle onların xp kurulum cdsinde sata driverı mevcutmuştur. Tekrardan sağolun

http://www.notebook.gen.tr/viewtopic.php?f=4&t=8

Geri