vista da wamp kurulumu

Kodla Büyü

C.aydın

Üye
Windows Vista Home Basic bir işletim sisiteminde Wamp server 2.0 kurmaya çalışıyorum.Kurulumu tamamladıktan sonra servisler (PhpMyAdmin,SQLiteManager,Localhost gibi ) görünüyor fakat localhosta bir türlü baglanamıyorum.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşükkürler

servisler kısmına bakarmısınız IIS (internet information server) servisi çalışıyormu. apache ve iis aynı portları kullanır ve ikisi aynı anda çalışmaz. standart yüklenmiş bir işletim sisteminde iis de yüklü olarak gelir ve eğer iis servisi aktifse apache çalışamaz. bunu kontrol edermisiniz.

hocam vistada kullanıcı hesaplarını açın.kullanıcı hesabı denetimi modunu kapatmanız lazım.Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Büyük bir ihtimalle wamp çalışacaktır.Kolay gelsin

ozgrbilism' Alıntı:
tavsiyem local de hiç boğuşmayın:)
..
tamam her okula php desteği olan 1mb olsa bile olur web alanı verin. sınırsız ftp hesabı açmamıza da izin verin. bende lokalle uğraşmayayım

Hocam WOS programını tavsiye ederim. Hemde kurulmadan çalışıyor yani Portable.

oldblu' Alıntı:
Hocam WOS programını tavsiye ederim. Hemde kurulmadan çalışıyor yani Portable.
.
bu sefer programın usb belleklerde bulunması gerekiyor. oraya kurabilecek öğrenci sayısı da pek fazla değil :D

ayrıca bu IIS ile çakışmasını engellemez. pc de IIS yada Apache çalışıyorsa wos kullansanda çakışma yaratır :D

127.0.0.1 bu şekilde yazında çalışıyor fakat localhost şeklinde yazınca ana menu geliyor fakat sonra phpmyadmine girmeye çalıştığınızda yetkiniz yok diyor.

Kod:
Forbidden

You don't have permission to access /phpmyadmin/ on this server.
Tam olarak sebebini bilen ve nereden bu sorunu düzeltebileceğimizi bilen var mı ?

Sebebi
Kod:
C:\Windows\System32\drivers\etc\host
dosyasında bulunan
Kod:
::1             localhost
satırı.
Bu satırı silerseniz localhost olarakta phpmyadmine girebiliyoruz. Sebeninin ne olduğunu bilmiyorum nereye yönlendirmeye çalışıyor localhostu ama onuda buluruz elbet.

Not:
Kod:
127.0.0.1       localhost
satırı mutlaka olmalı..

özgür' Alıntı:
Sebebi
Kod:
C:\Windows\System32\drivers\etc\host
dosyasında bulunan
Kod:
::1             localhost
satırı.
Bu satırı silerseniz localhost olarakta phpmyadmine girebiliyoruz. Sebeninin ne olduğunu bilmiyorum nereye yönlendirmeye çalışıyor localhostu ama onuda buluruz elbet.

Not:
Kod:
127.0.0.1       localhost
satırı mutlaka olmalı..
...
hocam herhangi bir adobe programını c r a c k lemişseniz. update yapmasını engellemek için host dosyasına bu tarz eklemeler yapabiliyor.

Geri