Virüsle uğraşmayın.USb ler ve sistemlere AŞI kampanyası

Kodla Büyü
portable kullanmaya çalıştım.usb nin içinde computer kısmı aktif ama usb kısmı aktif değil...sebebi ne?

usb yi kasa üzerindeki sokete takınca aktif olur.
Not; -NTFS formatlı usb lerde kullanılmaz.(NTFS için kurulumlu versiyonu kullanınız. kurulumu setup ederken ayarları NTFS için aktif ediniz) Link ilk mesajdadır)
-U3 sistemlerde kullanılmaz.
-Sistem ve usb önceden virüslü olabilir.

usb takılı fakat hala aktif değil
sabah okuldaki bilgisayarda aktifti kendi bilgisayarımda aktif değil..
NTFS li usb olsaydı sabah işe yaramazdı.
u3 değil
siste ve usb önceden virüslü olsada aktif oluyordu.zira sabahki pc de virs kaynıyo :D
cobol hocam bunun başka sebebi olmalı :|

Düşünüyorumda şu anda USB nin içine girebiliyorsanız(sisteminizde aktif ise)
AŞI yazılımınında görmesi gerekir.belkide AŞI yazılımı worm tarafından bozulmuştur yeniden indirin.
Yada işletim sistemi farklıdır. vista - win 7 düşünün.Belkide yazılım xp uyumludur. yani vistada çalışmama durumu vardır . vs. vs.

usb içine girebiliyorum hocam.ve programda çalışıyor görünüyor.fakat dediğim gibi sadece computer vaccine aktif...usb vaccine aktif değil.
işletim sistemi xp
bozulmuştur diye tekrar indirdim size ilk mesajı yazmadan önce ve tekrar yüklemiştim..
neyse exe sini kullanıcaz sanırım...teşekkürler

SETUP lı olanı siteden indirmekle uğraşmayn işte portable olanı kullanın bence.(USB NTFS değilse)

Aşılayamadınızmı yani?
Birde güvenli kipte deneyin derim.

bazı antivirusler kaspersky ve antivr bu dosyayı karatinaya alıyor yada virus olarak algılıyor

1-Rakip firma
2-Portable yazılımlar AV firmalarca warez olarak algılanırlar.Portable kullanım lisanslı yazılımları lisanssız kullanmanın bir yoludur.Ama yazlımın kendisi zaten freeware olduğundan sorun yok derim.
-Yinede içinde ufakta olsa kuşku olanlar Pandanın sitesinden setup lı olanı kullansınlar.O zaman geriye 1. seçenek kalır.
Aşıyı yaparsın ve yazılımı kaldırırsın.Portablede ise kaldırmaya gerek yoktur.Çoğunlukla kalıntı bile bırakmazlar.Bende zaten portable yazılımlarımı USB de taşıyıp oradan kullanıyorum.
Tak - Kullan - Çıkart

bibiku' Alıntı:
Bu aşılama kampanyası, Domuz Gribi Aşısı ile ilgili polemikleri getirdi aklıma. :!:

İyi güzel bir savunma sistemi ancak aradan 2-3 yıl geçtikten sonra bu virüs sayesinde 1....000 bilgisayarı ele geçirmeyi amaçlayan bir korsan falan olabilir mi? :scared:

Şaka bir yana da hakkaten ama kafa karıştırıcı iş yahu, kim iyi niyetli kim kötü niyetli nerden bileceksin ki? COBOL hocama iyi niyetli paylaşımından dolayı teşekkürler. Benim şüpheci yaklaşımım sadece işin şakası.

aşı dosyasının içinde (autorun.inf)ne olduğunu merak ettim windows bu dosyayı açmıyor. dosta type komutuyla baktım "caacaacaacaacaa" yazıyor. başka yere kopyalıyım dedim o da olmadı.
bakalım biz de internet haftasında öğrenci ve öğretmenlerin usb belleklerini aşılamayı planlıyoruz. :+1:

Silinmesi zorlaştırılmış sahte bir autorun.inf dosyası yazmayı denemişler işte.
Bu dosya herhangi bir exe bat com vs. yi başlatmıyor.Silinmesi kendi denemelerimde format harici zor olduğuna göre basit bir tedbir.Açıkçası sahte bir virüs önyükleyicisi.bu kadar basit.

antivirüs porgramları bu içindeki autorun.inf dosyasını virüs olarak görmüyorm mu acaba?

Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir fat32 formatlı USB belleklerin otamatik başlat özelliğini kullanarak bulaşan yaygın autorun virüslerine karşı etkili... Yani bir antivirüs değil virüslü dosyalar yine taşınabilir ve bulaşabilir.

Yararlı bir paylaşım teşekkürler...

egitimci34' Alıntı:
bende usb belleği görmedi.. win 7 kullanıyorum.. sebebi ne olabilir ki?
Bu sorununuzla ilgili düşüncelerim bir önceki sayfada .Yindede farklı çözümleri olan arkadaşlar varsa belirtmeleri ricası ile;
SAYGILAR.

hocam ben evdeki pc yi kullanarak usb belleği aşıladım.Ancak okuldaki pc ye takınca değişen bi şey olmadı. usb içersine yine new folder.exe ve diğer tüm klasörler içerisine exe ler oluştu. Yani bu proram şimdi ne işe yaradı.... :(

önce USB deki Auto run.inf dosyasını text editörle açıp bakınız içeriği değişmişmi?
Ayrıca bu yazılım.USB içine virüs girmesini engellemez.Sadece içindeki birüslerin başka sistemlere autorun olmasını engeller.
1-Sisteminize aşı yaparsanız sisteminizin autorun özelliği kapanır.Yani sisteme takılan virüslü USB belleklerden sisteme virüs bulaşmaz.
-İsterseniz yine aynı yazılımla bu özelliği açabilirsiniz.
2-USB nize aşı yaparsanız USB nize virüs dolabilir ama autorun yapıp başka sisteme taşımaz.
YAni özetle USB aşılamakla USB nizin virüs bulaştırma özelliğini kapatıyorsunuz.Yani virüslerUSB nize bulaşabilir ama USB niz başka sisteme bulaştırmaz.Lokalize olurlar. Elden manuel olarak silersiniz.
-İsterseniz aşının yazdığı autorun.inf dosyasını USB nizi formatlayarak silebilirsiniz(autorun.inf dosyası hariç yedekledikten sonra tabiki)
NOT:Burada USB için yazdıklarım taşınabilir harddiskler içinde geçerlidir.

peki hocam herhangi bir sistemden usb ye virüs bulaşmasını engellyen aşı yok mu, malum usb leri her sisteme takıyoruz ama her sistemde anti virüs programı yok, her sisteme antivirus programı kuracak halimizde yok. dolayısıyla burda çözüm usb ye virüs girmesini önlemek

Aşılanmış USB ye virüs girer .Ama autorun olup yeniden sistem ortamına çıkamaz.Yani USB içinde hapsolur.
Çıkabilmesi için gerekli auturun.inf dosyası usb ye yazılamadığı için (çünkü, aşılı silinmeyen sahte autorun.inf mevcut.) sizin virüsleri silmenizi bekler.
Size gizli dosyaları görünür yapmak vede yabancı dosyaları silmek kalır.
Virüsler USB de kalabilirler bir sakıncası yok.Nasılsa sistemlere bulaşamazlar.(Siz üzerine tıklayıp çalıştırmadıkça)Bir ara boş zamanınızda silersiniz.

albatros44' Alıntı:
Her yere usb disk security kurdum.
Güzel yapmışsınız ek tedbir olarak öneririm.Bende kullanıyorum.
Ama hiçbir koruma yazılımını USB belleğinizin içine kuramazsınız.Bu AŞI USB belleğiniz için taşınabilen bir güvenlik sistemi.Nasılsa bir haftasonu USB nizi güvenlik yazılımı olmayan bir sisteme takarsınız.Oradan aldığınız tatlı şeyleride temiz bir sisteme istemeden yüklersiniz.

Neticede aşı 1 kb civarı yer kaplıyacak.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aslında şu autorun.inf olayını bir türlü kendim yapamadım.
Yani kendim bir autorun.in yapmalıyım oda usb nin içindeki bir exe dosyasını çalıştırsın.Oda zaten kendi mamülatım(TM) :tr: bir portable antivirüs oluyor.
Ama nalet olsun kendi AV mü çalıştıracak bir autorun.inf yapıp başaramadım..İşte böyle elin ejnebisinin çürük mallarına kaldık.:puhaha:

USB Flash belleğim ve diğer aşıladığım bellekleri USB parazit riski olmadan kullandım. USB için taşınabilir bir security gibi.
Tek kusuru Antivirüs kurulu bilgisayarlarda alarm vermesi ama onun gerçek bir autorun.inf virüsü olmadığını koruyucu bir dosya zaten biliyorum.

Geri