video boyutu nasıl küçültülür

Kodla Büyü

gazili

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde 24 kasım için hazırladığımız okul videoları var. video türü mpg ve boyutu 800 mb.
bu video yu ben ilçe meme atacam. ama bildiğiniz gibi bu boyutta atmam imkansız. bunu ben google video byoutu gibi 400x300 px genişliğinde ve boyutu azalmış olarak (artık en az hangi türde olursa) yapmak istiyorum. bunu hangi programda yapabilirim acaba.

super diye bir program var biraz hantal çalışıyor ama işini görür. ister codec ile istersen de video boyutunu değiştirerek, ses kalitesini değiştirerek işlem yapabiliyorsun. mesela benim fotoğraf makinesi videoları çok az sıkıştırarak çekiyor markası canon onun çektiği videoları xvid codec ile çevirdiğim zaman boyutunda ciddi bir düşüş oluyor. kullanımı da ücretsiz. takdir edersiniz ki zaten iyi sıkıştırılmış bir formatta olan videoda bir değişiklik olmayacaktır ancak o zaman da ses kalitesini düşürmek ya da çözünürlüğü düşürmek yoluna gidebilirsiniz.

http://www.erightsoft.com/Superdc.html

hocam google amcadan mpg to divx diye arat. Güzel programlar vardı. Ezbere isim veremeyeceğim ama çok. Yalnız ilaçlı kullanmaya dikkat et. Demolar ya isim yazıyor ya da yarıda kesiyor

Geri