Vestel Promegalar

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu 10 yıllık Vestel Promegalar ömrümü yedi eski, tozlu sinir bozucu bu kasalarla uğraşan bir ben miyim ? Okullarınız da kullanılıyor musunuz? Dağıtılmış lablar dan geriye bize kalanlar işte bunlar!
Güvenlik kartları, Bios ayarları tam bir belalar.
Hala okulun da kullanan şunların dilin den anlayan bir arkadaş varsa bir iki şey soracaktım .

Halen kullanıyoruz. Mecburen :? ram taktık, işletim sistemini yükseltim

kullanmaz olur muyum hocam yeniler verilene kadar eskilere devam devlet malı özenle koruyalım . napalım hocam mecburen kullanıyoruz ram olsa adam akıllı gene ıdare edecekte 512 lik ramlar var. ama yınede win7 'yi kurdum ole idare ediyoruz

ahmet27' Alıntı:
Halen kullanıyoruz. Mecburen :? ram taktık, işletim sistemini yükseltim
ramlar kaça aldın hocam cepten mi okuldan mı okulsa moeny nerden geldi fazla varsa gonderır misin :D

2 sene önce anadolupc den 512mblıkları 5tl 1gb lıkları 15 tlye almıştım.

Bir format atmaya çalışırken türlü iş çıkarıyorlar :cry: ne biçim iştir neden orta derecede bir sınıfımız yok ya
Her bir kasanın ayrı sorunu var içindeki donanım gözlerimi yaşartıyor.

Bizdede var 6 yıldır kullanıyorum İhtiyaç olduğu zaman sağlam birini formatlayıp deep freze kurup image alıyorum ikinci el malzeme satan bi yerden RAM aldım Parca Parca Ram artırdım Win 7 kurdum sıkıntı oldukça aldığım image la tekrardan kuruyorum PClerin bi cazibesi kalmadı ama şu an iş görüyor tabi bazen de insanı yoruyorlar ...

Elimde olan 3 kasaya format atamıyorum.
Deepfreeze yüklüydü kaldıramayınca format atayım dedim.
Daha önce bu şekildeki bir kaç kasaya xp yükledim bunlara yapamıyorum. SÜrekli güvenlik kartları ile ilgili ekran geliyor. Arayüze girip Kaldır diyorum olmuyor kasadan söküp çıkardım ikisini. Ntldr hatası alıyorum.
Başka birinden sökmedim xp yüklemesi devam ederken kur bu dosyayı kopyalayamadı hatası veriyor.

Yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim. Forumda çok başlık vardı ama her şey karıştı iyice bir haftadır kaldı bu kasalar böyle

gül1' Alıntı:
Elimde olan 3 kasaya format atamıyorum.
Deepfreeze yüklüydü kaldıramayınca format atayım dedim.
Daha önce bu şekildeki bir kaç kasaya xp yükledim bunlara yapamıyorum. SÜrekli güvenlik kartları ile ilgili ekran geliyor. Arayüze girip Kaldır diyorum olmuyor kasadan söküp çıkardım ikisini. Ntldr hatası alıyorum.
Başka birinden sökmedim xp yüklemesi devam ederken kur bu dosyayı kopyalayamadı hatası veriyor.

Başka bir CD ile deneyin hocam.

cd den kaynaklandığını düşünmüyorum hocam ya ama denerim başkasıyla da

hocam ben güvenlik kartlarının hepsinden kurtuldum. sonra image DVD sini kullanarak tekrar yükleme yaptım

1- Güvenlik kartlarından kurtul.
2- İkinci el DDR400 512MB ya da 1GB Ram temin etmeye çalış.
3- Hafifletilmiş 32bit Windows 7 Home Basic kurulumu yap.
4- Office 2007'yi minimum bileşenle yükle.
5- Tarayıcı olarak daha az Ram harcayarak daha hızlı çalışacağını iddia eden Mozilla Quantum'u dene.
6- Ekran kartı için ne yazık ki yapılacak bir şey yok.
7- Sistemi az yoran bir Antivirüs yükle.
8- Kurulum esnasında disk/dosya okuma hatalarının DVD sürücüsünden kaynaklanabileceği ihtimalini göz ardı etme.

En azından güvenlik kartını kesin sök. Ve bir not 2006 dan bu yana bir çok BT sınıfında çalıştım. Promegalar en sorunsuzu. Bazen power supply sorun çıkarıyor değiştir devam et. Siz birde exper lerle çalışsanız sürekli anakart problem çıkarırdı UBAK experleri

Geri