vestel pc'de sorun var

Kodla Büyü

TRUVA

Üye
slm
arkadaşlar bizim okuldaki vestel pc normal açılıyor daha sonra 5 dk. sonra bip sesi ille birlikte kapanıyor.sorun ne olabilir hepinize teşekkürler

Büyük ihtimal Ram lerde sorun var. Ama CPU dada ısınma probleminden olabilir.Artık içini açıp çeşitli varyosyonları deneyerek bunu bulmak sana düşüyor bilgisayar öğretmenim.

ridvan_22' Alıntı:
Büyük ihtimal Ram lerde sorun var. Ama CPU dada ısınma probleminden olabilir.Artık içini açıp çeşitli varyosyonları deneyerek bunu bulmak sana düşüyor bilgisayar öğretmenim.

cpu ısınması. cpu nun fanını ve sogutucusunun cpu üzerine oturup oturmadıgına dikkat. elinle cpu sogtusunu bastırarak ac pc yi calisir.

ram lerden olsa bilg yeniden başlar kapanmaz bence.

Hacker' Alıntı:
ridvan_22' Alıntı:

cpu ısınması. cpu nun fanını ve sogutucusunun cpu üzerine oturup oturmadıgına dikkat. elinle cpu sogtusunu bastırarak ac pc yi calisir.

ram lerden olsa bilg yeniden başlar kapanmaz bence.
Evet RAM lerde olsa sorun, mavi ekran verir veya Hacker arkadaşımızın dediği gibi yeniden başlar. Ama bazen RAM lerdeki problem yüzünden böyle diiit diye ötüp kapandığıda rastladım. En az 10 bilgisayarda rastladım.

hocam aynı sorun benim lab.daki bilgisayarın birinde de vardı . sorun cpu da. hesap makinesinde 10000 faktöriyeli hesaplatın eğer bilg kapanıyorsa cpu fanında sorun var bide everest programıyla sıcaklığı kontrol ederseniz sorunun cpu dan olup olmadığını anlarsınız.

Geri