Vestel Pc Açılmama?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 3 makine var ilk ders açılmıyorlar 2. ders basınca powera açılıyor sebebi ne olabilir acaba

Kondansatörler kontrol edilebilir.
Ancak yeni öğrendiğim bir şeyi de deneyebilirsiniz,RAM belleklerin temas noktalarını silgi ile silmek.
Adresindeki dayıdan görmüştüm. Geçenlerde biri 2008 vestel promega olmak üzere açılmayan iki bilgisayarda denedim, pcler açıldı. Daha önce de normalde bilgisayarı açmayan 5 tane RAM belleği silgi ile temizlemiştim, çalışır hale geldiler. Şiddetle tavsiye ederim.

Kondansatörler kontrol edilebilir.
Ancak yeni öğrendiğim bir şeyi de deneyebilirsiniz,RAM belleklerin temas noktalarını silgi ile silmek.
Adresindeki dayıdan görmüştüm. Geçenlerde biri 2008 vestel promega olmak üzere açılmayan iki bilgisayarda denedim, pcler açıldı. Daha önce de normalde bilgisayarı açmayan 5 tane RAM belleği silgi ile temizlemiştim, çalışır hale geldiler. Şiddetle tavsiye ederim.
silgi denedim faydası olmadı hocam

O zaman önce anakart sonra güç kaynağı üzerinde kondansatör kontrolü yapın. Ya da sağlam olanlarla güç kaynağı değişimi yapıp gözleyin. Böylece problemin güç kaynağından mı olduğunu görürsünüz.

O zaman önce anakart sonra güç kaynağı üzerinde kondansatör kontrolü yapın. Ya da sağlam olanlarla güç kaynağı değişimi yapıp gözleyin. Böylece problemin güç kaynağından mı olduğunu görürsünüz.
şuan en mantıklısı sağlam bir güç kaynağı ile denemek

hocalarım bende de aynı bilgisayarlardan var. bir tanesi açılışta network boot hatası veriyor. ve windows başlamıyor. sürekli reset atıyor kendine.
kendimce denediğim yollar şunlar:
boot sırasına baktım.ilk sırada hdd var.
hdd çıkarıp taktım.
ramı çıkarıp taktım.
hdd başka bir pc de denedim açıldı.

önerileriniz?

hocalarım bende de aynı bilgisayarlardan var. bir tanesi açılışta network boot hatası veriyor. ve windows başlamıyor. sürekli reset atıyor kendine.
kendimce denediğim yollar şunlar:
boot sırasına baktım.ilk sırada hdd var.
hdd çıkarıp taktım.
ramı çıkarıp taktım.
hdd başka bir pc de denedim açıldı.

önerileriniz?
hocam benim bilgisayarlar tık demiyor 1 saat sonra basınca açılıyor power da sorun sanırım

hocam benim bilgisayarlar tık demiyor 1 saat sonra basınca açılıyor power da sorun sanırım
hocam ben mesajı eksik yollamışım. tekrardan okuyunca güldüm kendime :D size cevap olarak değil de ben ne yapabilirim diyerekten yazmıştım :)
hdd başka bir bilgisayarda açılıyor ama kendi bilgisayarına takınca açılmıyor. ve yukarıda saydıklarımı yaptım hala aynı. başka ne yapabilirim?

hocam power kablosunu çekin bi kaç kez düğmeye basın sonra takın çalışır. elektrik yüklenmesi oluyor. yada monitörle kasanın güç kablolarını değiştirin. ama genelde her defasında olur.

Benzer yöntemi ben de yapıyorum çalışıyor. Kasanın arkasından güç kablosunu çekip, power düğmesine bir kaç kez basıp sonra güç kablosunu geri takıp power düğmesine basınca açılıyor. Bazen bir kaç kez denemekte gerekebiliyor.

Pc lerdeki guc kaynaklarindaki kondansitorler sık ariza verir siser patlar. Ozellikle guc kaynagi cikindaki kondansitorlerde bu durum olur. Hatta 2 tanesi sisse bile calismaya devam eder. Devrede parazitler dolasir arada sirada acilmama veya aralarda kapanma sorunu olur.
Guc kaynaginizi sokup kondansitorlerin yenisini temin edin. Guc kaynagi giristeki blok kondansitorleri de- su uzun bolu olanlari- ve cikistaki kondansitorleri de sismemis olsa bile degistirin. Kondansitor arizasi sadece sisme ile anlasilmaz. Icten kuruma yaparlarsa kapasite degerleri duser ve de gorev yapmaz. Kondansitor sadece kapasitemetre ile olculur.
Saygilar...

Geri