Vestel Beyaz Eşya Deneyimlerinize İhtiyacım Var

Kodla Büyü

edamnur

Aktif Üye
Buzdolabı için buyuk bir ihtimalle vestel ve siemens arasında bir tercih yapıcam. Vestel daha uygun ama kullanan arkadaşların yorumlarını da almak isterim. Yine Siemens kullananlar memnun mu?
Çamaşır makine ve bulaşık makinesi için vestel kullananlar neler söyler?

Hocam kullanan arkadaşlardan biliyorum ki Vestel maalesef sıkıntı oluşturabiliyor. Siemens hiç kullanmadım lakin beyaz eşyada bence Arçelik..Onu neden düşünmüyorsunuz?

daha önce çamaşır makinesini almıştım. garanti süresince 3 kez farklı nedenlerden arızalandı. bittikten 1 ve 3 ay sonra tekrar arızalandı. en sonunda bana müşteri memnuniyeti kapsamında sıfır makine verdiler ücretsiz. oda 2 yıl sonra çalışamaz hale geldi. o günden beri hiçbir beyaz eşyasına yanaşmıyorum daha.
simens alman malı hocam, ömürlük oluyor.

7 yıl oldu hepsini bosch almıştım. mikserine varana kadar. Allah'a şükür 7 yılda bir kez bile servis çağırmadım. yine de maaşallah diyeyim.

Ben her şeyi vestelden aldım, 7. senesi bitmek üzere, sorun yaşamadım açıkcası, sadece çamasır makinesinin kapağında sorun oldu hemen çözdüler...

Camasir makinesi acma kapagi tam 8kez kirildi servise götürüyorum kapiyi sokup takıyorlar 6ay sonra pert

Bulaşık makinesi acma yeri kırıldı servis takti simdilik sorun yok

Buzdolabı ust buzluk kapisini tutan celik kol evet yanlis degil bildiğin celik kirildi bi dunya aradim yedek parcasi hic bir marka uymuyor mecbur yine servis küçücük malzemeye dunyanin parasini aldi.
Ayrica acma kolu kırıldı kapinin servisde yokdu bi dunya cikmaci aradim zor buldum

Yani kısacası uzak durun

Enza'dan mobilya alınca tv verdiler, interneti kablosuz kullanmak işkence kablolu kullanırken bile takılmalar var
ailemde beko var bende vestel televizyonları bence o paraları hak etmiyor

Evimdeki tv, buzdolabı, çamaşır makinası,ses sistemi VESTEL . Bir tane tv de SEG marka, vestel garantisinde.
Bulaşık makinası , derin dondurucu, ankastre , klima SIEMENS marka. normalde bunlar da vestel olurdu muhtemelen ama sadece siemens bayisi elden taksit imkanı sağlamıştı.

Vestelleri 7 senedir kullanıyoruz. sadece çamaşır makinasında sıkıntı oldu servis tamir etti. başka büyük çaplı bir problem çıkmadı.
Siemensleri de 4 senedir kullanıyoruz. onlarda da henüz büyük bir problem çıkmadı. Her iki marka da iyi. uygun fiyatlı modellerinden tercih yapabilirsin bence hocam.
Tabi bir de bu iş şans işi. biz ne kadar güzel desekte sendeki ürünler arızalı bile çıkabilir. Taşımada sıkıntı olabilir. herşey mümkün.

beyaz eşya şans işi hocam ama vestel yetkili servisleri beş para etmez 7 yıl garanti veriliyor ama yetkili servis iyi olmadıktan sonra 7 yıl garanti olsa ne olur.evimde vestel ve arçelik var arçelik yetkili servisleri mükemmel çamaşır makinemin çerçevesini bile hata bende olmasına rağmen değiştirdiler.ama vestel derin dondurucu kapağını kullanıcı hatası diye değiştirmedi.Benim fikrim yerli olsun arçelik beko olsun

çamaşır makine bulaşık makinesi ocaklı fırın hepsini set olarak 10 yıl önce aldım.Hepsi hala tıkır tıkır maşalah.Hem de ucuz bir setti modası geçmiş ürünleri set olarak satıyorlardı.Geçen ay vestel merkezi manisadan aradılar şu tarihte aldığını buzdolabını hala kullanıyormusunuz diye sordular evet dedim.Gelip bir parçasını değiştirmemiz gerekiyor dediler ücretli mi dedim hayır dediler gelin değiştirin dedim hemen bulunduğum şehirde vestel servisi geldi üzerindeki parçanın yanıgına sebep olma olasılığı tespit edilmiş o parçayı değiştirdiler şaşırdım doğrusu.10 yılık buzdolabı.Buzdolabından memnunum içine dünyayı sığdırıyoz iyi de soğutuyor koku da yapmıyor tek eksiği sesi gürültülü.Çamaşır makinesi yıkama konusunda biraz zayıf.10 yıldır ne calgon ne bişey kullanıyoruz maşallah tık demedi.Fırın zaten hanımın dediğine göre çok iyi pişiriyormuş hamur işlerini.Ocağında da problem yok.Satın aldığımız evde vestel ankastre set takılıydı onlarda da bi sıkıntı yok henüz ama daha çok yeniler tabi ileride ne olur bilemem.

Babam zamanında vestel marka ürünler kullanmıştı. Bana tavsiyesi "Oğlum Vestel'den hiçbir ürün alma." idi. Ben evime vestel marka hiçbir ürün almadım. Beyaz eşyada tercihlerimiz arçelik, beko, bosch oldu.

uzak durun hocam.alman grubu alamıyorsanız arçelik beko alın. ama vestel almayın.çöp oluyor ne aldıysanız

tüm beyaz eşyası Vestel olan bi arkadaşım bulaşık makinasını çalıştırıp dışarı çıkmış ve evinde yangın çıktı. tüm mutfak yandı ama şükür ki diğer odalara sıçramadan söndürülmüş. sigorta şirketinden bilirkişi bulaşık makinesinden kaynaklandığına karar vermiş. Vestel tüm beyaz eşyaları ücretsiz yeniledi.

Vestel i bilemem ama bende beko dan tv ve buzdolabı aldım 3 yıl garanti bitiip 4.yıla girdiği an tv nin paneli (değişimi bir tv parası)buzdolabının motoru yandı birazda şans işi elektronik bosch kullanan arkadaş da var sorun yaşayan bazen çok iyi marka arıza yapıyor bazen de yan ürün bir marka çok dayanıklı çıkabiliyor.

Bosch(buzdolabı,bulaşık makinesi) ve Profilo(Çamaşır makinesi,Kurutma Makinesi) kullanıyorum 5 yıldır hiç sorun yok Allah'a şükür.Vestel hiç kullanmadım

bende siemens ve profilo var 10 yılını doldurdu hala çalışıyor
yalnız sanki vestel yerli de diğerleri ithalmiş gibi geliyor ama satılan ürünlerin büyük kısmı yerli üretim. bizim kullandıklarımızın hepsi tr üretim mesela memnun kaldık, artık vaadini doldurdu bozulursa yine aynı markayı tercih ederim sanırım.

Geri