Vestel Öğr PC Açılmıyor (94 yazıyor)

Kodla Büyü

osmanX

Site Gezgini
biosa gelmeden mavi bir ekranda 94 yazıyor öyle kalıyor neden açılmıyor bu bilgisayar acaba

Hocam kasanın fişini çekip bir kaç dk bekledikten sonra tekrar takın. Eğer problem çözülmezse birazdaha ayrıntılı anlat yardımcı olmaya çalışalım.

benim okulda başka marka bir pc de biosa girmeden siyah ekranda sağ alt köşede 0094 mesajı çıkıyordu. Sorun fare kablosundaymış , kablo içinde bazı teller kopmuş dışındaki izolasyonu eritmişti. Fareyi değiştirdiğimde normal haline döndü.

fişini söktük kaç defa dinlemdi ama olmuyor. Vestel promega öğrenci pc yi açınca intel reklamı geliyor ve intel desktop boards yazıyor ve öyle kalıyor bioas geçiş yapmıyor

Hocam mouse ıle ılgılı bır sıkıntı olabılır hata kodu mouse ıfade edıyor ama yınede bır bakmam lazım kıtapları karıstırıpta yardımcı olacagım ınsallah.
selametle

Sağolun hocam tamam sorun anlaşıldı çok teşekkür ederim. İşte bilişim forumu budur yaaa. Ne işimiz olur 1 mayısla, adminler hala şu 1 mayıs konusunu kapatmadılar anlamata güçlük çekiyorum.

sorunu nasıl çözdüğünüzü yazsaydınız keşke hocam benimde başıma geldi şu an çözemedim.

Arkadaşlar birebir aynı durum bende de var... İntel yazısının olduğu ekranda kalıyor ve alt köşede 94 yazıyor hepsi bu....
Yok mu fikri olan..

aykutgultekin' Alıntı:
Arkadaşlar birebir aynı durum bende de var... İntel yazısının olduğu ekranda kalıyor ve alt köşede 94 yazıyor hepsi bu....
Yok mu fikri olan..
Anakarta bağlı HDD,DVDRW kasanın ön USB kablolarını, Disketi varsa harici etherneti, ses kartını onboard ekran kartı varsa harici ekran kartı sök sonra bilgisayarı başlat bakalım olacak mı.
Ekran kartını sökersen monitörü onboard ekran kartına takmayı unutma.

Geri