Vertigo (Baş Dönmesi) Rahatsızlığı olan var mı?

Kodla Büyü

saimserin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar baş dönmesi ve arkasından kusma.Bu bazen 24 saat sürebiliyor.Bu rahatsızlığı geçiren arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Aynı sorun bende de vardı. herohamster ın yaptığı espriyi herkesten maalesef dinlemiştim :)
Noroloji ye gittim bir şey bulamadılar. Sonradan farkettim ki sabah kahvaltı yapmadığımdan ve derste çok konuşup kendimi çok yorduğumdanmış. Şu an bir şeyim yok şükür.
en iyisi kulak burun boğaz uzmanına gitmektir. Genellikle kulakta kir yada hastalık neden oluyor. Umarım yardımcı olmuşumdur, Allah acil şifalar versin

Yakınlarımda bu rahatsızlık var hocam. Kulakla ilgili oluyor genelde. Stres de iyice körüklüyor. Üstüne düşün hocam, iyi bir doktora görünün. Acil şifalar dilerim.

Bu hastalıktan babamda ve bir akrabamda var;
Stres, yorgunluk ve ani hareketler olduğunda kendisini daha çok hissettiriyor.
Kulaktaki denge sıvısı ile alakalı bir durum olduğu söyleniyor...

Bende var.2 senedir çekiyorum.Çektrimediğim film mr test kalmadı.Herşey dört dörtlük görünüyomuş.Hiçbir çözüm bulamadılar yani.En sonunda migrendir dediler attılar başlarından.Bi çare bulursanız lütfen banada söyleyin..

Hocam kafa tasınızın içindeki kristallerin bir yönde toplanmasıyla bu hastalık gün yüzüne çıkıyor.Ani hareketlerle bu kristalleri harekete geçirmeyi deneyebilirsiniz.Bununla ilgili ilaçlar da var ama tıbbi açıdan bu hastalıkla ilgili kesin bulgulardan bahsetmiyorlar.Sorunun ana kaynağı klasik olacak ama STRES :( Geçmiş olsun..kendinizi rahatlatmaya çalışın diycem ama bu gerginlikte de gerçekten zor biliyorum :(

arkadaşlar benim bi ara bu belirtiler olmuştu. hemen vertigoyu yapıştırdı doktorlar. 3-5 gün ullandım ilaçları bide istirahat ettim geçti. lakin ilaçları boşa içmişim sadece ve sadece tansiyon düşmesinden ileri gelmiş. doktorların çoğu yalan okumuş arkadaş...

babamda vardı orta kulaktan kaynaklandığını söylemişti doktor, tedaviden sonra geçti. bizde epey endişelenip beyinle ilgili sanmıştık.
geçmiş olsun hocam endişelenmeyin, iyi bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin derim..

Hocam arkadaşların da dediği gibi kulaklardaki kristallerin yerinden oynaması ile alakalı bi hastalık. Aynısı benim bir yakınımın başına geldi.Geçen sene Ege Üniversitesinde beyin cerrrahına gittik.Bize ne ilaç filan vermedi. Bir yere oturttu yanlarada yastık koydu.Daha sonra hızlıca sağa ve sola sırasıyla yatırdı ve o anda baş dönmesi geçti.Bunu 15 gün kadar evde tekrarla bir daha olmaz dedi.Bizde evde tekrarladık ve geçti.Yere oturacaksınız ve sağınıza solunuza iki yastık koyacaksınız kendinizi sağa hızlıca atacaksınız ve aynı şekilde sola daha sonra baş dönmesi kalmıyor.Tabiki dediğiniz gibi vertigo ise yani kulaklardaki kristallerden kaynaklanan birşey ise.Zaten gerçekten öyleye ilk denemede hemen baş dönmesinin geçtiğini fark edersiniz.Tekrar geçmiş olsun.

1. dönemin ilk haftası olmuştu bende. aralıksız tam 10 gün başım döndü. yürümekte bile zorlandım. sağa sola çarpa çarpa duvarlara tutunarak yürüyebiliyordum. iç kulakta bulunan ve dengeyi sağlayan sıvının içinde -adını hatırlamadığım- denge taşları varmış. bu taşlar yerlerinden koptuğu zaman vertigo ortaya çıkıyormuş. KBB uzmanı haftada en a 1 kişiyi bu hastalıkdan dolayı hastaneye yatırdığını söylemişti. bende 10 gün sürdü, 2-3 ay sürebiliyormuş. çok kötü bir rahatsızlık, yaşamayan bilemez. resmen bütün dünya gözünüzün önünde dönüyor ve denge olayı sıfır. geçmiş olsun.

stres yapmayın
ani hareket yapmayın.. (kımıldamadan, oturarak yada bir yöne doğru uzun süre durduktam sonra)
kilo verin, spor yapın,
hormonal düzensizlik sebep olabilir endokrin uzmanına gidin
şeker yada tansiyon hastasıda olabilirsiniz..
kulak burun boğaz doktoruna gidin vertigo olabilir
tatil yapın, dinlenin..

bendede kbb gittim vertigo dediler. İşin en kötü yanı bilgisayara baktıkça dahada artıyor. Vertigo beraberinde stres ile panik atağıda tetikliyor. dinlenince 3 günde geçti ama 4 doktor gezdim. Geçti derken ilk zamanlardaki gibi değil yine var.

Benim merak ettiğim pc başında yada spot ışık gibi yüksek ışıkta sizde de rahatsız edici oluyor mu

bende de var ama sürekli olmuyor dönemsel.kesinlikle vücut yorgunluğu herhangi bir rahatsızlık ve beyin yorgunluğu stres......
en son bi hafta önce kulağımda dış kulak iltihabı oldu bu 2-3 gün baş dönmesi bulantı yaptı.
hele bi dönem caddede karşıdan karşıya geçerken bile oluyodu korkmaya başlamıştım panik atak belirtileri yaşamaya başladım.bir de çok fazla uyaranın bi yerde olduğu ortamlar da da oluyo bisürü ışık reklam panoları kalabalık insanlar gürültüler sesler midem bulanıyo başım dönüyo.

bende de olur. iki yıl önce baya zor dönemler geçirdim. Doktorun biri vertigo dedi diğeri böyle birşey yok dedi boyun fıtığı dedi bir başkası fibromiyalji dedi. Yani herkes farklı birşeyler dedi. Ama boyunla ilgili rahatsızlıklarda genelde baş dönmesi, bulantı kusma görülebiliyor. Özellikle stres inanılmaz arttırır. Bilgisayarcıların çoğu boyun düzleşmesi, boyun fıtığı gibi sıkıntılarla uğraşır. Bende fıtık var. Ben boyun fıtığına kanaat getirdim en son bu sıkıntılarımın sebebi olarak ve tabi stresle bir araya gelmesi. Özellikle stres olduğunda boyun kaslarının kasılmasından dolayı beyne yeterince kan gitmez. Bunlarla da artabiliyordu şikayetlerim.

istanbulda yasayanlara iyi bir doktor onerebilirim..cevremdeki herkes bu doktora gitti...ve hemen kesin cozum :)

geçimş olsun hocam. bende de olmuşltu. ilaçla düzeldi. acil şifalar..

Geri