Ventoy format usb si ile format yavaş ilerliyor

Kodla Büyü

pointer

Aktif Üye
Ilk defa ventoy ile bir format usb si hazirladim icine 3-4 tane isletim sistemi attim.

Format islemi cok yavas ilerliyor, normalde windows 10 cok hizli formatlanir ama bu oyle degil.

Farkli bilgisayarlarda denedim ayni. Bir sebebi var mi normal mi

ventoy kullanıyorum okulda pardus kurması tahtanın açılması vs ile 7 dk sürüyor her şey

Hocam yarin bakarim ama sorunun o oldugunu sanmiyorum 10 yillik bir usbim var ona win10 attim cok hizli formatladi.

Bir de ventoy un isletim sistemi secme ekranindan formatin baslama ekranina kadar gecen zaman da cok.

bunu al hocam, pc destekliyorsa uçuyor.

önemli bir not:
usb'yi ventoy ile 2'ye bölün.
ventoy-iso bölümüne sadece .iso dosyalarını atın yoksa orada başka dosyalar varsa süre uzuyor.

Tecrübelerime göre;
eski bilgisayarlarda ventoy un grub hatasına düşmemesi için 128 ve üstü disklerin bölünmesinde fayda var. Yeni bilgisayarlarda sorun olmuyor.
ventoy configuration dosyası oluşturularak sadece belli bir dizinin içini taraması sağlanabiliyor, belki hıza faydası olur.
Yalnız; HDD de, SSD de, USB portlarında, bilgisayarda sorun olduğunda da yavaş yükleme olabiliyor.
ventoy kendi bir bölüm oluşturuyor küçük, sadece uefi için. burda bahsedilen bölümlendirme yukardaki arkadaşın dediği yerden yapılıyor.

Geri