Velilere Yönelik Eba Tanıtımı Yapan Varmı?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar velilere yönelik eba tanıtımı yapan varmı acaba elinde sunu döküman olan velilere ne anlatacağız acaba

hocam broşür hazırlayıp evlere göndereceğim, evde bilgisayarı olan öğrencim toplasınız 5-10u geçmez. çağırsam bile gelmezler ki, veli toplantısına gelmiyorlar

bote2011' Alıntı:
hocam broşür hazırlayıp evlere göndereceğim, evde bilgisayarı olan öğrencim toplasınız 5-10u geçmez. çağırsam bile gelmezler ki, veli toplantısına gelmiyorlar
hocam haklısınız da işte elimizde bir imza olsa en azından,ben yarım saatlik bir sunu hazırlayıp okula çağıracağım en azından imzalı birşey olsun diyorumda velilere ne anlatılır onu kestiremediöm

velileri çağırıp içimizi döksek fırsattan istifade. :(
imza alıp ellerine de bir brosür. oldu bitti:))

Valla hocam cok veliye ulasmak yerine imzali birseyler olsun elimde yeter devlet evrak istiyor madem kullanan zaten kullaniyor eba yi

30 sınıf 1000 öğrenci var hocam acaba küçük bir broşür tarzında birşey hazırlayıp velilere imza karşlığı dağıtıp 1-2 dakika bilgi mi versek

tomreader2010' Alıntı:
30 sınıf 1000 öğrenci var hocam acaba küçük bir broşür tarzında birşey hazırlayıp velilere imza karşlığı dağıtıp 1-2 dakika bilgi mi versek

evlere göndersek öğrencilerle, idaenin haberdar olması yeterli değil mi? illa veliden imza mı almak gerekir?

Hocam çok hızlısınız. Daha 4 gün oldu göreve başlayalı. :) Ben veli toplantısında kısaca konuşup broşür dağıtmayı düşünüyorum.

biz sene başlarında genel veli toplantıları yaparız.
1. dönem de yaptık ama bu uygulama yoktu tabi. olsaydı o toplantıda bi kerede tüm velilere anlatırdım.
ama şimdi tüm şube rehber öğretmeni arkadaşlar 2. dönem için de veli toplantısı yapacaklar. be de dedim ki o toplantıyı yaptığınızda beni de çağırın lütfen. ben de eba hakkında bilgi vereyim. tamam hocam dediler. o şekilde yapacam ben de. her şube velilerine ayrı ayrı.

ne anlatmayı düşünüyorsunuz hocam.
ayrıca anlatınca imza tutanak vs gerekiyor mu

yapacağınız herşeyi tutanaklı yapın derim imza alın
Eba içeriinden bir öğrenci nasıl yararlanır onu anlatacam hocam

Şube şube veli toplantılarına katılıp 5-10 dk EBA anlatıyorum. Tutanak tutup imza da alıyorum, temiz iş.

aslında yapmayacaksın hiçbirşey napacaklarki
çıkarsınlar btr den en fazla herhalde kursları alırsanız böyle olur diyecen aslında ama kime

bende veli toplantılarına katılıp broşür vericem imza karşılığı. okula gelen veli bulabilirsek ne ala

Bizim okula tabletler gönderilmedi daha. Tablet olmadan sadece EBA'dan mı bahsetsem acaba? Benim durumum da olan var mı?

Yarın okul aile birliği toplantısı var bende velilere bir şeyler anlatıp imza alıp işi bitirmek istiyorum fakat velilere ne anlatacağım

ben a5 boyutunda broşür hazırlayıp öğrencilerle gönderiyorum. ilkini şubat ayında yaptım şimdi mart ayını göndereceğim.

capslock' Alıntı:
ben a5 boyutunda broşür hazırlayıp öğrencilerle gönderiyorum. ilkini şubat ayında yaptım şimdi mart ayını göndereceğim.

muhtemelen çalışmalarınızı bizimle de paylaşabilir misiniz sorusu gelecek, bu sefer talep eden ben olayım hocam :)

Ben yozgat memin yaptigi brosur vardi forumda ondan eba da ne var kismini aldım a4 e 8 tane yerlestirip cikti alacagim veli toplantısında israf etmek istemedim murekkep ve kagidi aslinda 1 kağıtla 8 kisiye ulasacagim detayli bilgi isteyenleri bt sinifina davet edecegim

tomreader2010' Alıntı:
Arkadaşlar velilere yönelik eba tanıtımı yapan varmı acaba elinde sunu döküman olan velilere ne anlatacağız acaba
Amaç nedir?

Ben tüm sınıflara EBA'yı, özellikle eba dersi anlattım. Okulun yarısını kendi dersimde , diğer yarısını ise ders öğretmenlerinden dersin başından veya sonundan 5-10 dakika isteyerek. Sınıfta TC kimlik no'sunu veşifresini bilen bir öğrenci seçip, yapabilecekleri işlemleri yaptırdım...
1-Dersten önce bir öğretmen adına veya kendiniz sınıfa çalışma/sınav/alıştırma verirseniz öğretmenin gönderdiklerini de görmüş olurlar..
2-Son bölümde ödevi verdiğiniz öğretmen adına giriş yapıp raporları gösterin...
3-sınıfta kimsenin kimlik no ve şifre bilmemem ihtimaline karşın tedbir olsun diye yanınıza alın..

Veliye anlatmanın ne gibi bir faydası olur bilmiyorum ama öğretmen eba üzerinden çalışma/sınav/alıştırma vs gönderecek derseniz etkili olabilir.

Geri