VELİLER İÇİN EBA TEK KULLANIMLIK ŞİFRE VERME DÖKÜMANI

Kodla Büyü

OGGY46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar velilerin öğrencileri için eba tek kullanımlık şifre verme dokümanı hazırlayan var mı?

Hocam o yöntemi öyle yazmışlar ama, ben öğretmen hesabımdan çocuğa kod verdiğimde, çocuk o kodla girmeye çalıştığında bir de üstüne veli tc kimlik numarasını istiyor.
Böyle bir saçmalık olabilir mi?
çocuk nereden bilsin veli tc sini veya ben nereden bileyim? her öğrenci için tek tek veli arayıp tc istenmez, kaldı ki istesen veli haklı olarak tc sini vermek istemez, çocuğun eline yaz ver getirsin desen onu da haklı olarak çocuğun eline vermek istemeyebilir
e veliler zaten bu işi beceremiyor, e devletleri yok veya kullanmayı bilmiyor ki ordan girip kod alabilsin.

yani çocuk şifresini bir kez unuttuğunda kaybettiğinde çocuğa yeniden şifre almak bir işkence. buna bir çözüm getirilmesi gerekiyor.

Hocam her gün şifresini unutan kaybeden öğrencilere eokuldan bakarak şifre almak demek, tenefüs yapmamak ders işleyememek demek, 450 kendi öğrencim var bir o kadar da diğer sınıflar.
Hocam çocuğun kimin TC sini getirmesi gerektiğini nerden bileceksin ki. Anne mi baba mı. Sadece birini kabul ediyor. Bu durumda e okul şart değil mi

Hocam her gün şifresini unutan kaybeden öğrencilere eokuldan bakarak şifre almak demek, tenefüs yapmamak ders işleyememek demek, 450 kendi öğrencim var bir o kadar da diğer sınıflar.
Yanlış anlamanazı istemem hocam 450 kişilik okulda tek öğretmen siz değilsinizdir muhtemelen başka öğretmenlerde iş yükünü almalı özellikle sınıf rehber öğretmenleri , es geçtiğimiz bir konu ama bu ebadaki afişi sınıf rehber öğretmenlerine imza karşılığı verilmesini sağlamamız gerekiyor. Eba projesi sadece bilişim öğretmenlerinin değil.
Emeğinizi takdirle karşılıyorum ama diğer öğretmenlerde çalışmalı ve çalıştırılmalı .

Yanlış anlamanazı istemem hocam 450 kişilik okulda tek öğretmen siz değilsinizdir muhtemelen başka öğretmenlerde iş yükünü almalı özellikle sınıf rehber öğretmenleri , es geçtiğimiz bir konu ama bu ebadaki afişi sınıf rehber öğretmenlerine imza karşılığı verilmesini sağlamamız gerekiyor. Eba projesi sadece bilişim öğretmenlerinin değil.
Emeğinizi takdirle karşılıyorum ama diğer öğretmenlerde çalışmalı ve çalıştırılmalı .

Hocam sizin bu söylediğiniz ideal olan, ama ideal olan şey gerçekte uygulanamıyor. Ben okulda tekim ve diğer öğretmenler kendi eokullarına girmekten basit işlemleri yapmaktan acizler maalesef. Görev dağılımı yapsak yine dönüp dolaşıp bize gelecekler yapamayınca.

Yani burda sizlerin çözüm diye önerdiğiniz şeyler tüm öğretmenler için de angaryadan başka birşey değil, bu sistemin daha sağlıklı ve akıcı bir şekilde kurulmasını isetmek yerine, bize gereksiz işkaybına sebep olacak angaryalar oluşturacak zor çözümler bulmaya çalışmayı doğru bulmuyorum.

Hocam sizin bu söylediğiniz ideal olan, ama ideal olan şey gerçekte uygulanamıyor. Ben okulda tekim ve diğer öğretmenler kendi eokullarına girmekten basit işlemleri yapmaktan acizler maalesef. Görev dağılımı yapsak yine dönüp dolaşıp bize gelecekler yapamayınca.

Yani burda sizlerin çözüm diye önerdiğiniz şeyler tüm öğretmenler için de angaryadan başka birşey değil, bu sistemin daha sağlıklı ve akıcı bir şekilde kurulmasını isetmek yerine, bize gereksiz işkaybına sebep olacak angaryalar oluşturacak zor çözümler bulmaya çalışmayı doğru bulmuyorum.

öğreteceğiz hocam iş paylaşımı yapılmalı bazı öğretmenler bilmiyorum ben deyip işim içinden çıkıyor ama duruşumuzu gösterip gerekirse onlara da sadece bizim değil onların da verebileceğini öğretmeliyiz.

şu konuda da haklısınız eba ya giriş tam bir işkence tc olmuyor e okulda veli bilgisi anne mi baba mı veya seçilmemişte olabiliyor. saçma bir tek kullanımlık şifre yapılmış esnek değil yanlış girdiğinde yeniden alınması felan işi yokuşa süren bir durum.

Geri