vekalet ile ilişik kesme!!!

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
arkadaşlar eşim bana vekalet verirse, onun ilişik kesme ve yeni okuluna başlatma işlemlerini yapabilir miyim?

Yaparsın deriiiz orada kabul etmezler sen derdini anlatamazsın gerçekten böyle bir hakkın olsa dahi salak bir memur, müdür yapamazsın dedi mi iş bitti, git mahkemeye başvur dediler

eh iş beklemez ki mecbur ilişik keseceksin mahkeme mi bekleyeceksin

En iyisi mi işlemi yaptıracağın yere sor hocam

http://www.memurlar.net/common/document ... 032011.htm

ATAMALARDA GÖREV YERİNE HAREKET VE İŞE BAŞLAMA SÜRESİ:

Madde 62 - (Değişik madde: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.)

İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,

İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir.

Yukarıdaki süreler;

1 - Kanuni izinlerin kullanılması veya geçici bir görevin yapılması sırasında başka bir göreve atanan memurlar için iznin veya geçici görevin bitimi,

2 - Hesaplarını, yerlerine gelenlere devir zorunda bulunan sayman ve sayman mutemetleri için devrin sona ermesi,

3 - Eski görevlerine devamları kurumlarınca yazılı olarak tebliğ edilenler için yerlerine atanan memurların gelmesi veya yeni görev yerlerine hareketlerinin kurumlarınca tebliği, tarihinde başlar.

( Değişik fıkra: 12/02/1982 - 2595/4 md.) Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda memurlara atama emirleri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın, saymanlıklarca derhal ödenir. Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar.

Bu maddede geçen "yer" deyiminin kapsamı İçişleri ve Maliye Bakanlıklarınca birlikte belirtilir.

-------
mevcut yasa bu şekilde ama noterli vekaletler de bu işlem farklı yapılabilir. O işi yapacak kurum önemli yani orası olur derse olur (vekalete dahi gerek kalmadan).

akif_van' Alıntı:
arkadaşlar eşim bana vekalet verirse, onun ilişik kesme ve yeni okuluna başlatma işlemlerini yapabilir miyim?
Yaparsın elbette hocam. Yeterki vekaletname uygun olsun. Kabul etmiyoruz derlersede bekleyin geliyorum de. Ordaki durumuda bir noterle kayıt altına aldır:) Emin ol tutuşurlar. Almıyoruz deme gibi bir hakları yok, sen noterden iş için uygun vekaletname ile gittiğinde. Ben askerdeyken, benim ağabey noter vekaletnamesi ile benim yerime il içi tayine başvurmuştu.

zulfikar1985' Alıntı:
akif_van' Alıntı:
Yaparsın elbette hocam. Yeterki vekaletname uygun olsun. Kabul etmiyoruz derlersede bekleyin geliyorum de. Ordaki durumuda bir noterle kayıt altına aldır:) Emin ol tutuşurlar. Almıyoruz deme gibi bir hakları yok, sen noterden iş için uygun vekaletname ile gittiğinde. Ben askerdeyken, benim ağabey noter vekaletnamesi ile benim yerime il içi tayine başvurmuştu.
:+1:

zulfikar1985' Alıntı:
akif_van' Alıntı:
haklısınız hocam...şuan yurtdışında olan var askerde olan var elbette vekalet ile olması gerekir...

obsearchver' Alıntı:
Yaparsın deriiiz orada kabul etmezler sen derdini anlatamazsın gerçekten böyle bir hakkın olsa dahi salak bir memur, müdür yapamazsın dedi mi iş bitti, git mahkemeye başvur dediler

:++: çok doğru

kily' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:

:++: çok doğru
hocam şimdi okul müdürünü aradım bizde sorun yok dedi..ama mem le bir alaka ve iş var mı? onlar olmaz der mi?

yapabilirsin hocam benim bir arkadaşım yaptı. bundan 3 sene önce hakkaride bile vekaletle yapıldıysa şimdi hayli hayli yapılır. ayrıca mebbiste il içi tayin başvurusunda başvuru vekalet ile yapıldı diye bir seçenekte vardı. buradanda yapılabileceğini anlıyoruz.

Ben de vekalet verdim. ilçe mem'e sorduk olur dediler bir sıkıntı yok yani.yeter ki vekalet ayrıntılı ve tüm işlemler için yeterli içerikte olsun.dilekçe yazmaya belgeleri elden alabilme,yanlışlıkları düzeltebilme gibi konuları içermeli... :wink:

hiç sorun yaşamamak için uygun bi vekalet örneği olan var mı? paylaşırsa işimize yarardı..(ilişik kesme,yolluk ve göreve başlama..)

...... ili, ......ilçesi .............İlköğretim Okulunda görev yapmakta iken, .......ili, ...........ilçesi, ....... okuluna tayinim çıkması sebebi ile, beni temsilen T.C. hudutları dahilinde bulunan Valilik veKaymakamlık makamları, Defterdarlıklar, İlçe Mal Müdürlükleri, Belediye Başkanlıkları,Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile ilgili birimleri, bilumum resmi makam ve mercilerde, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri nezdinde yapılması gereken iş ve işlemleribenden farksız olarak ifa ve ikmale, imzalanması gereken evrak, dilekçe,beyanname ile sair evrakları tanzim ile takdime,elden evrak alıp vermeye, vergi, resim, harçve resumlarını yatırmaya,tarafıma yapılması gereken her konudaki tebligatları almaya ve imzalamaya, yolluk iş ve işlemlerini benim adıma yapmaya .........oğlu/kızı .........doğumlu................'ı vekil nasp ve tayin eyledim.

şeklinde buldum, ama gerek yokmuş zaten noterde hazır şablon varmış :) ildışı ilişik kesme ve yolluk işlemleri için...

Geri