Vb.net hdd no alma sorunu

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam arkadaşlar, bir çalışma yapıyorum da, lisans girişi için hdd no alıyorum bir algoritma ile veritabanına kaydediyorum. ordaki şifreyi kullanarak yaptığım program çalışıyor. kendi bilgisayarımda çalışıyor. setup oluşturdğumda da kendi bilgisayarımda sorun olmuyor. ama bazı başka bilgisayarlarda olmuyor. win7 de yapıyorum. bazıbilgisayarlarda çalışıyor (hdd no filan alıyorum), ama yine win 7 başka bilgisayarda almıyor.
Bu olmayınca anakart numarasını alıp denedim, yine aynı problem. kendi bilgisayarımda çalışıyor ama başka bazı bilgisayarlarda sorun çıkıyor. sebebi ne ola ki ?

Bu konuda yada lisans işlemi için daha başka nasıl bir mantık kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Muhtemelen win 7 kurulu bilgisayardaki kullanıcı güvenlik sistemi, programınızın HDD'donanımsal olarak ulaşmanızı engelliyordur. Bu konuda yapacağınız şey programınızı yönetici haklarıyla nasıl çalıştırtabileceğinizi öğrenmek.

hocamgeçenlerde çözümpark.com da hdd no yu değiştiren program vardı. bir oraya bak istersen ..download bölümünde. diğer bilgisayarda hd no yu değişitirirsen sanırım sorunun çözülecektir.

yakuphan' Alıntı:
Muhtemelen win 7 kurulu bilgisayardaki kullanıcı güvenlik sistemi, programınızın HDD'donanımsal olarak ulaşmanızı engelliyordur. Bu konuda yapacağınız şey programınızı yönetici haklarıyla nasıl çalıştırtabileceğinizi öğrenmek.

galiba böyle bir problemden dolayı sorun çıkıyor hocam. Biraz daha kurcalamam gerekiyor... Teşekkürler..

Geri