Uzun Menzilli Telsiz Telefon

Kodla Büyü

sami55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuz yurtlu bir okul ve çevresi çok geniş özellikle yurtlara gittiğimiz zaman idarecilerle haberleşme sıkıntımız oluyor. Bu yüzden şöyle çekim kuvveti 300-400 metre mesafede 2 bina arasında iletişim sağlayan bir telsiz almak istiyoruz. Bu konuda önerilerinize açığız. SENAO marka telefon hariç sanırım o telefonun okullarda kullanılması yasakmış.

Aselsan Cobra MT 975 telsiz kullanıyorum.
Çekim mesafesi ortalama şehir içi 3-4 km arası.
Şarjlı pilleri değiştirilebiliyor.
Suya ve toza karşı direnci yüksek.
Işıklı ekran.
Kolay taşınabiliyor.
Vox modu var.

Fender' Alıntı:
Aselsan Cobra MT 975 telsiz kullanıyorum.
Çekim mesafesi ortalama şehir içi 3-4 km arası.
Şarjlı pilleri değiştirilebiliyor.
Suya ve toza karşı direnci yüksek.
Işıklı ekran.
Kolay taşınabiliyor.
Vox modu var.

bu telsizle telefon hattına bağlayarak kullanabiliyor muyuz?

Bu modelde ; bildiğim kadarıyla herhangi bir telefon bağlantısı yok Hocam.Biz direk telsiz ile haberleşiyoruz...

Fender' Alıntı:
Bu modelde ; bildiğim kadarıyla herhangi bir telefon bağlantısı yok Hocam.Biz direk telsiz ile haberleşiyoruz...
Bizim işimizi görmez o zaman hocam sağolun yine de

Hayırlı akşamlar,
Hocam biraz geç yazdığım için kusura bakmayın. Gerçekten çok yoğunum şu anda bile sırf söz verdim diye yazıyorum. Öncelikle bazı sorular sormam lazım size . mesafe 300-400 m. dediniz de bu mesafe arası açık alan mı yoksa arada binalar vs var mı?
eğer iki bina arası açık alan ise sanyo marka telsiz telefonlar vardı hem ahizesi ufak hemde mesafesi iyi. Ben açık alanda 1500 metreye kadar kullandım onları daha önceleri.
Cep telefonları çıkmadan önce ben uzun yıllar telsiz telefonları hem satardım hem kullanırdım hem tamirini yapardım.
Telsiz telefonlardan Jaguar marka vardı ki 10 km mesafeleri vardı ancak ahize bayağı büyüktü. Ben en son muhtemelen senova kullanıyordum galiba hala bende duruyor ama gsm ler çıkınca vazgeçtik.
Geçen eski elemanlarımdan biriyle sohbet ediyorduk cep telefonlarına takılan mesafe yükselten bir elektronik devreden bahsediyordu ama işime yaramadığı için ilgilenmemiştim. sizin için onu da sorayım ya da telefonunu size veririm görüşürsünüz.
kullandığım sanyo marka cihazdan internette bakındım ama bulamadım eski model olduğundan galiba. daha yeni modeller gözüküyor ama doğrusu kullanmadım bunları.
http://www.ikincielim.com/iel/telefon-t ... lan_468288
Burda 55 KM diyor sanki 55 km ymiş gibi modeli öyle ama bu yanıltmaca modeli öyle yazmışlar ki sanki 55km mesafeymiş gibi oysa km model sadece. Yarın unutmassam mesafe yükseltici hakkında bigi alırım inşaallah.
Yalnız birşey daha var hocam bu telsiz telefonlar FM üzerinden yayın yapıyor (bir kısmı) yani konuşmalarınız başkası tarafından radyodan rahatlıkla dinlenebilir onu da bilin istedim
fiyat fazla değise birde şuna bakın http://telefonsinyalguclendirici.com/
şurdaki videoyu da izleyin işinizi görebilir http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=232

Geri