Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları açıklandı

Kodla Büyü
E-Devlet ile almak için girdiğimizde belge barkod numarası istiyor. Onu nerede bulacağız? Normal sonuç sayfasında ki numarayı denedim "3FF58055351061FF914E8604DA22DS7F" olmadı.

E-Devlet ile almak için girdiğimizde belge barkod numarası istiyor. Onu nerede bulacağız? Normal sonuç sayfasında ki numarayı denedim "3FF58055351061FF914E8604DA22DS7F" olmadı.
Doğrulama değil Sorgulama bölümüne gireceksiniz hocam.

Aslında hocam iş çok basit. Öğretmenlere DYS'yi yazışma için de açsalar işlem tamam. Yani sadece resmi yazı paylaşımı için değil, dilekçe almak için de kullandırsalar tadından yenmez. O zaman her türlü yazışma dijital ortamda ve tek sayfa kağıt israfı olmadan çözülecek. Kısacası çift taraflı yazı paylaşımı. Bilmem ki olur mu?
Olur olmasına da bir öğretmenin e-imza için ödenmesi gereken tutar kağıt masrafının çok üzerinde olur. Ben sadece tasarrufun amaca konmasıyla bu işin kurtarmayacağını düşünüyorum. 1 yıllık e-imza bedeli 177 TL. ortalama işlem yapan bir öğretmenin vereceği dilekçeler için gidecek kağıt masrafı en fazla ne olur yıllık?

şu kağıt pahalılığında azlığında, boşuna herkes çıktı alıp bir de üstüne dilekçe ekleyip idareye teslim edecek al sana en az 2 sayfa, okullarda herkesin verdiği dilekçesi dosyaya konmak üzere üst yazı eklenip çıktısı alınacak al sana 3 sayfa, gittiği il ilçe memde de çıktısı alınıp dosyaya konacak al sana oradan da bir kaç sayfa en az 10 milyon sayfa boşa israf olacak bunun yerine sistemden çekilse uzman ve baş öğretmen olanlara zaten standart 1 derece eklenecek oradan halledilse çok mu şey istenilmiş olur.
E Devlet diye birşey var artık madem oradan sertifika alınabiliyor mem lerde yönetici mebbis hesaplarıyla döküm alıp muhasebeye toplu liste aktarabilir elektronik ortamda böylece tek sayfa bile kağıt israf olmaz.

Sonuna kadar haklısınız hocam

Bu yıl yaşadığım bir olay. Haziran ayında verilen başarı belgesi 3. olduğu için kanuna göre üstün başarı belgesi verilmesi gerekiyor. Hepsi MEBBİS’te kayıtlı olmasına rağmen önce fotokopileri istendi. Yazın müdür aradı bir tanesinin dosyamda fotokopisi yokmuş. Eylül ayında müdür yardımcısı çağırdı, ilçe dilekçe olmadığın için geri gelmiş. Dilekçe yazdık. Kasım ayı sonunda üstün başarı belgesi MEBBİS’te gözüktü, basılı hali hala bana ulaşmadı…

• Beğen
Tepkiler: omd
Saçmalığa bak ya dünden beri belge oluşturmaya çalışıyorum yoğunluktan dolayı vermiyor e-dövlet. Ya arkadaşım mebbise işlemeyi billiyonuz daha ne diye sertifika çıkarıp kuruma veriyorum ki? Kurum zaten görüyor uzman olduğumu. :mad::mad::mad:
(Sertifikasını alan arkadaş çıkabilir mi kasıyor sistem)

Birince deredede olanlar mesela 1/1 diyelim derece alamıyormuş. Yani 2/1 sen 3 sene atlatıp 1/1 oluyorsun ama 1/1 isen 1/4 vb. Olamıyorsun yerinde sayıyorsun dedi idare. Normalde idareye yok artık bu kadar da mantıksız değildir diyecektim ki sonra bakanlığımızı hatırladım.

Hepinize hayırlı olun arkadaşlar. Son sınav başvurusunu yaptığım halde malesef MEB'in sistemindeki sorundan kaynaklı sınav başvurum sisteme düşmemiş ve sınav öncesi dilekçe vermeme rağmen sınava alınmadım. Bu sebeple çok üzgün ve kırgınım. Bu ÖMK sürecini iyi yönetemeyen MEB'in ve sorunlu sisteminin kurbanı oldum. Sonradan öğrendim ki benim durumumda olan binlerce öğretmen daha varmış. Bu çağda böyle bir durumun da yaşandığını zümrelerim de bilsin istedim. MEB'in yaptığı her işlemi bundan sonra defalarca kontrol etmek lazım. Bilginiz olsun.

Birince deredede olanlar mesela 1/1 diyelim derece alamıyormuş. Yani 2/1 sen 3 sene atlatıp 1/1 oluyorsun ama 1/1 isen 1/4 vb. Olamıyorsun yerinde sayıyorsun dedi idare. Normalde idareye yok artık bu kadar da mantıksız değildir diyecektim ki sonra bakanlığımızı hatırladım.
Öğretmen 2/3 ise 1/3 olacak ve 1/1 deki öğretmenin 2 sene önüne geçecek. Bence derece kalmadıysa bile kademe ilerletilmeli, belki yazı gelir sonradan bununla ilgili

Bekleyip görelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hepinize hayırlı olun arkadaşlar. Son sınav başvurusunu yaptığım halde malesef MEB'in sistemindeki sorundan kaynaklı sınav başvurum sisteme düşmemiş ve sınav öncesi dilekçe vermeme rağmen sınava alınmadım. Bu sebeple çok üzgün ve kırgınım. Bu ÖMK sürecini iyi yönetemeyen MEB'in ve sorunlu sisteminin kurbanı oldum. Sonradan öğrendim ki benim durumumda olan binlerce öğretmen daha varmış. Bu çağda böyle bir durumun da yaşandığını zümrelerim de bilsin istedim. MEB'in yaptığı her işlemi bundan sonra defalarca kontrol etmek lazım. Bilginiz olsun.
Öncelikle tüm arkadaşlara hayırlı olsun. Bizim içinde sağlık olsun değerli hocam aynı durumda sayılırız maalesef bende sınava giremedim. Hakkımızda hayırlısı olsun nasipte yokmuş diye düşünüyorum.Benim gözümde 10 yılını tamamlayan her öğretmen uzman öğretmendir her şey maddiyat değil fikirlerinize sonuna kadar katılıyorum aynen öyle.

Çok geçmiş olsun hocam, gerçekten üzüldüm durumunuza, biraz açarmısınız nasıl böyle bir saçmalık oluştu?

Eğer öyleyse hocam, mantığın bittiği yer. Artık bu kadarına da pes yani. Öyle olmamalı. Düşünsenize 1/1'desin ve 2/3 olan biri bir anda 1/3 olarak senin önüne geçecek. Tam bir haksızlık ve adeta zulüm olur.

Bence bir açıklaması olmalı.
zulüm zorunlu hizmet okullarında çalışıpta devam edenlere %100 arttırımlı hizmet puanı verilmesinde, zulüm dyk larda görev alan yurtlardan nöbet ayarlayabilenlere ek hizmet puanı verilmesinde bu zulüm değil çok büyük bir fark oluşturmuyor çünkü. 1-10 tl arası belki o da belki oynar.

Öyle olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa da bi ayar çekerler. Düzeltilir.

Çok geçmiş olsun hocam, gerçekten üzüldüm durumunuza, biraz açarmısınız nasıl böyle bir saçmalık oluştu?
Sağol hocam. Anlattığım gibi hocam. Bütün iş ve işlemleri yaptığım halde sınava giremedim. En son basvuru.meb.gov.tr sitesi üzerinden yaptığım başvuru sisteme düşmemiş. Başvuru yapmamış gibi göründüm. MEB'in gönderdiği mesaj "sınav/muaf başvurunuz bulunmamaktadır" gibi çelişkili bir mesaj olunca da (başvurumu yaptığım için) dikkate almadım. Sonuç malesef bu...

MEB'in gönderdiği mesaj "sınav/muaf başvurunuz bulunmamaktadır" gibi çelişkili bir mesaj olunca da (başvurumu yaptığım için) dikkate almadım. Sonuç malesef bu...
MEB niçin, Açık ve seçik: "sınava giriş veya sınavdan muaf olmak için, herhangi bir başvurunuz bulunmamaktadır" demek yerine, ergenler gibi anlamsız kısaltma yapmış acaba...?

F8BC9AE0-B2D6-4342-AFD6-DB27E6FE080A.png

Sertifikasını alamayanlar doğrulama kısmından alabilirsiniz
Barkod numaranız
MEB19UZM2022-sertifika no
Sertifika no mebbis kişisel bilgiler modülünde sınav bilgileri kısmında var

Sertifikasını alamayanlar doğrulama kısmından alabilirsiniz
Barkod numaranız
MEB19UZM2022-sertifika no
Sertifika no mebbis kişisel bilgiler modülünde sınav bilgileri kısmında var

Daha erken paylaşsaydın ya hocam 6 saat uğraştım 1 saat önce zor aldım.

zulüm zorunlu hizmet okullarında çalışıpta devam edenlere %100 arttırımlı hizmet puanı verilmesinde, zulüm dyk larda görev alan yurtlardan nöbet ayarlayabilenlere ek hizmet puanı verilmesinde bu zulüm değil çok büyük bir fark oluşturmuyor çünkü. 1-10 tl arası belki o da belki oynar.
Katılıyorum. Derece kademede öne geçme diye bir durum yok. 8-9 senedir 1 in 4 ünde bekliyorum. Hiç bir faydası olmadı. Pek bir şey beklemeyin derece olayından. Ama @bbneet02 hocamızın dediği konular asıl haksızlığa sebep oluyor.

Geri