Uzman Öğretmen Farkı Son Durum?

Kodla Büyü
Bazı arkadaşlar hala iptal olursa yazmış bu konuda kesin olan tek şey şu ki sınava girip, geçen herkes uzmandır , tamam ülkede hukuk kör topal ama kazanılmış hak evrensel bir kaidedir
Hocam sınav ve işleyişe ait takvime bakın lütfen. Su anda uzmanlık henüz kazanılmış hak değil. Ocak ayinda süreç tamamlanıp uzmanlık sertifikaları düzenlenmeden de kazanılmış hak olmayacak. 2006 da AYM sertifikakardan sonra iptal etmişti. Şu anda ocaktan önce bir iptal olursa kazanılmış hak olmayacaktır

Bazı arkadaşların yazdıkları çok komik gerçekten.
Sınav tarihinden önce sınav iptal olsun diyen sendikalara kahraman diyenler, şimdi sınav kolay olunca ve kendileri uzmanlığı garantileyince sendikalara düşman kesilmişler.
Pes diyorrum gerçekten duygu durumunuza.
Ebs ve tes e de çiçek gönderin bari sınav istedikleri için.

Hocam sınav ve işleyişe ait takvime bakın lütfen. Su anda uzmanlık henüz kazanılmış hak değil. Ocak ayinda süreç tamamlanıp uzmanlık sertifikaları düzenlenmeden de kazanılmış hak olmayacak. 2006 da AYM sertifikakardan sonra iptal etmişti. Şu anda ocaktan önce bir iptal olursa kazanılmış hak olmayacaktır
Hocam 2006 da iptal değil düzenleme kararı çıktı 6 ay içinde düzenleyin dendi fakat hükümet o günden bu güne hiç bir adım atmadı. Sınava girdim fakat bence iptal edilmeli ve verilecek bir ücret var ise hepmiize verilmeli. Ayrıca toplu olarak a sendikası veya b sendiksı farketmez istifa dlekceler br an önce verilmeli .

Hocam 2006 da iptal değil düzenleme kararı çıktı 6 ay içinde düzenleyin dendi fakat hükümet o günden bu güne hiç bir adım atmadı. Sınava girdim fakat bence iptal edilmeli ve verilecek bir ücret var ise hepmiize verilmeli. Ayrıca toplu olarak a sendikası veya b sendiksı farketmez istifa dlekceler br an önce verilmeli .
Hocam iptalden kastım zaten dediğiniz gibi yeniden düzenleme idi. Ayrıca herkese verilmesi konusunda da hem fikiriz. Ama AYM tümden iptal ederse de herkese verilmeye yönelik bir düzenleme olacağını zannetmiyorum. Hayırlısı olsun inşallah

Hocam iptalden kastım zaten dediğiniz gibi yeniden düzenleme idi. Ayrıca herkese verilmesi konusunda da hem fikiriz. Ama AYM tümden iptal ederse de herkese verilmeye yönelik bir düzenleme olacağını zannetmiyorum. Hayırlısı olsun inşallah
1-Danışdaya açılan davalar sonuçlandı ve red kararı çiktı.
2- aym tümden bi iptal kararı vermez maddelere iptal kararı verir. ( sınavı da iptal edebilir) böyle bir durumda diğer haklar geçerlidir. Çözüm yolunu bulup çözebilirler.
3- aym de istenir ise istenilen kararı çıkartır bunu bu ülkede çok ca gördük :)
4- yapmak isteyen bukadar itiraza rağmen o sınavı yaptı mahkeme kararları ülkede çok dinleniyormuş gibi bunu mu dinleyecekler sizce ?
Sonuç olarak hocam bizi yeteri kadar aşağıladılar daha fazlası ciddi bir tepki doğurur ki seçim öncesi öyle bir gündemi istemezler.

Bazı arkadaşların yazdıkları çok komik gerçekten.
Sınav tarihinden önce sınav iptal olsun diyen sendikalara kahraman diyenler, şimdi sınav kolay olunca ve kendileri uzmanlığı garantileyince sendikalara düşman kesilmişler.
Pes diyorrum gerçekten duygu durumunuza.
Ebs ve tes e de çiçek gönderin bari sınav istedikleri için.
be vagonsen(tes) deyim ama mizah anlayışınız guzel keşke iptal olsa tum yeni eski ogretmenlere toplu zam verseler

be vagonsen(tes) deyim ama mizah anlayışınız guzel keşke iptal olsa tum yeni eski ogretmenlere toplu zam verseler
Hocam ne olursa olsun.
Bana göre sınav yanlıştı.
Dünde yanlıştı. Bugün de yanlış.
Bu sene seçim olmasa bu sınav bu kadar kolay olur muydu sizce.
Veya seneye yapılacak sınav bu şekilde mi olur sizce.

Kafalar çok karışık. Herkes ayrı bir Telden çalıyor. İnşallah sonuç bizlerin maaşlarına ek bir artış ile sonuçlanır.

öncelikle sınav sonuçları açıklanacak, ocak ayına gelinecek ve bordrona yansıyacak sen o zaman kazanılmış haktan bahsedeceksin. bu dediklerimin olmasına 1,5 ay var, tekrar aynı şeyi söylüyorum dereyi görmeden paçaları sıvamayın. ayrıca aym iptal ederse sorumlusu bunu mahkemeye taşıyan ana muhalefettir, şu öğretmenlere sınava girmeyin çağrısı yapanlar.
Ana muhalefet 10 yılını dolduran uzman 20 yılını dolduran baş öğretmen olsun, sınava gerek yok, öğretmenlik zaten uzmanlık mesleğidir dedi. Öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Burada bir yanlış göremiyorum. Neticede yapılan sınavda bazı soruları okurken bu sorunun beni sınamak için sorulmuş olmasından üzüntü duydum, soruları başkalarının görmesini istemedim. Bu sınav yapılmayabilirdi, ayırt ediciliği yoktu. Neden yapıldığını hala anlayamıyorum.

Ana muhalefet 10 yılını dolduran uzman 20 yılını dolduran baş öğretmen olsun, sınava gerek yok, öğretmenlik zaten uzmanlık mesleğidir dedi. Öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Burada bir yanlış göremiyorum. Neticede yapılan sınavda bazı soruları okurken bu sorunun beni sınamak için sorulmuş olmasından üzüntü duydum, soruları başkalarının görmesini istemedim. Bu sınav yapılmayabilirdi, ayırt ediciliği yoktu. Neden yapıldığını hala anlayamıyorum.
sorumluluk sahibi olmayan herşeyi ister

Son düzenleme:
Anayasa mahkemesi ayın 25'de iptal ederse bitti bu iş!!! Rüyanızda görürsünüz Uzman öğretmenliği 1 sene sürer gider bu iş, dua edelim iptal olmasın. Ocak ayında +2300tl uzmanlık parasından olmasın kimse.....

Kıymetli arkadaşlar bu ünvanların verilebilmesi için sınav gerekiyordu ve sınavda yapıldı.
Bakanlığımız bizlere zaten sizler hepiniz uzmansınızı hissettirmiş oldu. Sınavı herkes yapabilirmiş diyorlarda bu sınavı eğitimle hiç alakası olmayan bir kişinin önüne koysanız, geçecek kadar puan alabilir mi? Çokta ihtimal vermiyorum. Tamam sınav kolaydı ama bizler zaten bu sistemin içerisinde olduğumuz için sorular birkaç kat ziyade kolay geldi bizlere..

Kıymetli arkadaşlar bu ünvanların verilebilmesi için sınav gerekiyordu ve sınavda yapıldı.
Bakanlığımız bizlere zaten sizler hepiniz uzmansınızı hissettirmiş oldu. Sınavı herkes yapabilirmiş diyorlarda bu sınavı eğitimle hiç alakası olmayan bir kişinin önüne koysanız, geçecek kadar puan alabilir mi? Çokta ihtimal vermiyorum. Tamam sınav kolaydı ama bizler zaten bu sistemin içerisinde olduğumuz için sorular birkaç kat ziyade kolay geldi bizlere..
5.sınıfa giden oğlum gösterdiğim tüm soruları doğru yaptı.

Ne güzel, 7'den 70'e herkese hitap ediyor işte. Mantık, yorum sorularını mantığı olan her yaştan insanın yapması normal. Bunda anormal bir şey yok.
Doğduğu günden itibaren okul ortamında büyüyen evlatlarımız bizlerden birşeyler kapmışlar demekki 😊
Ayrıca hocama da katılıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
inandırıcı gelmedi hocam. 8. sınıflarda bile tamamını doğru yapacak öğrenci olmaz. sınav kolay görünse de bu sistemin içinde olmayan için her soru kolay değil.bize biraz kolay gelmesi normal işin içinde olduğumuz için. amaç uzman öğretmenliğin olması sağlamaktı zaten.

Son düzenleme:
Sorular Türkçede cümlede anlam sorularıydı. 5. Sınıf öğrencisi cümlede anlam soruları çözmede zorlanır. Eğer çocuğunuz çözdüyse ya çok zeki ya da çok zorluyorsunuz. Tavsiye etmem.
Konumuza dönecek olursak şu an 1900 küsür olan rakam enflasyon oranında artarak maaşlara yansıyacak değil mi. Asgari ücret için işverenler 8500 civarı uygun dediğine göre 10k olma ihtimali var yaklaşık %80 zam demek. Bakalım memur maaşları hangi oranda artacak.

inandırıcı gelmedi hocam. 8. sınıflarda bile tamamını doğru yapacak öğrenci olmaz. sınav kolay görünse de bu sistemin içinde olmayan için her soru kolay değil.bize basit gelmesi normal. zaten bu işin içindeuyiz

ahh ahh tamam uydurdum ben (sanki hepsini çözdü 100 aldı yazdım. gösterdiklerimi çözdü )

twitter'da 9. sınıf öğrencisinin 95 aldığını gösteren sonuç ve başka sonuçlar var tamam bunlarda yalan

net bir şekilde sorular çok kolaydı.

varsa kendi çocuklarınızla deneyin. İlk sayfada anlarsınız.

neyse

benden bu kadar

çok zordu sorular kabul.
sadece öğretmenler yapabilirdi. haklısınız

ps: sanki çok çalışanlar pek kabul etmek istemiyor, onlarda hak veriyorum.

Son düzenleme:
yani daha zor sorsalardı da 60 larda netlemiz olsaydı daha mı iyi hissedecektik
neyin peşindeyiz anlamıyorum
Haklısın, bende anlayamıyorum. Birileri ısrarla sınavı, dolayısıyla öğretmenlerin kariyer durumunu itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Yok ne elde etmeyi umuyorlar anlayamıyorum. Bakanlık, daha çok öğretmenim başarılı olup, gelir durumları iyileşsin diye; nispeten bize kolay gelen sorular sormuş olabilir.
Biz de artık: "sorular çok kolaydı, çocuklar bile çözüyorlar, böyle sınav mı olur vb." söylemlerle kendi ayağımıza sıkmaktan vaz geçelim...

öğretmenleri yine para ile birbirine düşürmeye başlamışlar. Kendi adıma sınavın hiç yapılmaması taraftarıyım. 2 bin lira için öğretmenleri düşüdükleri durum canımı sıkıyor. Eğer her öğretmen bu sınavı geçecekse sınav neden yapıldı bunca masraf yapılarak. öğretmenlerin çektiğ stres de cabası. arkadaşın biri ülkeyi muhalefet yönetmiyor nasılsa herşeyi isteyebilirler demiş. Doğru isteyebilirler zaten muhalefet bunun için var. Şu an iktidarda olanlar da bir zamanlar muhalefetteydi ve her şeyi isteyebiliyorlardı. Muhalefet hangi partiden olursa olsun her ülke için gerekli. İktidar partisinin yapmak istemediği pek çok şey muhalefet partilerinin gündeme getirmesiyle gerçekleşiyor.

Sendika lüzumsuz diyen arkadaşa da bir cevap vermek isterim. Sendikaların Serbest kıyafet ve nöbet tutmama eylemleri sayesinde şu an herkes istediği gibi giyinebiliyor ve tuttuğu nöbetin ücretini alabiliyor. Ne tarafta olursa olsun çalışanların sesini hükümete duyuruyorlar farklı şekillerle. Hayatın hiç bir yerinde mücadele etmeden hak elde edilmiyor.

İptal etse ne olacak meb isterse her 10 yılını doldurana direk uzmanlık ücreti verebilir.Yani vermek isterse verir.

Haklısın, bende anlayamıyorum. Birileri ısrarla sınavı, dolayısıyla öğretmenlerin kariyer durumunu itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Yok ne elde etmeyi umuyorlar anlayamıyorum. Bakanlık, daha çok öğretmenim başarılı olup, gelir durumları iyileşsin diye; nispeten bize kolay gelen sorular sormuş olabilir.
Biz de artık: "sorular çok kolaydı, çocuklar bile çözüyorlar, böyle sınav mı olur vb." söylemlerle kendi ayağımıza sıkmaktan vaz geçelim...
yazmayayım diyorum ama, maaşım 10600 yattı bulunduğum bölgede kiralar 7000 civarı öğretmenler geçinemiyor bu kariyer sınavına maaşım biraz daha artar diye girmek zorunda kaldım. Bu sınavla zaten birlik olamayan öğretmenlerin daha da ayrıştırıldığını, öğretmenlik itibarının zedelendiğini düşünüyorum sınavı doğru bulmuyorum. Öğretmenin maaşı koşulsuz geçinebileceği miktara getirilmelidir.

Sendika lüzumsuz diyen arkadaşa da bir cevap vermek isterim. Sendikaların Serbest kıyafet ve nöbet tutmama eylemleri sayesinde şu an herkes istediği gibi giyinebiliyor ve tuttuğu nöbetin ücretini alabiliyor. Ne tarafta olursa olsun çalışanların sesini hükümete duyuruyorlar farklı şekillerle. Hayatın hiç bir yerinde mücadele etmeden hak elde edilmiyor.
Hocam çok iyi niyetlisiniz gerçekten. Bu söylediklerinizi sendika yapmadı hocam. Yapmalarına izin verildi.

Türkiye'de sendikacılık öyle bir hale geldi ki, artık "Yaptılar" dediğiniz şeyleri önceden kapalı kapılar arkasında gizli olarak konuşuyorlar, izin çıkarsa dillendirmeye başlıyorlar. Öyle özgür sivil bir teşkilat olduğunu düşünmüyorum.

Bana kimse masal anlatmasın.

"Yok ben öyle düşünmüyorum." diyorsanız zaten taraftar olduğunuza veriyorum ve taraf olanlarla da tartışmaya gerek yok. Çünkü tartışmda da tarafsız olamazsınız.

Selametle...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri