Uzman Öğretmen Farkı Son Durum?

Kodla Büyü

Enola

Site Gezgini
Hepinizin uzmanlığı hayırlı olsun (eski meslekçilerden, sınıf öğretmenlerinden varsa onların da başöğretmenliği hayırlı olsun)
Soru: burada bir arkadaş uzman farkını hesaplamıştı. Son duruma göre (bana göre)
Ocakta %17 enflasyon! +%10 refah payı (peh peh) zammıyla uzman farkı kaç para olacak. 1340 yazan da var 3000 yazanda.

uzman 1 ve 2.dereceler 20puan fazla,633,84tl gibi bir fark eger hali hazırda uzmanlıgı varsa su anda

%18 enflasyon oranında zam yapılırsa yakalışık 2200-2300 tl fark olacak (özkansoft a göre)

Madde 8 . (1) 657 sayılı Kanunun 152 nci maddesinin “II – Tazminatlar” kısmının “B – Eğitim, Öğretim Tazminatı” bölümünde yer alan “% 40’ına” ibaresi “% 120’sine” şeklinde, “% 20’sine” ibaresi “% 60’ına” şeklinde değiştirilmiştir.

Şuan uzman olanlar 600 ₺ civarı alıyor. Üç katına çıkacak. Ocak zammını da ekleyebilirsiniz. Maaş bodronuzda ayrı bir bölümde tazminat olarak gözükür.

Kanundan dolayı azıcık da gösterge artışından da gelir... Tahmini 2000+(2000"zam)

Önümüz seçim diye keseyi ekstradan açmazsa hükümet benim de beklentim 2400-2500 arası bir katkı olacağı yönünde. Derece atlamasından sonra bir de kademeden derece alma ayım Şubat olduğu için hızlı ilerleyeceğim. Mart'ta 1. dereceye çıkıyorum :D 3. derecen 1. dereceye hızlı yükselişin ne kadar getirisi olur bakmak lazım :)

Önümüz seçim diye keseyi ekstradan açmazsa hükümet benim de beklentim 2400-2500 arası bir katkı olacağı yönünde. Derece atlamasından sonra bir de kademeden derece alma ayım Şubat olduğu için hızlı ilerleyeceğim. Mart'ta 1. dereceye çıkıyorum :D 3. derecen 1. dereceye hızlı yükselişin ne kadar getirisi olur bakmak lazım :)
Hocam derece artışlarında aman aman bir fark olmuyor. Çok umutlanmayın bence. Ben 1/2'deyim. Gerçi 1'e düştüğümde maaşım 5000 altındaydı belki o yüzden ciddi bir fark olmamıştır. Ama o zaman ki fark 50 TL gibi bir şeydi. Tabi şimdi 3600 da verilince onun da etkisi olur mu bilmem.

Benim sorum Şubat ayında 1/3 olacağım, şimdi ocakta uzmanlık olursa direk olarak 1/4 mü olacağım yoksa sadece derece mi veriliyor, kademe verilmiyor mu?

Hocam derece artışlarında aman aman bir fark olmuyor. Çok umutlanmayın bence. Ben 1/2'deyim. Gerçi 1'e düştüğümde maaşım 5000 altındaydı belki o yüzden ciddi bir fark olmamıştır. Ama o zaman ki fark 50 TL gibi bir şeydi. Tabi şimdi 3600 da verilince onun da etkisi olur mu bilmem.

Benim sorum Şubat ayında 1/3 olacağım, şimdi ocakta uzmanlık olursa direk olarak 1/4 mü olacağım yoksa sadece derece mi veriliyor, kademe verilmiyor mu?

Ocakta 1/4 olursunuz

3/3'ten 1/1'e zıplarken biraz fark olur diye umuyorum :D Bilenler yazarsa sevinirim :D

siz neden bahsediyosunuz, sendikalar sınav iptal olsun diye uğraşıyordu geçen haftaya kadar, konu aym gündeminde. iptal olursa hesaplar boşa gitmesin, dereyi görmeden paçaları sıvamayın :)

siz neden bahsediyosunuz, sendikalar sınav iptal olsun diye uğraşıyordu geçen haftaya kadar, konu aym gündeminde. iptal olursa hesaplar boşa gitmesin, dereyi görmeden paçaları sıvamayın :)
Bu ülkede sendikacılık kavramı benim gözümde biteli çok oldu. Şimdiye kadar itiraz etmeyip de sınava 1 hafta kala yapılan hiç bir girişimin benim gözümde zerre kadar değeri yok sayın hocam. Bence onlar üyelerine karşı "Bakın, boş durmuyoruz, sizlerin taleplerinizi dikkate alıyoruz " demek için yaptılar bunu. Güya puan topluyorlar. Sınav olduktan sonra itirazını konuşmak, bir insanın hasta olduktan sonra tedavi yolları aramaya benziyor. Hasta olduk ve hastalığı geçirdik artık. Tedaviye ihtiyaç kalmadı benim açımdan.

Şunu anladım ki bu ülkede sendikalarla hak falan aranmaz. Allah'a havale ediyorum hepsini.

Sendika = Lüzumsuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben sınavdan muafım :D Haa uzmanlık sistemini iptal ettiren sendikaya da düşman olurum :D Bütün üyelerini istifaya ikna çalışmaları yaparım. Hodri meydan :D

2500 olsa ne ki yine bir belediye işçisi maaşı etmiyor , eskiden öğretmen maaşı asgari ücretin yaklaşık 4 katı olurmuş

Bazı arkadaşlar hala iptal olursa yazmış bu konuda kesin olan tek şey şu ki sınava girip, geçen herkes uzmandır , tamam ülkede hukuk kör topal ama kazanılmış hak evrensel bir kaidedir

Bazı arkadaşlar hala iptal olursa yazmış bu konuda kesin olan tek şey şu ki sınava girip, geçen herkes uzmandır , tamam ülkede hukuk kör topal ama kazanılmış hak evrensel bir kaidedir
Hocam 2010 kpss sonuçları duyuruldu hatta biz tercih bile yaptık. Atama gününden 1 gün önce atamanın erteleneceği duyuruldu 15 gün sonra da kpss iptal edildi(çünkü arada referandum vardı birden iptal edemediler) sen neden bahsediyorsun. Burası türkiye. Beş dakkada değişir bütün işler

2006 da aynı durum oldu hocam uzman olmaya hak kazananlar aynen devam etti, kpss iptali ile bu aynı konu değil

8 yıllık bt öğretmeniyim.
Artık süreç böyle devam edecek mi acaba
Bir kereye mi mahsus olacak 2006 gibi
10 yıl olunca bizde sinava mi girecegiz? Y lisansim devam ediyor bu arada.

8 yıllık bt öğretmeniyim.
Artık süreç böyle devam edecek mi acaba
Bir kereye mi mahsus olacak 2006 gibi
10 yıl olunca bizde sinava mi girecegiz? Y lisansim devam ediyor bu arada.
İnşaallah devam eder hocam. İnanın arkadan gelen arkadaşlarımız için de, en az kendim için istediğim kadar isterim bunu.

Tabi moralinizi bozmak istemem ama, bu süreç biraz da seçim öncesine denk geldiği için böyle gelişti gibi geliyor bana.

Ama şahsi fikrim şu ki; gerçekten çok ciddi ses getirdi bu kariyer sınavı. Belki bundan sonra daha ciddiye alıp da sonrasında da devam ettirebilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşaallah devam eder hocam. İnanın arkadan gelen arkadaşlarımız için de, en az kendim için istediğim kadar isterim bunu.

Tabi moralinizi bozmak istemem ama, bu süreç biraz da seçim öncesine denk geldiği için böyle gelişti gibi geliyor bana. Ve MEB'de hiç bir şeyde kolay kolay istikrar olmadığını, herşeyin çok sık değişiklik gösterdiğini düşünürsek devam etmeyedebilir.

Ama şahsi fikrim şu ki; gerçekten çok ciddi ses getirdi bu kariyer sınavı. Belki bundan sonra daha ciddiye alıp da sonrasında da devam ettirebilirler.
Kalacaklarına ihtimal vermiyorum pek hocam. Yeni hükümet güzel bir düzenleme ile devam edecektir kanısındayım.

özkansoftta uzman öğretmen 2023 şubat 11900 çıkıyor normal öğretmen 11400 çıkıyor iki bin tl fark yok ben mi yanlış bakıyorum 2bin zam var mı yok mu anlamadm

öncelikle sınav sonuçları açıklanacak, ocak ayına gelinecek ve bordrona yansıyacak sen o zaman kazanılmış haktan bahsedeceksin. bu dediklerimin olmasına 1,5 ay var, tekrar aynı şeyi söylüyorum dereyi görmeden paçaları sıvamayın.

Son düzenleme:
Geri