Uydurma Haber Rezillikleri

Kodla Büyü
teknogenclik' Alıntı:
Hocam siz sırf puan amaçlı haber yapıyorsunuz. Bir de zeytin yağı gibi sıyrılıyorsunuz. Ortada suç yok bişey yok neye şikayet edeceksin anlamadım. Ben puan amaçlı haber girdim onlarda beni deşifrw etti. Hay Allahım ya
Bir şeyin deşifre olduğu falan yok hocam. Benim haber girerkenki amacım dediğiniz gibi puan olsa bile sizin benim yaptığım veya kurumumun yaptığı bir habere rezil deme hakkınız yok bence. Yanılıyorsam takipsizlik çıkar zaten, bir sorun yok.

Bir defa ben rezil demedim. İkincisi siz haksızsınız sırf puan amaçlı haber girmişsiniz. İstediğiniz yere başvurun. Biz de gerekli yerlere başvururuz

teknogenclik' Alıntı:
Bir defa ben rezil demedim. İkincisi siz haksızsınız sırf puan amaçlı haber girmişsiniz. İstediğiniz yere başvurun. Biz de gerekli yerlere başvururuz
Başvurun hocam, özgürsünüz. Varsa size karşı, emeğinize karşı bir hakaretim ben razıyım cezama. Kimlerin rezil dedikleri tek tek belli, o yüzden dedim ya da demedim demenize gerek yok. Okulunun sitesinde okulumun personeliyle ilgili haberleri paylaştım diye kimsenin o haberlere ya da şahsıma rezil deme hakkı yok. İyi akşamlar dilerim.

Bakın hocam bu duyuru sizin için yayınlandı.

06.06.2017 - Etkin performans sıralaması, zamana yayılmış etkinliğin ölçümünü hedefleyen bir uygulamadır. Etkin kullanımdan kasıt salt içerik sayısı değildir. İçeriklerin kurumun faaliyet alanı ile ilgili olması, hedef kitleye uygunluğu, kolay erişebilirliği, benzer içeriklerin aynı kategoride gruplanması vb özelliklerine sahip olması beklenmektedir. Bu amaçların dışında yalnız puan toplama hedefleyen içeriklerin, kurumun sıralamasına negatif etki etmesi yönünde düzenleme yapılmıştır. Site etkin kullanımına hizmet etmeyen bu sınıfta değerlendirilebilecek içerikleri yayınlamayınız, mevcutları yayından kaldırınız.

volkan64' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:
Başvurun hocam, özgürsünüz. Varsa size karşı, emeğinize karşı bir hakaretim ben razıyım cezama. Kimlerin rezil dedikleri tek tek belli, o yüzden dedim ya da demedim demenize gerek yok. Okulunun sitesinde okulumun personeliyle ilgili haberleri paylaştım diye kimsenin o haberlere ya da şahsıma rezil deme hakkı yok. İyi akşamlar dilerim.

Site sonuçlarında haksız yere sıralama elde etmek için alakasız haber girdin. Bu hak değil mi?

O duyuruyu ben görmedim mi hocam? Benim için değil bütün okullar için yayımlandı. Farkındaysanız o duyuruda puan amaçlı haber yükleyenlerin karşılaşacakları yaptırım yazıyor. Duyuruda kimse kimseye, kimsenin emeğine rezil demiyor ve deme hakkını da kimseye vermiyor. Ayrıca benim puan amaçlı haber yüklediğim sizin düşünceniz. Puan amaçlı haber yüklüyorsam sıralamama negatif yönde etki edecek. Bunu göze almışsam benim okulumun sitesindeki içerik kimi niçin ilgilendirir? Hadi ilgilendiriyor, kim hangi cüretle bana ya da emeğime rezil deme hakkını kendinde bulur?

Siz de yapın hocam suç duyurunuzu hakkınızı yediğimi düşünüyorsanız. Hesaplaşalım adlı merciler önünde.

Son olarak yaptırım uygulanmadığını nerden çıkarıyorsunuz? Uygulanmasın diyen yok, kimse kimseye hakaret etmesin, kimse kimsenin emeğini hakir görmesin. Benim derdim bu.

Hocam okulun haberlerinin paylaşılmasına kimse bir şey demiyor. Ama biz sadece kurumla ilgili haberleri paylaştığımız için gerilerde kalıyoruz bizim suçumuz ne?

Bu ne arkadaş ya. Savcılığa veririm bilmem naaparım. Çocuk gibi. Çok genç heyecanlı bir arkadaş galiba. Okul hizmetlisinin iznini siteye atmak büyük buluş ama. Bak hakaret falan yok sakın benide mahkemeye verme hocam.
Neyse önemli değilde. Bu site işini çok takmayın. Kimin işi olursa o bakar siteye. Mesela 7 temmuzda atacağım bir haber yaklaşık 15 bin tıklama alacak. Çünkü spor lisesi seçme sınav sonuçları. Hemen altındaki bilmem ne gününü kutladık haberi 50 tıklama. Bu iş böyle. Lazım olanı atın. İşi olan bakar. Ama yinede ....nu çıkarmayalım

sumunu' Alıntı:
Bu ne arkadaş ya. Savcılığa veririm bilmem naaparım. Çocuk gibi. Çok genç heyecanlı bir arkadaş galiba. Okul hizmetlisinin iznini siteye atmak büyük buluş ama. Bak hakaret falan yok sakın benide mahkemeye verme hocam.
Neyse önemli değilde. Bu site işini çok takmayın. Kimin işi olursa o bakar siteye. Mesela 7 temmuzda atacağım bir haber yaklaşık 15 bin tıklama alacak. Çünkü spor lisesi seçme sınav sonuçları. Hemen altındaki bilmem ne gününü kutladık haberi 50 tıklama. Bu iş böyle. Lazım olanı atın. İşi olan bakar. Ama yinede ....nu çıkarmayalım
:++:

hizmetlinin izne ayrılması :eek: ...Allah muhafaza süt izni kullananları da yayınlama bari hocam :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Sitenin yetkilisi olarak yasal sınırlar çerçevesinde kalmak koşuluyla istediğim her türlü haberi paylaşırım. Bakanlık yetkilileri haricinde kimseye hesap verecek de değilim. O yüzden boşuna nefesinizi tüketmeyiniz. Şunu yap bunu yapma, şunu paylaş bunu paylaşma deme konumuna, yetkisine ve cüretine sahip değil kimse. Hakaret olmadıktan sonra her türlü eleştiriye de açığım ama hakaret varsa bunun çözüm yeri mahkemedir evet, bu da çocukluk falan değildir.

birazcık bilişim suçları konusuna hakimsem eğer, "rezil" kelimesi ile savcılığa başvurduğunuzda;

1- gülecekler
2- hocam "rezil" kelimesiyle uğraşacaksak(ki TDK anlamı utanılacak davranışta bulunmak, hakaret falan yok) hergün milyon tane dosya ile uğraşmalıyız deyip önemsemeyecek ve vazgeçirmeye çalışacaklar
3- hala ısrar ederseniz off puff çekip resmi olarak başvurduğunuz için mecburen işleme alınacak.
4- haberlerini sosyal medyadan yaymış olduğunuz kişilerin her birinden izin dilekçesi aldınız mı diye önce sizi soruşturacaklar, dilekçeleri bulamayınca önce siz biraz uğraşacaksınız, branşım türkçe deyip kurtarma durumunuz olmayacak çünkü web site yetkisini aldıysanız bunları bilmek zorundasınız diyecekler
5- uzun süre sonraya tarih verip, takipsizlikle noktalayacaklar. olay bu.

Daha ağır hakaretler içeren metin, ses dosyaları bile takipsizlikle döndü, ki rezil yanlarında süt kadar berrak temiz kalır yani.

Yaptığınızın doğru bir şey olmadığını bilmenize rağmen atarlanmanızı da hırsınıza veriyorum. O yüzden bu meslek, bilişimcilerin elinde güzel...

Kimseyi eleştirmiyor ve kimseye hakaret etmiyorum. Ama hizmetli izne ayrıldı nedir yaa :puhaha: :puhaha: :puhaha:
Güldüm diye beni de şikayet eder mi? :puhaha:

8 yılda 8 mesaj yazmış yarısı da burada sanırım. Çok takmayın.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

volkan64' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:
Hocam siz sırf puan amaçlı haber yapıyorsunuz. Bir de zeytin yağı gibi sıyrılıyorsunuz. Ortada suç yok bişey yok neye şikayet edeceksin anlamadım. Ben puan amaçlı haber girdim onlarda beni deşifrw etti. Hay Allahım ya
Bir şeyin deşifre olduğu falan yok hocam. Benim haber girerkenki amacım dediğiniz gibi puan olsa bile sizin benim yaptığım veya kurumumun yaptığı bir habere rezil deme hakkınız yok bence. Yanılıyorsam takipsizlik çıkar zaten, bir sorun yok.

Burada hiç kimse ne bir kuruma ne de kişiye hakaret etmedi, yapılan uydurma haberlerle ortalığın çöplüğe döndüğünü anlatan genel bir ifadeydi, Allah aşkına o kadar kişi mesaj yazdı sadece bir kişi bunu iddia ediyor.
MEB'in sadece puan toplama amaçlı haber yapmayın yapılanları kaldırın uyarısını hiçe say,bağlı olduğun kurumu yani MEB'i takma sonra da burada bir kelimeyi kendine göre yorumlayıp savcılığa git, olacak iş değil. İş oraya gelirse;
Devletin verdiği görevi bilerek kötü niyetle kullanıp uydurma haber yaparak insanları yanıltmak suç değil midir? Ekran görüntüsü de var evet sadece puan toplama amaçlı haber yaptım diye. Devlet memuru verilen görevi kötüye kullanamaz, iş savcılığa suç duyurusuna giderse takipsizlik falan çıkmaz kesinlikle fazlasıyla ve çok daha ağır işlemler ortaya çıkar.
Biz de de sadece puan toplama amaçlı olduğu aşikar haberlerin hepsinin tek tek ekran görüntüleri var, MEB bunu yasakladı, yapmayın silin diye uyardı, okudun ve bilerek aksine hareket ederek haksız bir şekilde üst sıralarda yer edindin, bu da suçtur.
Bir işe girişmeden önce iyi düşünmek lazım, acele karar vermek insanı çok daha zor durumlara sokabilir, dediğim gibi iş savcılığa giderse bizimde elimiz armut toplamıyor, hem savcılık hem bakanlık nezdinde ekran görüntülerini paylaşıp gerekli işlemleri yaparız.

boteakif' Alıntı:
Kimseyi eleştirmiyor ve kimseye hakaret etmiyorum. Ama hizmetli izne ayrıldı nedir yaa :puhaha: :puhaha:

Hocam siz de yandınız valla, işiniz çok zor güldünüz diye savcılıkta ifade verirsiniz artık :D

boteakif' Alıntı:
Kimseyi eleştirmiyor ve kimseye hakaret etmiyorum. Ama hizmetli izne ayrıldı nedir yaa :puhaha: :puhaha: :puhaha:

sesli mi güldünüz ? işiniz zor..

mesut_steel' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:
Biraz önce denedim sanırım f5 olayı da çözüldü. hadi hayırlısı :+1:

çözülünceye kadar maşallah bayağı denemişsin hocam sen de :eek:
Ya sormayın .ilk zamanlar baya gaza geldim. Sonra hatamın farkına vardım. Uydurma Haberlerinde çoğunu siteden sildim. doğru yolu buldum. :D

Uydurma haberleri silince(Cumhurbaşkanı ,başbakan,vali,kaymakam,belediye başkanı bayram mesajı vb) bir gece de 100 sıra geriledik Türkiye sıralamasında.
Forumdan bir arkadaşın dediği gibi önemli olan "kategorili içerik ve üst menü" bu aralar biraz bu konuya yoğunlaşmak istiyorum.

twetyynet' Alıntı:
mesut_steel' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:

çözülünceye kadar maşallah bayağı denemişsin hocam sen de
Ya sormayın .ilk zamanlar baya gaza geldim. Sonra hatamın farkına vardım. Uydurma Haberlerinde çoğunu siteden sildim. doğru yolu buldum. :D

Ben böyle samimi adamı takdir eder saygı duyarım, teşekkürler hocam. Hata yaptım diyebilmekte bir erdem. Bunu diyemeyip suçu başkalarında arayanlardan ise seninki daha dik bir duruş.. Eyvallah.. :+1: :alkis:

twetyynet' Alıntı:
mesut_steel' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:

çözülünceye kadar maşallah bayağı denemişsin hocam sen de :eek:

Hocam yaptığın davranış ve bunu söylemek çok güçlü olmayı gerektiriyor, helal olsun sana vallaha, gerçekten samimi ve erdemli birisin.

Hocalarım artık okul web sayfalarında Geribildirim butonu oluşturulmuş. Böylece uygun olmadığını düşündüğümüz içerikleri bildirebileceğiz. Bu tür tartışmaların önüne geçeceğini umut ediyorum. Sonuçta asıl amaç okul web sayfalarını daha kullanışlı hale getirmek. Bu geri bildirim uygulaması bu doğrultuda katkı sağlayacağını düşünüyorum.

-KILIC-' Alıntı:
Hocalarım artık okul web sayfalarında Geribildirim butonu oluşturulmuş. Böylece uygun olmadığını düşündüğümüz içerikleri bildirebileceğiz. Bu tür tartışmaların önüne geçeceğini umut ediyorum. Sonuçta asıl amaç okul web sayfalarını daha kullanışlı hale getirmek. Bu geri bildirim uygulaması bu doğrultuda katkı sağlayacağını düşünüyorum.

güzel haber, şimdi onlar düşünsün :+1:

-KILIC-' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Bu iyi bir haber.
Yeri gelmişken, şu izne ayrılan hizmetli haberini şikayet edelim. O bizi şikayet etmeden. :puhaha:

Geri