Uydu alicilari ile ilgili

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar tek receiverla 2 ayri tvde farkli kanallari seyredebilmenin bir yolu var mi? tek bir receiver alip yayini dagitmak istiyorum fakat ayni kanali degil diger tvde de baska kanal seyredebilme imkani var mi? birde receiver olarak ne tavsiye edersiniz, fazla pahali olmayan, goldmaster almayi dusunuyorum. Simdiden tesekkurler...

bende nextstar var yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum (her nekadar son euro2008 maçlarını izleyemesemde)

ancak bir alıcıdan 2 tv'de farklı kanalları izlemenin bir yolu yok diye biliyorum
geçen sene bizde o şekilde, alt kat komşumuzdan uydu yayını almayı düşündük
receiver'in bağlı olduğu TV'de hangi kanal izleniyorsa bizimde o kanalı izleyeceğimiz söylenince vazgeçtik, ayrı bir uydu alıcısı aldık

ama aradan koskoca 2 yıl geçti belki şimdi vardır, sormak soruşturmak lazım :)

tesekkurler engin hocam, ben biraz arastirdim da bana da senin soyledigini soylediler ama belki bir yolunu bilen vardır diye dusundum.

tek receveir tek çanak da 2 ayrı tv de 2 farklı kanal hala yapılamıyor ama çanak sayısını bire indirebilirsin çift lnb ve ucuz iş görecek bir recevierda ekleyebilirsin.
Çift tunerli receveir ise tek tv de iki farklı kanal izlemeye yarıyor. Tabii tv ninde desteklemesi lazım bu özelliği.
Çift tunerli, receveir ne işe yarar ?

Çift çıkışlı receaver hiç duymadım ama çanakta çift çıkışlı LNB alırsın ucuz 2 kutuyla bu işi kotarırsın

evet her sekilde 2 receiver gerekiyor. ama ben tek receiverla cozmek istiyordum, sanirim yapilamiyor. olmadi 2 receiver alacaz artik...

upburak' Alıntı:
arkadasşlar kablosuz olarak ses ve goruntu aktaran cihazlar var piyasada. alıcı ve verici olarak çift yonlu çalışan bu cihazlarala uydu bağlı olmayan bir tvden receaverı kontrol edebilirsiniz. lütfen incalaeyiniz...

http://www.hepsiburada.com/productdetai ... vsunny1600

Hocam senin dediginde sanırım aynı kanali izlersin. ben tek receiverla farklı kanalları seyredebilmeyi kastediyordum.

Goldmaster bir ara çift çıkışlı alıcılardan getirmişti. Fazla ilgi görmedi nedense....

sagolasın alperen hocam.

daha var suremiz, son demlerimiz yasiyoruz bekar bekar :)
zaten almistim ben receiveri aldiktan sonra gordum bunu, hayirlisi olsun artik!

aakcakaza' Alıntı:
sagolasın alperen hocam.

daha var suremiz, son demlerimiz yasiyoruz bekar bekar :)
zaten almistim ben receiveri aldiktan sonra gordum bunu, hayirlisi olsun artik!

Hayırlısı olsun hocam. Rabbim güzel bir yuva nasip etsin inşaallah.

Geri