uydu alıcısını bilgisayara takmak için ne yapılmalı?

Kodla Büyü

F5fresh

Aktif Üye
Arkadaşlar anasınıfında uydu alıcısı var(echosat 12100 marka).Bilgisayar da Avermedia anolog tv kartı var.bunları takmak için ne yapmalı nasıl aparat almalıyım?

Eğer tv kartında s video girişi varsa (muhtemelen vardır) uydunun svideo çıkışından kablo çekersin. Sonra avermedia nın programını açıp input u svideo seçersin. ses için ya uyduya hoparlör bağlarsın yada uydudan ses kartının line in girişine kablo çekersin. Eğer s video girişi yoksa tv kartında analog anten kablosu çekersin uydunun analog çıkışına. Sonra programda kanal araması yaptırırsın.

Analog tv kartına dijital uydu alıcısı bağlanamaz diye biliyorum; yanlış biliyor olabilirim. sizin dediğiniz için dijital tv kartı olması gerekmiyor mu? Yani bir lnb girişi lazım dijital uydu alıcısından sinyal alabilmek için. svideo başka bir ekrana görüntü göndermek için olabilir.

reciver da lnb out çıkışı varsa ordan tv kartına anten kablosuyla çekebilirsiniz diye tahmin ediyorum

serdemir' Alıntı:
Analog tv kartına dijital uydu alıcısı bağlanamaz diye biliyorum; yanlış biliyor olabilirim. sizin dediğiniz için dijital tv kartı olması gerekmiyor mu? Yani bir lnb girişi lazım dijital uydu alıcısından sinyal alabilmek için. svideo başka bir ekrana görüntü göndermek için olabilir.
Hocam uydu alıcısının çıkışlarından biri s video dur. Doğru biliyorsunuz sadece görüntü çıkışıdır. S video kablosu ile görüntü tv kartının s video girişine bağlanır ve program da input ayarından s vido seçilir. Daha önce böyle bağlayıp kullanmıştım. Ses içinse ya uydu alıcısına hoparlör bağlanır ya da bilgisayarın ses kartının line in girişine uydunun ses çıkışından kablo çekilir. Birde uydu alıcısının analog çıkışı vardır bu da scart girişi olmayan eski televizyonları bağlayabilmek içindir. Aynen buradan da bağlantı yapılabilir. input analog seçilip programdan arama yapılıp uydu alıcısı bulunabilir. Böylelikle bildiğimiz eski anten kablosu ile hem ses hem görüntü aktarılmış olur fakat s video kablosunun görüntü kalitesi daha iyidir.

skystar 2 dijital karta bağlamıştım 2 uyduyu. onunla ilgili forumlar var hocam. aradan epey zaman geçti pek te aklımda kalmadı.
programı oluyor bilgisayara kuruyorsun . sürücülerini tanıtıyosun. programı açıp oradan artık sonrası hangi programsa ayarlarını yapman gerekli. güncel kanal listeleri oluyor onları indirip kullanıyorsun. analogu bilmiyom da dijital kartla çok zevkli iş. hatta uydudan download yapanlara kanca atıp uydu hızında indirmeler yapabiliyordum. lakin artık şansına ne denk gelirse :DD

Geri