USB girişini kullandığım anda bilgisayarım kapandı

Kodla Büyü

bilgisayarogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar derdimi tam anlatacak bir konu başlığı bulamadığım için yeniden açtım kusura bakmayın.

Bir fotoğraf makinasına ait ara kabloyu bilgisayarımın USB girişine takdım ve takdığım anda bilgisayarım kapandı. Tekrar düğmeye bastığımda kasa açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Ekranda ışık var.

Arkadaşlar bu sorunu nasıl çözebilirim.

hocam kısa devre yapmış abiir.Nitekim İ.Cfeerde bierrek USB bağantıarı aprazamasına bağnarak Beeğin yanmasına neden uyar.Peki Bellek çalışıyormu?

Hocam anakarta gelen güç kablosunu çıkartıp takmayı bir dene.

hocam bu sorun usb porta ana karttan gelen kablo baglantisindaki hatadan meydana gelir. hatta usb bellegi yaktıgı durumlar da görülmüştür (bkz: bundan evvelki 2 usb belleğim :S) bizim izdarecilerin birinin bilgisyaarında bu problem vardı. sorunu bulana kadar 2 usb bellekten oldum sonra ana karttaki baglantıyı kontrol edince problem ortadan kalktı
bence sende bi baglantilari kontrol et ;)

usb portlarının arka kısımlarından kabloları takip edebilirsin

hocam kasada elektrik yokken kabloları cıkartsan tabiki problem olmaz. ama kabloları sokmeden evvel anakartının baglantilarini gösteren kitapçığını veya resmini anakart modeline göre yanında ne olur ne olmaz yine de yanında bulundur.

Hocam iki defa da benim başıma geldi. Fişleri prizden çek ve tekrar tak. Bilgisayarın açıldığını göreceksin. İlk başıma geldiğinde baya bir tedirgin olmuştum.

hocam ben bişeyi anlamadım, tamam usb portların anakarta bağlantılarını biliyoruz da kabloyu nasıl kontrol edicez, yani sağlamlığını? yoksa çıkmış olup olmadığını mı kontrol edicez?

Bende de öyle bir kasa vardı. Harici ekran kartı takdım yine görüntü gelmedi. Bende şimdi okuduklarımdan sonra usb leri iptal etmeyi deneyeceğim.

bugün benim bilg da da sorun oluştu. açılış ekranında şifre yazarken klavye dondu ve yeniden başlamıyo artık ne yapmalıyım. fişleri söküp takma dışında ekran açık bilgisayar açık görüntü gelmiyo.

hocam kart okuyucu varsa bir çıkartın öyle deneyin o da çakışabiliyor usb ile. hatta ben bios pilinden dolayı bile bilgisayarın açılmadığını gördüm. pili değişince canavar gibi olmuştu. bence anakarttaki her şeyi bir çıkartın sadece kendisini çalıştırın. sonra her parçayı teker teker ekleyin. işlemci, ram ...

ok yarın denicem. ama daha önce hiç böle bi arıza yoktu ben ekran kartı gitti die düşündüm bi an. teşekkürler ilgin için.

Geri